УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Домарацький, Домарадзький

Це прізвище

Отримав при народженні
1
33%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
2
67%
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів

Всього голосів : 3

Подякував (-ла): 5013 раз.
Подякували: 2383 раз.
Стать: Жінка

Домарацький, Домарадзький

Повідомлення D_i_V_a » 13 червня 2016, 12:39

З дворянської справи Домарацьких:
2-е доказательство, свидетельство от 25 июля 1791 года данное в Райгороде священником Сыдельковским дворянину Григорию Домарацкому, в том что он был в Райгороде за получением метрики своей, но по случаю пожара метрики вместе с церквою сгорели - родился в Райгороде
3-е доказательство, свидетельство даное 2 июля 1798 года в Житомире 12 помещиками и урядниками Волынской губернии дворянам Ивану Григорию, Антону Войцеху и Петру Михайловым сыновьям Ивановым внукам герба Остоя Домарацким с удостоверением о несомнительном дворянском с предков их происхождении - (наверное ошибочно приписан 5-м братом Иван?)
4-е доказательство, свидетельство данное вместо метрики 1802 года ноября 23 дня жидовецким приходским священником Гавриилом Орчаковским , по выслушанию под присягою показания от тамошних жителей Федора Качора, Федора Загребельнюка, Григория Криштопчука и прочих в том что 1757 году апреля 23 дня Воицех родился от дворянина Михаила Домарацкаго и жены его Анны урожденной Дименской и крещен того села священником Иваном Зимовским
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Re: Домарацький, Домарадзький

Повідомлення D_i_V_a » 13 червня 2016, 13:46

Вчора у моєму житті трапилася подія на яку я вже давно сподівалась... що досліджуючи парафію села, в якій більше 2-х століть жили предки по батьківській лінії, з часом "повискакують" всі гілки та прізвища прабабусь... Вчора так і трапилось...

Я вже давно записала до свого підпису прізвище Домарацький... але це була не зовсім правда, бо вони не були кровними родичами, вони були прийомними батьками мого у енному числі прадіда Никодима Дідківського, що народився на початку 19 ст та залишився круглим сиротою.
Родина Домарацьких була завжди поруч з Дідківськими, тому і пригорнула мою увагу... та настільки, що я вирішила приписати їх до своїх... Цьому ще сприяло незвичне польське ім'я одного з них - Войцех. Коли пішла у ДАКО шукати дворянські справи Дідківських, то серед карток побачила одну з написом де стояло не тільки прізвище, а й ім'я Войцех Домарацький (Київська губ), та було одразу зрозуміло, що це з нашого села. Цікавість взяла гору, та я замовила справу. Вони були "не мої", але я чомусь це зробила та досить довго колупалася із їх справою і позаносила у "Дерево життя".

Минулий рік був багатим на знахідки - віднайшлися 5 дівочих прізвищ моїх пра...бабусь. Сімейна історія стала ширшою... скажу відверто, шо не кинулась одразу шукать та досліджувать нові прізвища - це неможливо робити одночасно з такою кількістю - треба обирати пріоритети...

Вчора вирішила я знову подивиться своїх Павленків у сповідці, яку тільки проглянула, але ще не обробляла. І о диво, побачила там новонайдене прізвище Тишкевич. Матрона Тишкевич була моєю православною пра...бабунею, а її чоловік Яков був католиком. Це перша католицька сім'я, що віднайшлась у родинному минулому.
Так от, моя Матрона стояла у тій сповідці зовсім одиноко на початку сторінки... зі своїми 24-ма роками... не написано що вдова... немає дітей... немає чоловіка... І хоча я шукала Павленків, несподівано зрозуміла, що це ж моя Матрона... це колись смішне, а сьогодні таке ріднесеньке старовинне ім'я Матрона (одразу встає питання, як її могли називати по-домашньому... або на польський лад), це ж та нововіднайдена.
А потім подивилась на двір до якого вона була приписана (на попередній сторінці) і все зрозумілось... Андрій Григорович Домарацький з дружиною, сім'єю сина, а донька Матрона мабуть тільки но вийшла заміж за католика та його звісно у сповідці і не було.

І виявилось що Домарацькі все-таки мої. І віднайшлось несподівано ще одне прізвище - Дименські...
Хочу трохи ще сказать про містику... бо воно все-таки щось є...
Більше року як стала заносити віднайдені дати народжень вже давно померлих родичів у комп'ютерний "нагадувальник". Подобається це мені. Роблю 2-ві справи - у той день запалюю свічку та кажу щось добре померлій людині, дякую за подароване життя. 2-м дзвоню до старости церкви та замовляю панахиди. Панахиди зазвичай замовляю на всіх, що випадають на той час. І хоча Войцех не кровний родич, але його дата народження занесена у нагадувальик і це найдавніша точна дата народження.
4-го травня за новим стилєм вперше у цьому році замовила за Войцеха Домарацького - ми ще із старостою дискутували, що за православне ім'я може бути аналогом, чи не Володимир? Вирішити сказати батюшці Войцех, а там хай сам вирішує. Войцех не був католиком, тому протиріч немає. А загалом протиріччя є тільки у нас в головах, коли хтось упирається "рогами" та каже що у якійсь церкві не можна поминати якихось людей...
Також пам'ятаю, що 4-го запалила свічку та сказала, що хоч ти мені і не кровний родич, але мабуть був не поганою людиною, царство тобі небесне...
Пройшов всього тільки місяць... і тепер я знаю, що Войцех дійсно мій дядько в глибині, а його брат Григорій - це мій рідний пра...дідусь
Знову буду декілька днів ходити вражена та приголомшена знахідками та тим, як це все відбулось...
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Онацький

Повідомлення D_i_V_a » 27 серпня 2016, 20:11

1911 рік , ЦДІАК Ф.127, О.1079, Сп.547, МК, 2 частина: "... Дер. Дмитровки мещанка Мария Дионисиева Домарацкая, православного вероисповедания, первым браком, 23" - прізвище по чоловіку Голобородько
Востаннє редагувалось D_i_V_a в 16 січня 2017, 17:21, всього редагувалось 2 разів.
Онацький

Повідомлення D_i_V_a » 29 серпня 2016, 11:18

1911 рік , ЦДІАК Ф.127, О.1079, Сп.547, МК, 2 частина: "... Деревни Волицы крестьянка Мария Павлова Домарацкая православного вероисповедания первым браком, 22 " - Заміжнє прізвище Бовенко
Востаннє редагувалось D_i_V_a в 16 січня 2017, 17:22, всього редагувалось 1 раз.
Онацький

Повідомлення D_i_V_a » 11 вересня 2016, 11:01

1911 рік , ЦДІАК Ф.127, О.1079, Сп.547, МК, 1 частина, 2 лютого -Деревни Волицы крестьянка Анна Францова Домарацкая, римско-католическаго вероисповедания, 34-х лет, приняла православие в сей Иоанно-Златоустовской церкви
Свідками були - крестьяне деревни Волицы Петр Яковлев Домарацкий и Гавриила Ярмульскаго жена Мария Стефанова
Онацький

Подякував (-ла): 230 раз.
Подякували: 162 раз.

Повідомлення ukrgenealogy » 11 вересня 2016, 23:04

Домарацькі - герба Остоя
Домарадзькі - герба Ястшембець

Повідомлення D_i_V_a » 16 січня 2017, 17:26

Ось виписки з ревізської казки 1811 року.
Нажаль виписала не всіх Домарацьких, бо вони тоді не входили до мого родинного переліку, а їх було багатенько...
В цій казці їх чомусь записали ДУмарацькими :shock:
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Онацький

Повідомлення D_i_V_a » 22 червня 2017, 18:30

Прізвище Домарацьких писали порізному, кому як чулося :lol: - і Домарецькі і Думарацькі...

Є.Чернецький "Правобережна шляхта за російського панування"
Список православних шляхетних родів
Васильківського повіту (1812-1815рр)
стор. 82
ДОМАРЕЦЬКІ, шляхта, парафія Свято-Золотоустївської церкви, с. Півні, мешкали у слободі Дмитрівці фастівського володіння київського римо-католицького біскупа.
Востаннє редагувалось D_i_V_a в 19 вересня 2018, 20:10, всього редагувалось 1 раз.
Онацький

Повідомлення D_i_V_a » 25 червня 2017, 19:45

Київська губернія, Васильківський повіт, Золотоустівська церква с. Півні (до парафії належать - с. Півні, д. Дмитрівка, д. Волиця)
66 шлюб, 7 жовтня 1918
Наречений - Деревни Волицы Крестьянин Михаил Павлович Домарацкий православного вероисповедания первым браком, 21
Наречена - Деревни Дмитровки Крестьянка Евфросиния Иванова Любарская, православнаго вероисповедания первым браком, 21
Свідки - По женихе Крестьне Деревни Волицы Яков Петров Домарацкий и Иосиф Александров Островский; по невесте Деревни Дмитровки Иоанн Якимович Барановский и Герман Константинов Синявский
ЦДІАК Ф.127, О.1079, Сп.606
Востаннє редагувалось D_i_V_a в 11 лютого 2018, 22:57, всього редагувалось 1 раз.
Онацький

Повідомлення D_i_V_a » 03 липня 2017, 21:52

Київська губернія, Васильківський повіт, Золотоустівська церква с. Півні (до парафії належать - с. Півні, д. Дмитрівка, д. Волиця)
73 шлюб, 22 жовтня 1918
Наречений - Деревни Дмитровки Крестьянин Сергій Фаддев Домарацкий православного вероисповедания первым браком, 19
Наречена - Деревни Волицы Крестьянка Анна Григоровна Скварчинская, православнаго вероисповедания первым браком, 21
Свідки - По женихе Крестьне Деревни Дмитровки Иосиф Григориев Янковский и Антоний Лукин Дидковский;
по невесте села Парипс Крестьяне Иван Иванович Гаевский и Григорий Иванов Симон
ЦДІАК Ф.127, О.1079, Сп.606
Востаннє редагувалось D_i_V_a в 11 лютого 2018, 22:58, всього редагувалось 2 разів.
Онацький

Далі

Повернутись до Д

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]