УГФ-Український Генеалогічний Форум

Залишайтесь вдома і досліджуйте власний родовід :)

Дідківський, Дідковський, Дидковский, Дедковский тощо

Це прізвище

Отримав при народженні
3
30%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
4
40%
Віднайшлось під час дослідження родоводу
1
10%
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
2
20%

Всього голосів : 10

Онлайн

Подякував (-ла): 4978 раз.
Подякували: 2315 раз.
Стать: Жінка

Re: Дідківський, Дідковський, Дитковский, Дедковский тощо

Повідомлення D_i_V_a » 08 грудня 2016, 13:34

В ЦДІАК у картотеці була єдина картка по прізвищу Дідківський –
Рубрика: Дидковская Т.Ф.
Дата события: 1870 г
О предоставлении в Палату для засвидетельствования контракта на арендное содержание однодворцем Рудцким С.А. имения помещицы Дидковской Т.Ф. в с. Гнилец Сквирского уезда Киевской губернии.
Из книги записи актов за 1870 г.
Название фонда: Киевская палата граждан. суда
Ф.486,О.5, Сп.563, Л.14-16

Пізніше мені було дуже приємно віднайти у Лаврентія Похилевича в його «Сказаниях» 1864 року видання наступну інформацію:
Сквирский уезд
Местечки и селения, принадлежащие в прошлом и текущем столетии разным лицам
....
ГНИЛЕЦ, село на ровном болотистом месте, при небольших тинистых озерах, не имеющих истоков. В 1746 году Гнилец принадлежал Николаю Гладуновичу-Дубисскому, чеснику Дербскому, потом к Макаровскому имению Каэтана Росцишевского; потом Чацкому к Брусиловскому имению, потом Булгаку; а с 1825 года половину большую, с 760 десятинами земли, купил Эразм Богданович, а меньшую с 430 десятинами Фома Свирчевский. Первая ныне принадлежит трем братьям Богдановичам: Владиславу, Густаву и Ипполиту Эразмовичам, а другая также трем братьям Свирчевским: Александру, Дионисию и Петру Фомичам и сестре их Теофиле, по мужу Дидковской

То маємо тепер історичний доказ проживання, скоріше набуття власності у селі Гнилець, бо виглядає так що пані Теофіла проживала десь в іншому місці, а маєток здавала у аренду.

Село Гнилець переіменоване в Долинівку нині Брусилівського р-ну Житомирської обл
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 305 раз.
Подякували: 1556 раз.
Стать: Чоловік

Повідомлення DVK_Dmitriy » 19 грудня 2016, 02:07

Вроде ветка Александра Михайлова Дидковского уходила на жительство в Сквирский уезд.
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.

Онлайн

Подякував (-ла): 100 раз.
Подякували: 802 раз.

Повідомлення cronoster » 19 грудня 2016, 13:43

Рід Дідковських гербу "Сас" належать до шляхти загродової з селища Дідковичі ( нині Дідковичі Коростенського р-ну Житомирської обл.) овруцького повіту.
Миколай Дідковський, архіваріус житомирський гродський в 1791 року. Вінсент, син Теодора вилегітимований в російській імперії і записаний до книг шляхти волинської губернії (1826 рік). Григорій, син Габріеля, Базилі, син Яна, внук Александра з сином Миколаєм підтвердили шляхетство (1841-1866 р.р.)

ДЖЕРЕЛО: " Rodzina. Herbarz szlachty polskiej" , Уруського Северина.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Ти — сутіч всіх віків, всіх родових сполук,
і тільки вглибину сягає власний намір.
Давно живеш ушир — на розмах своїх рук,
і пам’ять родову ти розірвав пунктиром…

Мовчан Павло

Онлайн

Повідомлення D_i_V_a » 19 грудня 2016, 14:27

cronoster написав:...ДЖЕРЕЛО: " Rodzina. Herbarz szlachty polskiej" , Уруського Северина.
Пане cronoster, дуже дякую Вам за переклад!
Але я спочатку читала викладений уривок польською, а потім Ваш текст і там переклад... хі-хі-хі
Що можу сказать... що коли це стосується "мене-любимої" та МОГО роду, то чомусь польська чудово розуміється і понімається, хі-хі-хі ;)
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський

Онлайн

Повідомлення D_i_V_a » 19 грудня 2016, 15:53

DVK_Dmitriy написав:Вроде ветка Александра Михайлова Дидковского уходила на жительство в Сквирский уезд.
Це речення окрім мене та Димитрія мабуть ні кому більше не зрозуміле... То, мабуть, вже час розповісти цю історію...

Через те, що ми рухаємося "раком" у наших особистих дослідженнях родоводу, через це спогади про цей рух викликають часто-густо посмішку :) ;)
Але про це трохи згодом.

Моє дослідження почалось з книги, що написав мій батько. Вона є загалом про його військову кар'єру, але там є багато чого біографічного, спогадів, та невеличкий розділ присвячений рідному селу Дмитрівка що на Фастівщині.

У книзі батько згадав його прадіда Пантилимона Дідківського про якого раніше ні коли не розповідав. Точніше він про нього став розповідати тільки за декілька років до смерті, та поштовхом для його роздумів про минуле була передача по телевізору.
Читайте самі...

Ось ці невеликі знання й погнали мене до архіву. Слово ПОГНАЛИ у цьому випадку є дуже важливим, бо за життя батька я багато разів казала йому що схожу до архіва на Лук'янівці, що на проти мотозавода, але так і не сходила...
Головним для нічогонеробіння була ГЛИБОКА віра в те, що НІЧОГО немає... що неможливо знайти нічого, бо це вже було дуже давно...
І коли я йшла вперше, то весь час ставила собі питання - яка сила мене жене??? Чого я йду? Що штовхає мене, там же ж нічого немає?

Але тільки за 10 робочих днів відвідування архіву, з'ясування що ВСЕ Є і ВСІ Є, що є таки Пантилимон, що він був насправді, що в нього були батько і мати, брати і сестри і всі з їх іменами були дуже швидко знайдені... І що його мати звалась Тетяна Іванівна- моя подвійна тезко...
В той день коли я її віднайшла, йшла до дому й плакала, і все говорила - от воно, от воно, ось вона мене і штовхала...
Сьогодні я знаю, що не тільки вона... це ВОНИ... бо вони хочуть щоби ми їх віднайшли... щоби ми їх згадали, поставили свічку за їх душі, передали знання своїм дітям...
Востаннє редагувалось D_i_V_a в 19 грудня 2016, 17:40, всього редагувалось 1 раз.

Онлайн

Повідомлення D_i_V_a » 19 грудня 2016, 17:09

D_i_V_a написав:
DVK_Dmitriy написав:Вроде ветка Александра Михайлова Дидковского уходила на жительство в Сквирский уезд.
Це речення окрім мене та Димитрія мабуть ні кому більше не зрозуміле... То, мабуть, вже час розповісти цю історію...
То я дуже швидко дійшла до середини 19 століття де головними дійовими особами були батько Пантилимона - Нікодим Іосифович та Тетяна Іванівна з сім'єю... а у другій чверті століття вони зникають, що навело на думку, що вони були прибулі, та я навіть була на межі покинути свої пошуки.

Допомога, яка на початку виглядала як "катастрофа", прибула через ревізьську казку, але про це вже розповідалося тут. Через це з'ясувалося, що прабабця загалом була не Тетяною, а Теклею... Скажу, що такі знахідки сильно приголомшують. Стає питання - а що ми взагалі знаємо про минуле?
Через те що в ревізській казці вони були, та ще до них була приписана мати Нікодима - Любовія - то при перегляді сповідки за цей рік вони всі "винирнули"... під прізвищем Домарацькі... :o
З того часу я була впевнена, що батько Нікодима - Йосип - рано помер, та мати вийшла заміж за Федора Домарацького, бо Никодим жив при батьках (точніше при вдові матері) вже зі своєю сім'єю та молодшими "сводными" братом та сестрами.

Тільки в минулому році з'ясувалось, що Любовія Домарацька не була рідною матір'ю...
З метричної виписки про народження Нікодима значиться, що він був хрещений як Нікон...
І що мати звали Доміцеля - 1808-ЦДІАК, МК, №13, 22 бер, у шляхтича Йосипа Михайловича Дідковського, жителя сл. Дмитрівки, і його дружини Доміцелі народилась дитина, названа Никоном. Воспр. був шляхтич Михайло Мартушевич, ф.127, оп.1012, спр.1293а, арк.90в

Батько помер коли він був зовсім малим - 1810-ЦДІАК, МК, №3, 6 бер, у віці 41 року (1769) помер від гарячки шляхетний житель слобідки Дмитрівки Йосип Михайлов Дідковський. Похований на відведеному цвинтарі священиком Іоаном Шараєвським, ф.127, оп.1012, спр.1320, арк.87

А по запису про вінчання Любові та Федора бачимо таке - 1811-ЦДІАК, МК, №8, 2 лютого, одружились житель слобідки Дмитрівки, шляхетний парубок Федір Домарацький з жителькою тієї ж слободки Любов'ю Лукашевичівною. Поручителями були тієї ж слобідки Дмитрівки шляхта: Василь Лукашевич і Ян Кобилінський, ф.127, оп.1012, спр.1336

З ще раніших сповідок несподівано вискакує предісторія, де ж Йосип віднайшов свою Доміцелю - Записана родина Олександра Тичини з дружиною та трьома синами та з племінникми Доміцелею та Даниілом Лесоцькими... а за ними стоїть сім'я Олександра Михайловича Дідковського з дружиною і дітьми, його мати та його молодший брат Йосип та сестра Марія - всі жили в одній хаті...

Коли з'ясувалась ця вся детективна історія, то постало питання - чому дитина, маленький Нікон(Нікадим) опинився в сім'ї Домарацьких? Куди подівся дядько Олександр з сім'єю? Бо ця гілка на місцевості зникає.

Коли Нікадим одружувався, у запису немає ані його прізвища ані побатькові - 1829-ЦДІАК, МК, № 9. 30 січня, за виконанням усіх указаних законів повінчаний шлюбом нар. дмитрівського жителя дворянина син* з дівицею Теклею Дмитрівського жит. Івана Садовського дочкою свящ. Іваном Данькевичем, поручителями були дворяни Микола Лукашевич і Михайло Лісицький. * Ім'я нареченого не вказане.
Я собі намалювала пояснення, що ніхто навіть й не знав що він не Домарацький... жив при Домарацьких, то й був Домарацьким...що для писаря він був тоді Нікадим Федорович Домарацький, та ще й дворянин, а найсправді був однодвірцем Нікадимом Йосиповичем Дідковським...

Під кінець скажу що три дні тому, 16.12. були роковини смерті батька Олександра та Йосипа - Михайла.
Він помер 229 років тому 16(5) грудня 1787 року.
Я згадувала його у цей день, та думала про несподіванки дослідження родоводу, коди стає можливе дізнатися не тільки ім'я людей але й дати смерті чи народження...

Онлайн

Повідомлення D_i_V_a » 19 грудня 2016, 17:11

D_i_V_a написав:
D_i_V_a написав:
Куди подівся дядько Олександр з сім'єю? Бо ця гілка на місцевості зникає...
Діма, то куди подівся дядько Олександр? :D

Подякував (-ла): 305 раз.
Подякували: 1556 раз.

Повідомлення DVK_Dmitriy » 19 грудня 2016, 17:33

D_i_V_a написав:
Діма, то куди подівся дядько Олександр? :D[/quote]

Ну интрига, так интрига. :-)
Намёк - читайте РС. ))))))))))))))))))))))
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.

Онлайн

Подякував (-ла): 100 раз.
Подякували: 802 раз.

Повідомлення cronoster » 31 грудня 2016, 11:46

З гродської книги міста Овруча 17 століття ( АЮЗР, 1867)
Ти — сутіч всіх віків, всіх родових сполук,
і тільки вглибину сягає власний намір.
Давно живеш ушир — на розмах своїх рук,
і пам’ять родову ти розірвав пунктиром…

Мовчан Павло

Онлайн

Повідомлення D_i_V_a » 02 січня 2017, 16:33

cronoster написав:З гродської книги міста Овруча 17 століття ( АЮЗР, 1867)
Для тих хто шукає інформацію - АЮЗР - це клондайк по Дідковським :D , особливо Часть 1. Том I.

Поперед.Далі

Повернутись до Д

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], cronoster, D_i_V_a, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Kasia, Nikonova, ГіП, в36 Ольга