Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Це прізвище

Отримав при народженні
3
23%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
5
38%
Віднайшлось під час дослідження родоводу
3
23%
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
2
15%
 
Всього голосів: 13

Аватар користувача
Kasia
Модератор
Повідомлень: 186
З нами з: 06 грудня 2017, 21:38
Стать: Жінка
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 132 рази
Подякували: 153 рази

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення Kasia »

Клопотання Дідковських стосовно надання їм чиншової землі (1882 р)
село Липки Сквирського повіту Київської губернії
ДАКО Ф.4 О.7
Справи 1327, 1328, 1331
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Бердичівський повіт: Барановський, Марковський, Яблонський, Павінський, Розборський, Кузьмінський, Величко, Покотилюк, Сливка, Білик
Брацлавський повіт: Дудник, Цурман, Маняк, Лановий
Аватар користувача
antonina
Повідомлень: 3
З нами з: 21 листопада 2018, 23:30
Стать: Жінка
Подякували: 2 рази

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення antonina »

D_i_V_a писав:
antonina писав:Интересует информация по Дидковским Житомирская обл., Волынская губерня.
Вітаю, Антоніно, інформації по житомирським Дідківським дуже багато. В Дідковичах ще в 15-16 ст було родове гніздо і потім за століття вони розселилися по окрузі.
Ось тут подивіться карту, що я зробила років так 3-4 тому, і сьогодні впевнена, що вона не повна.
Я особисто більше не займаюсь всім родом - це дуже багато роботи, мене цікавить тільки моя гілка з під Фастова, а це Київська губернія, і її відпочкування від Волинської гілки трапилось у 18 ст. Але можу подивитися в тих документах/даних що у мене є, може Ваші трапились по дорозі. :wink: Може й інші подивляться і зможуть дать якусь наводку.

Карту можна скопіювати собі на комп, якщо натиснути на неї правою кнопкою, з'явиться "зберегти як". Тоді Ви зможете її збільшити і прочитати назви НП в яких зафіксовані Дідківські. Або можна відкрити в новому вікні на самому форумі (також натиснуть правою кнопкою), там також гарно збільшує.

Думаю тепер Ви розумієте, що на Вашу фразу "Интересует информация по..." без уточнення де і в які часи неможна взагалі дати якусь відповідь.
Дякую за відповідь! На жаль, тільки побачила, що Ви мені відповіли. Погоджуюся з Вами, що ці пошуки - це дуже багато роботи, і займаюся я ними не перший рік. Сама я дійшла до 15 століття і шукаю різну інформацію і за різні роки. Ви маєте рацію, що на карті позначені не всі місця проживання Дідківських, але деякі з позначених не відносяться до Дідковських (польського походження), а до Дідківських (українського походження), які колись працювали на Дідковських і взяли собі це родове ім'я, тому більшість з них не є шляхтою, яка за часів Російської Імперії отпримала титул дворян на підставі родових документів. Так, у Дідковичах було родове гніздо на землі, дарованій Польським королем за вірну службу. Я являюсь прямим нащадком тих Дідковських. І тому мені цікаво знайти якомога більше інформації, яка б могла лягти в основу книги.
Аватар користувача
Aushanbibi
Супермодератор
Повідомлень: 586
З нами з: 08 березня 2016, 09:54
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 986 разів
Подякували: 745 разів

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення Aushanbibi »

antonina писав:...але деякі з позначених не відносяться до Дідковських (польського походження), а до Дідківських (українського походження), які колись працювали на Дідковських і взяли собі це родове ім'я, тому більшість з них не є шляхтою, яка за часів Російської Імперії отпримала титул дворян на підставі родових документів. Так, у Дідковичах було родове гніздо на землі, дарованій Польським королем за вірну службу. Я являюсь прямим нащадком тих Дідковських...
Доброго дня!
Щоб написати книгу, по такому великому роду, треба як мінімум прошерстити архіви (ЦДІАК, ДАКО, ДАЖО, ДАВіО, ДАВО, а може і ДАХО),а не питати порад на форумі.
Щоб написати книгу по окремій гілці - треба як мінімум розібратися чому ви вважаєте ДідкОвських- шляхтою польського походження, а ДідкІвських - не шляхтою, українського походження. Української шляхти по-вашому, взагалі не існує в природі? І як це Дідківські працювали у Дідковських і тому взяли їхнє прізвище? Тобто на шляхтича польського походження працював не шляхтич українського походження, і взяв його родове ім'я. Дискримінація якась виходить, а беручи до уваги кільксть дрібношляхецьких родів - геноцид! :shock:
А і чомусь існує розділення населених пунктів за ознакою ДідкОвських та ДідкІвських. Тобто в одних могли проживати лише одні а в інших лише другі.
А чи знаєте Ви взагалі звідки взялися Дідківські? Що значить дрібна шляхта чи чиншова чи безземельна? Чи знаєте Ви, що спонукало представників роду розселятися? Що було підставою набуття дворянства, а що ні? Наявність родових документів - це не підстава до набуття дворянства. А ви чули про декласацію?
Так можливо не всі Дідкі(о)вські з одного гнізда, що малоймовірно. А належність до української чи польської шляхти ще треба визначити. І маю думку, що це шляхта українська, яка пішла від бояр останніх князів Галицько-Волинського князівства чи нащадків бояр з Овруцького чи Житомирського повіту. Можливо це навіть вдастся дослідити бо є кілька джерел.
Зображення
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5312
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення DVK_Dmitriy »

antonina писав: Сама я дійшла до 15 століття
С большим интересом ждём Ваш рассказ о Вашей ветке Дидковских!
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення D_i_V_a »

antonina писав:... не відносяться до Дідковських (польського походження), а до Дідківських (українського походження), які колись працювали на Дідковських і взяли собі це родове ім'я, тому більшість з них не є шляхтою, яка за часів Російської Імперії отпримала титул дворян на підставі родових документів...
Антоніна, дуже рада, що Ви нарешті прочитали, бо і я тоді не одразу Вам відповіла і потім думала, що "праця" моя була зовсім не потрібна...
Виділила уривок з написаного Вами і прощу Вас надати джерело з якого Ви взяли таку інформацію. З таким твердженням зустрічаюсь у переше, тому дуже хотілося би побачити першоджерело. Наперед вдячна.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
antonina
Повідомлень: 3
З нами з: 21 листопада 2018, 23:30
Стать: Жінка
Подякували: 2 рази

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення antonina »

D_i_V_a писав:
antonina писав:... не відносяться до Дідковських (польського походження), а до Дідківських (українського походження), які колись працювали на Дідковських і взяли собі це родове ім'я, тому більшість з них не є шляхтою, яка за часів Російської Імперії отпримала титул дворян на підставі родових документів...
Антоніна, дуже рада, що Ви нарешті прочитали, бо і я тоді не одразу Вам відповіла і потім думала, що "праця" моя була зовсім не потрібна...
Виділила уривок з написаного Вами і прощу Вас надати джерело з якого Ви взяли таку інформацію. З таким твердженням зустрічаюсь у переше, тому дуже хотілося би побачити першоджерело. Наперед вдячна.
Належність до українських витоків підтверджує наявність суфікса -івський (за достідженнями філологів). Якщо ви знаєте, що у вашої родини інше походження, то потрібно знайти документи на підставі яких було змінено суфікс у вашому прізвищі. Паралельно підтверження цього я знаходила під час пошуків документів і аналізу різних гілок роду… Поділитися всіма документами зможу, коли оприлюдню свої висновки, зроблені після опрацювання першоджерел за багато років. Так що прошу поставитись із зрозумінням.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення D_i_V_a »

antonina писав:Належність до українських витоків підтверджує наявність суфікса -івський (за достідженнями філологів)… Поділитися всіма документами зможу, коли оприлюдню свої висновки, зроблені після опрацювання першоджерел за багато років. Так що прошу поставитись із зрозумінням.
Не поспішайте з оприлюдненням своїх висновків... Поживіть трохи на нашому форумі - рік, два - можливо Ви самі зможете прочитанні Вами дослідження філологів спростувати... Не спішіть... Але прошу робити Ваше дослідження ретельно, не так щоби інколи щось почитать, а реально зануриться у тему.

Ось, наприклад, Ви би безперечно могли би щось додати до теми Однодвірці. Ваші ж Дідковські були однодвірцями? В якому населеному пункті вони проживали у 1840-х роках?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5312
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення DVK_Dmitriy »

antonina писав:
D_i_V_a писав:
antonina писав:Интересует информация по Дидковским Житомирская обл., Волынская губерня.
Вітаю, Антоніно, інформації по житомирським Дідківським дуже багато. В Дідковичах ще в 15-16 ст було родове гніздо і потім за століття вони розселилися по окрузі.
Ось тут подивіться карту, що я зробила років так 3-4 тому, і сьогодні впевнена, що вона не повна.
Я особисто більше не займаюсь всім родом - це дуже багато роботи, мене цікавить тільки моя гілка з під Фастова, а це Київська губернія, і її відпочкування від Волинської гілки трапилось у 18 ст. Але можу подивитися в тих документах/даних що у мене є, може Ваші трапились по дорозі. :wink: Може й інші подивляться і зможуть дать якусь наводку.

Карту можна скопіювати собі на комп, якщо натиснути на неї правою кнопкою, з'явиться "зберегти як". Тоді Ви зможете її збільшити і прочитати назви НП в яких зафіксовані Дідківські. Або можна відкрити в новому вікні на самому форумі (також натиснуть правою кнопкою), там також гарно збільшує.

Думаю тепер Ви розумієте, що на Вашу фразу "Интересует информация по..." без уточнення де і в які часи неможна взагалі дати якусь відповідь.
Дякую за відповідь! На жаль, тільки побачила, що Ви мені відповіли. Погоджуюся з Вами, що ці пошуки - це дуже багато роботи, і займаюся я ними не перший рік. Сама я дійшла до 15 століття і шукаю різну інформацію і за різні роки. Ви маєте рацію, що на карті позначені не всі місця проживання Дідківських, але деякі з позначених не відносяться до Дідковських (польського походження), а до Дідківських (українського походження), які колись працювали на Дідковських і взяли собі це родове ім'я, тому більшість з них не є шляхтою, яка за часів Російської Імперії отпримала титул дворян на підставі родових документів. Так, у Дідковичах було родове гніздо на землі, дарованій Польським королем за вірну службу. Я являюсь прямим нащадком тих Дідковських. І тому мені цікаво знайти якомога більше інформації, яка б могла лягти в основу книги.
Так откуда родом Ваши Дидковские?
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення D_i_V_a »

DVK_Dmitriy писав:Так откуда родом Ваши Дидковские?
Дим, это не конкретно. Житомирская область кишит родами Дидковских, причем отпочковавшихся в разные столетия и пустивших глубокие корни в разные нп. А потом оттуда пошли еще дальше.
Вот мои, например (ну те, что я считаю своими), пришли в Дмитровку во второй половине 18 ст, но не из ДИдкович. Но когда документы копаются еще вглубь, то все равно приходим в ДИдковичи.

Пані Антоніна права в одному, що деякі гілки ополячились. Але в цьому питанні причиною була або кар'єра, або "шерше ля фам" :roll:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5312
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Повідомлення DVK_Dmitriy »

D_i_V_a писав:
DVK_Dmitriy писав:Так откуда родом Ваши Дидковские?
Дим, это не конкретно. Житомирская область кишит родами Дидковских, причем отпочковавшихся в разные столетия и пустивших глубокие корни в разные нп. А потом оттуда пошли еще дальше.
Вот мои, например (ну те, что я считаю своими), пришли в Дмитровку во второй половине 18 ст, но не из ДИдкович. Но когда документы копаются еще вглубь, то все равно приходим в ДИдковичи.

Пані Антоніна права в одному, що деякі гілки ополячились. Але в цьому питанні причиною була або кар'єра, або "шерше ля фам" :roll:
Ок, спрошу по другому.
antonina, где и когда родился Ваш прадед Дидковский?
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Відповісти

Повернутись до “Д”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 18 гостей