УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Хто такі бродники?

Аватар користувача
 
Повідомлень: 50
З нами з: 18 червня 2018, 20:09
Подякував (-ла): 4 раз.
Подякували: 13 раз.
Стать: Чоловік

Хто такі бродники?

Повідомлення Tiutunnyk » 19 червня 2018, 09:41

Хто такі бродники-берладники? Подейкують, що перше козацтво виникло саме із утікачів від боярського гніту. Вони переховувалися за Дунаєм, заснувавши потім ціле місто-укріплення Берладь.

Берладь була населена вільними людьми – втікачами з багатьох давньоруських земель, які переходили сюди у зв’язку з "пресом" тогочасних вельмож, або ж просто шукали пригод (по своїй суті - авантюристів, які існували на протязі усієї людської історії). В очах князівської верхівки Київської Русі Берладь стала символом свавілля і беззаконня, місцем скупчення викинутих із тогочасного суспільства людей. Про це, хоча б, свідчать слова Володимиро-Суздальського князя Андрія Юрієвича Боголюбського, з відвертим презирством до Давида Ростиславича у 1173 р, якого він прагнув вигнати з Русі: "А ты поиди в Берладь, а в Руской земли не велю те быти".

Розглянута територія була досить густо заселена. Про це, зокрема, говорить хоча б той факт, що 6 тисяч вихідців із неї у 1158 р. підтримали згаданого Івана Ростиславича у війні проти галицького князя Ярослава Володимировича. А у 1159 р. берладники тимчасово заволоділи портом Олешшя в гирлі Дніпра, що був підпорядкований безпосередньо Києву. "Берладники" – так називалися місцеві жителі (або їх так називали), як і "бродники" чи "дунайці" ("подунайці"). Після смерті в 1161 р. князя Івана Берладника вони вже не згадуються в давньоруських літописах.
Слава Україні!!!
------------------------
kampot.org.ua

Повернутись до Задунайська січ

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Balymba, Barcha, Bing [Bot], Falcon, Google [Bot], nekrashevych, olexaz, Тамара Сопілка