Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

1918 рік

Подякував (-ла): 4477 раз.
Подякували: 2058 раз.
Стать: Жінка

1918 рік

Повідомлення D_i_V_a » 30 січня 2017, 20:08

Маю питання по 1818 року.
Вчора написала таке
D_i_V_a написав:Маю дивне спостереження...
Обробляю вінчання 1818 року. Тільки но почала та дивуюсь, що всі хлопці беруть старших дівчат... Не на багато, на 2 роки в середньому. Передивилась далі по місяцім - таке продовжується...
Ситуація "стабілізується" к середині літа. Наречені стають як і завжди старшими за своїх дівчат, але поодинокі випадки молодшості нареченого ще трапляються.
Що це означає? Загроза бути забраними у військо? Спасіння від мобілізації чи бажання не іти в армію не одруженим? Тобто - щоби іти в армію одруженним та щоби хтось на нього чекав.
Може хто знає? Я на цьому часі ще зовсім не знаюсь...
І ще у мене по лінії Домарацьких вже давно віднайдений запис про смерть у 1918 році який викликає питання - де могла загинути ця людина? Начеб то армію було розпущено? Чи його убили у самій Дмитрівці? Але по датам ховали через 5 днів...
1918, 17/22 лютого - д. Дмитровки крестьянина Афанасия Яковлева Домарацкого сын Андрей Подпоруччик 34 Артилерийскаго Полка, 22 года, убит большевиками
Тему створено для питань по 1918 року
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 1167 раз.
Подякували: 878 раз.

Re: 1918 рік

Повідомлення в36 Ольга » 31 січня 2017, 09:50

D_i_V_a написав:... всі хлопці беруть старших дівчат... Не на багато, на 2 роки в середньому.

Тань, помнишь, что до революции, из каких-то своих меркантильных интересов, девчатам прибавляли пару лет, а хлопцам, наоборот, возраст уменьшали?
Так что, скорее всего, молодожены приблизительно одного возраста.

Подякував (-ла): 4477 раз.
Подякували: 2058 раз.

Re: 1918 рік

Повідомлення D_i_V_a » 31 січня 2017, 10:39

в36 Ольга написав:... помнишь, что до революции, из каких-то своих меркантильных интересов, девчатам прибавляли пару лет, а хлопцам, наоборот, возраст уменьшали?
Не помню про хлопців, точніше про додавання їм літ...
Помічала таке тільки за второжонцами, що молодих дівчат брали :D

Мені здається ти трохи помиляєшся, це було післяреволюційне явище, може навіть довоєнне або післявоєнне. У мене тітка 50-х років народження скаржилась що її на місяць пізніше зареєстрували ніж вона народилась, тоді мода така була. То вона з пенсією тільки на місяць постраждала, а її знайомі і по 2 роки довше мали працювати.

І ще, я ж казала, що з літа цифри стають нормальними. Хлопці старші за дівчат. Тільки поодинокі випадки молодших хлопців. Якби це було суцільге явище того часу, то воно би так і йшло до кінця року...
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повернутись до Визвольні змагання (1917-1921)

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: al_mol, АннА, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]