День Соборності України

Відповісти
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

День Соборності України

Повідомлення АннА »

22 січня 1919 року Українська Народна Республіка та Західноукраїнська Народна Республіка урочисто оголосили про об’єднання в одну державу
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Онлайн
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: День Соборності України

Повідомлення al_mol »

Повідомлення Українського Телеграфного Агенства від 23 січня 1919 року про святкування 1-ї річниці проголошення самостійності УНР у місті Вінниці
(ЦДАВО України. Ф. 4465. Оп. 1. Спр. 219. Арк. 1)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Онлайн
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: День Соборності України

Повідомлення al_mol »

Акт злуки Української Народної Республіки і Західно-Української Народної Республіки або Акт об'єднання УНР і ЗУНР, часто іменований "Акт Злуки" - урочисте проголошення 22 січня 1919 злуки Української Народної Республіки (УНР) та Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в єдину українську державу.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
Вернер
Повідомлень: 3185
З нами з: 22 квітня 2016, 12:19
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 108 разів
Подякували: 665 разів

Re: День Соборності України

Повідомлення Вернер »

Львів часопис "Діло" №15 від 23.01.1924, сторінка 1
Великі роковини.
Львів , 22. січня 1924.
Пять літ ділить нас від хвилі, як на Софійській площі в Київі проголошено обсднання обох Украін.
В реально-позитивному, в політично-державному розумінню мало що лишилося з того акту.
Не осягнено ні самостійности, ні соборности. На протязі пяти літ під прапором загумінкового провінціоналізму, дрібничкового партикуляризму, партійної завзятости і нетерпимости та особистих анімозій довершувано безліч Каїнових вчинків. Не тільки не попалено всіх кораблів, щоб не було вороття на старий шлях, але з державного корабля в часі потопу панічно втікали сезонові державники хіба на те, щоби найти моральну смерть в розбурханих хвилях війни і революції. Такі акти, як умова а Денікіним, варшавська деклярація, а опісля варшавський договір з квітня 1920 р., свідоме розторощення всіх обєднюючих починів на еміграції, розклад громадських сил і т. п. і явились запереченням акту злуки.

Акт злуки. Історичні документи до обєднання українських земель.
"Пвредвступний договір заключений дня 1, грудня 1918 р, в м. Фастові між Українською Народньою Республикою й Західно-Українською Народньою Республикою про маючу наступити злуку обох українських держав в одну державну одиницю, такого змісту:

1. Захід. Українська Народ. Република заявляє цим непохитний намір злитися в найкоротшім часі в одну велику державу з Українською Народ. Республикою, значить, заявляє свій намір перестати істнувати як окрема держава, а натомість увійти з усею своєю територією і населенням, як складова частина державної цілости, в Українську Народню Республику.

2. Українська Народ. Республика заявляє рівнож свій непохитний намір злитися в найкоротшім часі в одну державу з Західно-Українською Народньою Республикою, значить, заявляє свій намір приняти всю територію й населення Захід. Української Народ. Республики, як складову частину державної цілости, в Українську Народню Республику.

3. Правительства обох Республик уважають себе звязаними висшими заявами, то значить: уважають себе посполу обовязаними цю державну злуку можливо в найкоротшім часі перевести в діло, так, щоби можливо в найкоротшім часі обі держави утворили справді одну неподільну державну одиницю.

4. Західно-Українська Народна Республика з огляду на витворені історичними обставинами, окремими правними інституціями ріжниці й окремішности життя на своїй території й її населення, ак будуча частина неподільної УНР., дістає територіальну автономію, якої межі означить у хвилі реалізації pлуки обох Республик в одну державну цілість окрема спільна комісія за ратифікацією її рішень компетентними законодатними і правительственними державними органами обох Республик. Тоді також установлені будуть детальні условини злуки обох держав.

5. Цей договір списаний вдвох примірниках як двох окремих оригіналах, по одному для правитеаьств з обох держав може бути опублікований за згодою обох правительств, т. с. Директорії УНР. і Ради Державних Секретарів ЗУНР."
Директорія УНР.: В. Винниченко , П. Андрієвський, Ф. Швець, С. Петлюра - отаман українських республіканських військ.
Повновласнмки Ради Державних Секретарів ЗУНР.: Д-р Льонгин Цегельський , д-р Дмитро Левицький.

"Ухвала Української Націон. Ради з дня 3. січня 1919 про злуку Західно Української Народ. Респ. з Українською Народ. Республикою.
Українська Націон. Рада постановила, Українська Націон. Рада, виконуючи право самовизначення українського народу, проголошує тоожественно зєдинення з нинічним днем 3ахід.-Української Народ. Респ. з Українською Народ. Республикою в одну одноцільну суверенну Народню Республику.
„Зміряючи до найскоршого переведення цеї злуки, Українська Націон. Рада затверджує передвступний договір про злуку, заключений між Західно-Українською Народ. Республ. і Українською Народньою Республикою дня 1. грудня 1918 у Фастові, та поручає Державному Секретаріягови негайно розпочати переговори з Київським Правительством для сфіналізування договору про злуку.
До часу, коли зберуться установчі збори Зєдиненої Республики, законодатну владу на території бувшої Захід.-Української Нар. Республики виковує Українська Національна Рада.
До того-ж самого-ж часу цивільну й військову адміністрацію на згаданій території веде Державний Секретаріят, установлений Українською Націон. Радою, як її виконуючий орган".

Акт з'єдинення українських земель З. у. Н. Р. У. і У.Н. Р., проголошений 22 січня 1919 р. на Софійському майдані в Києві:
В імени Української Народньої Республики проголошує Директорія цілому українському народови велику подію в історії нашої української землі.
Дня 3. січня І919 року в місті Станиславові Українська Національна Рада Західно-Украінської Народньої Республики як представниця волі всіх Українців Австро-Угоршини і як найвищий законодатний її орган, святочно проголосила з'єдинення Західно Української Народньої Республики з українською придніпрянською Народньою Республикою в одну суверенну Народню Республику.
Витаючи з великою радістю сей історичний крок наших західних братів, Директорія Української Народньої Республики рішила приняти до відома се з'єдинення і ввести його в життя згідно з умовами, які означено в ухвалі Української Національної Ради з дня 3. січня 1919.
Час плине
Відповісти

Повернутись до “Визвольні змагання (1917-1921)”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 11 гостей