Герб Вонж, Вуж, Уж

Про герб

Ви можете обрати 1 варіант відповіді

 
 
Переглянути результати

Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Герб Вонж

Повідомлення Balymba »

Я не мав на увазі церковне використання, а тільки біблійну тематику. Як на мене - елемент з прикрас кінської збруї (кріплення на ремінець).
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
Володимир1980
Повідомлень: 17
З нами з: 30 вересня 2019, 20:20
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 24 рази

Re: Герб Вонж

Повідомлення Володимир1980 »

Balymba писав:Я не мав на увазі церковне використання, а тільки біблійну тематику. Як на мене - елемент з прикрас кінської збруї (кріплення на ремінець).
Навіть не думав сперечатися з Вами: з самого початку публікації свого запитання в даній темі, відстоював варіант зображення на емблемі-гербі релігійного сюжету і закріплював це переконання словосполученням «змій-спокусник»!) Згодом, в процесі обговорення знахідки, двічі схилявся до варіанту приналежності цього предмету до елементів прикраси кінської збруї...
В свою чергу Ви змусили мене в чергове заглибитись у пошуки варіантів прикрас кінської збруї і я натрапив на доволі цікаву та інформативну статтю Лонюка М. Я. під назвою: «Залежність вигляду кінської збруї від історичного значення коня» (https://www.google.com/url?sa=t&source= ... hpoqoFDCAB). А там вказується наступне: «На території Європи в період Середньовіччя коні стали вірними супутниками лицарів. Збруя стала тяжчою, в ній з’явилося багато нових елементів, більшість з яких мали захищати коня від ворожої зброї [5]. Кінні обладунки виготовляли в кузнях, вони були не менш важливими, ніж обладунки воїнів. Металеві пластини закривали грудину, шию, верхню частину ніг, круп, голову. Часто по металу робили візерунки або зображення гербів. Також з’явилися попони, які майже повністю закривали коня тканиною. Були тільки вирізи для носа, вух, очей та живота з ногами. Попони також прикрашали гербами або кольорами прапорів, на збрую коням чіпляли бубонці, робили їх у формі тварин [4]. Отже, забобонність не зникла.»...
Отже, враховуючи форму предмету і чітку його схожість на середньовічний щит, робимо попередній висновок, що знахідка являє собою кінську прикрасу у вигляді родового герба з відображенням на ньому релігійного (біблійного) сюжету!))))
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Герб Вонж

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:...Справа у тому, що до моїх рук потрапила дворянська справа (досить давно, коли ще не могла читати старо-польську та старо-кириличні тексти) і там був герб назви якого не могла зрозуміти. Мені зараз ще не хочеться викладати його, бо по ньому ще не сворено теми. Прийде ще час. Так от там намальований (з моєї точки зору) дракон з крильцями. Мені тоді було дуже цікаво довідаться що ж це за такий герб і як він називається...
Тему створила - Герб Ляцький
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Герб Вонж

Повідомлення D_i_V_a »

З дворянської родовідної книги 1804 - Кучковські герба Вуж
В красном поле укоронованый черный уж виющийся, от шеи прямо вспявшийся, во рте обращенном в правую сторону щита держит ветку с зеленым листком и яблоком, в шлеме над короною пять строусовых перьев.
Зображення
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Герб Вонж

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:З дворянської родовідної книги 1804
Осинські герба Вонж
Змея в золотой короне, от шеи тотчас скрученная а особливо хвост вокруг оной переплетено поверчен, во рте в право щита обороченным держит ветку от яблони с листком, на конце которой зеленое яблоко; цвет змеи черный, поле красное, на щите пять строусовых перьев.
Зображення
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “Герби та роди”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 28 гостей