Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Герб Вонж

Про герб

Ви можете обрати 1 варіант відповіді

Переглянути результати

Подякував (-ла): 486 раз.
Подякували: 582 раз.
Стать: Чоловік

Re: Герб Вонж

Повідомлення Balymba » 08 жовтня 2019, 09:51

Я не мав на увазі церковне використання, а тільки біблійну тематику. Як на мене - елемент з прикрас кінської збруї (кріплення на ремінець).
Турецький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-Р37/ Н

Подякував (-ла): 8 раз.
Подякували: 14 раз.
Стать: Чоловік

Re: Герб Вонж

Повідомлення Володимир1980 » 08 жовтня 2019, 11:15

Balymba написав:Я не мав на увазі церковне використання, а тільки біблійну тематику. Як на мене - елемент з прикрас кінської збруї (кріплення на ремінець).

Навіть не думав сперечатися з Вами: з самого початку публікації свого запитання в даній темі, відстоював варіант зображення на емблемі-гербі релігійного сюжету і закріплював це переконання словосполученням «змій-спокусник»!) Згодом, в процесі обговорення знахідки, двічі схилявся до варіанту приналежності цього предмету до елементів прикраси кінської збруї...
В свою чергу Ви змусили мене в чергове заглибитись у пошуки варіантів прикрас кінської збруї і я натрапив на доволі цікаву та інформативну статтю Лонюка М. Я. під назвою: «Залежність вигляду кінської збруї від історичного значення коня» (https://www.google.com/url?sa=t&source= ... hpoqoFDCAB). А там вказується наступне: «На території Європи в період Середньовіччя коні стали вірними супутниками лицарів. Збруя стала тяжчою, в ній з’явилося багато нових елементів, більшість з яких мали захищати коня від ворожої зброї [5]. Кінні обладунки виготовляли в кузнях, вони були не менш важливими, ніж обладунки воїнів. Металеві пластини закривали грудину, шию, верхню частину ніг, круп, голову. Часто по металу робили візерунки або зображення гербів. Також з’явилися попони, які майже повністю закривали коня тканиною. Були тільки вирізи для носа, вух, очей та живота з ногами. Попони також прикрашали гербами або кольорами прапорів, на збрую коням чіпляли бубонці, робили їх у формі тварин [4]. Отже, забобонність не зникла.»...
Отже, враховуючи форму предмету і чітку його схожість на середньовічний щит, робимо попередній висновок, що знахідка являє собою кінську прикрасу у вигляді родового герба з відображенням на ньому релігійного (біблійного) сюжету!))))

Поперед.

Повернутись до Герби та роди

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: al_mol, АннА, Bing [Bot], Chirynas, D_i_V_a, Google [Bot], Google Adsense [Bot]