А що там з ними? Яка в них інформація?Balymba написав:Було б непогано мати окрему тему по Тестаментах- заповітах, та і взагалі по спадковому праву, як офіційному, так і звичаєвому. При відсутності метричних книг вивчення спадкових справ дуже допомагає у дослідженнях.
Мене цікавить ця тема... бо...D_i_V_a написав:А що там з ними? Яка в них інформація?Balymba написав:Було б непогано мати окрему тему по Тестаментах- заповітах, та і взагалі по спадковому праву, як офіційному, так і звичаєвому. При відсутності метричних книг вивчення спадкових справ дуже допомагає у дослідженнях.
Та чим відрізняється офіційне спадкове право від звичаєвого?
Несподівана знахідка до теми у несподіваній теміBalymba написав:... та і взагалі по спадковому праву, як офіційному, так і звичаєвому...
Згадайте: у західноєвропейських казках конфлікт завжди розгортається між красунею-мачухою і красунею-сиріткою, про це розповідають і "Попелюшка", і "Білосніжка". Врода – головна риса героїнь, герой – багатий чоловік – мав вподобати гарне личко та струнку талію.
На Заході бути "на світі всіх милішою та гарнішою" – це питання виживання, адже жінки не мали права наслідування чи права власності, а отже, без прекрасного принца героїня, що прагнула жити довго та щасливо, ніяк не могла обійтись.
В Україні інакше: за звичаєвим правом у нас була материзна – тобто спадщина передавалася за материнською лінією і йшла тільки за жіночою лінією: ніхто з чоловіків не міг на неї претендувати.
Ця традиція брала початок із прадавніх часів і тривала до козацької доби.
Повернутись до Документи на право власності
Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]