Єврейське населення Галичини...

Відповісти
Аватар користувача
Володимир1980
Повідомлень: 17
З нами з: 30 вересня 2019, 20:20
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 24 рази

Єврейське населення Галичини...

Повідомлення Володимир1980 »

Доброго здоров‘я, товариство!
Прошу вибачення, якщо не зовсім коректно використав цю нову тему для отримання, в певній мірі, вузькопрофільної інформації, проте тема під назвою «Єврейське населення Галичини» має право на існування і, сподіваюсь, естафету підхоплять інші дописувачі! Принаймні, розділу сфрагістики я на форумі не знайшов...
Тепер по суті: займаючись військовою археологією у районі, так званого, «Бродівського котла» часів ДСВ, поблизу села Бонишин Золочівського району Львівської області, на земельному наділі селян, де згідно довоєнної польської карти пролягала стара дорога, підняв прикладну печатку з написом «M. fürgang~Zlochow”.
В гарячих дискусіях на сайті «Райберт» (форум військової археології), ми прийшли до найбільш вірогідного припущення, що ця печатка належала міщанину-єврею з міста Золочева часів або Австро-Угорської імперії, або Польської республіки (я відстоював австрійське (німецьке) коріння у прізвищі (німецькій термінології), але під натиском доволі обґрунтованих доводів, був змушений уступити. Зокрема, мені пояснили, що слово «fürgang» є архаїзмом і у сучасній німецькій мові взагалі не вживається, а згідно польських записів тих часів, у місті Золочеві дійсно значиться єврей з прізвищем «FüRGANG» (https://jri-poland.org/psa/zloczow_surn.htm)...
Було б дуже цікаво знайти інформацію щодо цієї особи єврейської національності, дізнатись сферу діяльності, у якій він використовував дану прикладну печатку, а також те, як склалася його подальша доля у ці буремні роки першої половини 20-го століття. Мої пошуки в інтернет-просторі з метою віднайти метричні записи в електронному вигляді, не увінчались успіхом((
Був би вельми вдячний за надання будь-якої цікавої для мене інформації або посилання на відповідні джерела пошуку!..

Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Аватар користувача
ukrgenealogy
Адміністратор
Повідомлень: 1566
З нами з: 12 лютого 2016, 23:05
Звідки: Україна
Дякував (ла): 235 разів
Подякували: 249 разів
Контактна інформація:

Re: Єврейське населення Галичини...

Повідомлення ukrgenealogy »

Володимир1980 писав:Принаймні, розділу сфрагістики я на форумі не знайшов...
Вже є viewforum.php?f=475
Технічна підтримка з питань реєстрації, зміни імені користувача або інших питань, стосовно вашого облікового запису, здійснюється через ukrgenealogy@ukr.net
Аватар користувача
Володимир1980
Повідомлень: 17
З нами з: 30 вересня 2019, 20:20
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 24 рази

Re: Єврейське населення Галичини...

Повідомлення Володимир1980 »

О, дякую! Бачив зі смартфону назву «Нагороди та відзнаки...», а от напрямок колекціонування сфрагістика «сховався» через довгу назву :)
Отже, створю тему у профільному розділі, а цю прошу видалити....
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Єврейське населення Галичини...

Повідомлення АннА »

Володимир1980 писав:О, дякую! Бачив зі смартфону назву «Нагороди та відзнаки...», а от напрямок колекціонування сфрагістика «сховався» через довгу назву :)
Отже, створю тему у профільному розділі, а цю прошу видалити....
Сфрагістику створили на ваше прохання, а цю тему перенесу зараз туда. Нічого не потрібно поновому писать.
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
Володимир1980
Повідомлень: 17
З нами з: 30 вересня 2019, 20:20
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 24 рази

Re: Єврейське населення Галичини...

Повідомлення Володимир1980 »

Добрий вечір, товариство! Оскільки ви пішли мені на зустріч, спеціально створили окремий розділ «Сфрагістика» та дали потрібне посилання на систематизований електронний польсько-єврейський сайт з базою даних на акти цивільного стану (і не тільки) мешканців єврейської національності Галичини періоду Австро-Угорської імперії та Польської республіки (https://search.geshergalicia.org/), було б великим моветоном не зробити коротенький звіт щодо в подальшому отриманої інформації!)
Отже, ввівши у пошук прізвище «FüRGANG», методом відсіювання та опираючись на відому першу букву імені «М.», я зупинився на Манаше Фюргангу, 27.07.1886 р.н., родом з села Поморяни Тернопільського повіту, який 17.09.1911 р. одружився на Чайї Сарі, 1882 р.н., родом зі Зборова того ж таки Тернопільського повіту (обидва населених пункти розташовані недалеко від міста Золочева). У подружжя в 1912 році мертвою народилася дівчинка, а у 1915-у році помер п’ятнадцятимісячний син...
Дізнатися сферу діяльності єврея Манаше Фюрганга, на жаль, так і не вдалося, а щодо реєстрації своєї підприємницької діяльності у м. Золочеві і отриманні персональної прикладної печатки, можна висунути версію, що в подальшому сім‘я Фюргангів змінила місце проживання і осіла у м. Золочеві...

Зображення
Зображення
Зображення
Аватар користувача
Володимир1980
Повідомлень: 17
З нами з: 30 вересня 2019, 20:20
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 14 разів
Подякували: 24 рази

Re: Єврейське населення Галичини...

Повідомлення Володимир1980 »

Добрий ранок, товариство!
Як з‘ясувалось, мої пошукові митарства на здобутій інформації ще не закінчились!) Зокрема, камрад David Della Rocco, який допоміг мені попереднього разу, не залишився в стороні і цього разу. Камраду дуже сподобалась до цього невідома йому база даних по єврейському населенню Галичини (https://search.geshergalicia.org/ ) і навзаєм він віддячив тим, що знайшов фотогалерею єврейської родини Фішман-Ейдельберг, яка у 20-30-ті роки 20-го століття мешкала у м. Золочеві, а згодом ніби емігрувала до Південної Америки (http://isydad.blogspot.com/2011/05/fami ... lberg.html). Водночас, камрад David Della Rocco зазначив, що вищевказана база є неповною, принагідно доповнюється, а тому не варто остаточно зупинятися на варіанті з Манаше Фюргангом, який, вочевидь, все-таки проживав у Зборові...
Так-от, на одній зі світлин фотогалереї, датованій 1930-м роком і зробленій у м. Золочеві, зображені Анна, робітник, Міло Ейдельберг та Моше Дан Фюрганг (зліва направо). Дійсно, хоч ми і надалі не можемо впевнено стверджувати, що нарешті докопались до істини, проте ці родичі-друзі-знайомі родини Фішман-Ейдельберг на прізвище Фюрганг уже мають пряме відношення до особи, яка викликала у нас такий інтерес, при невідомих нам обставинах втративши персональну прикладну печатку!
У всій цій галереї світлин найбільше зацікавила мене Анна Фюрганг, оскільки при пошуку у електронній базі даних єврейського населення Галичини, я зауважив інформацію на цю панянку. На цій першій, наданій мною, світлині персонажі знаходяться у крамниці; беручи до уваги пануючий матріархат у євреїв та природну жагу до торгівлі, Анна продовжувала розвиватися на підприємницькій ниві та згідно даних єврейських платників податків Золочева, у 1936 році стала уже купцем...
Цілком імовірно, що Моше Дан Фюрганг, який знаходиться у крамниці на одній світлині з Анною Фюрганг (яка, в свою чергу, якимось чином пов‘язана з Еліасом Фюргангом), також займався купецькою діяльністю та (що в свою чергу, стає закономірним і логічним) мав персональну прикладну печатку!)
З іншої сторони, у ті часи переважна більшість єврейського населення була задіяна у сфері торгівлі і стверджувати щось напевне аж ніяк не можна...


Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Зображення
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Єврейське населення Галичини...

Повідомлення kbg_dnepr »

фотографії Львівського погрому 1941 року на виставці в Києві
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Єврейське населення Галичини...

Повідомлення kbg_dnepr »

Джерела до вивчення єврейського питання в Галичині другої половини ХІХ – початку ХХ ст. c- 25-35

Історичні пам’ятки Галичини. Матеріали VI-ї краєзнавчої конференції (4. III. 2016). – Львів, 2016. – 302 с.
https://www.academia.edu/32042856/%D0%9 ... view-paper
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Єврейське населення Галичини...

Повідомлення kbg_dnepr »

Влітку 1943 р., після ліквідації гетто у Львові Віктор та Рома Бікельси, що переховувалися у Яна Юрдиги (Jurdyga. працював різником у міській різні, а його дружина Генріка у книжкових магазинах «Атлас» та «Оссолінеум»), що жив на вулиці Пєрацького, 359 на Нових Збоїськах, вирішили спробувати дістатися радянської території, та попросили Яна знайти прийомну родину для їхнього 10-місячного сина Олександра.
Бікельси та Юрдиги вирішили віддати дитину українці, яка мешкала недалеко в селі та приносила їм у хату молоко та сметану. Назвав два села, де могла жити та українка: Старії Збоїща та Малехів. Обидва села тепер стали частинами Львова.
Брати Віктора Шмуель, Юзеф та Ар'є після війни репатріювалися до Ізраїлю, їх нащадки намагаються знайти сліди Віктора та його сина - якщо він вижив, йому має бути зараз 81 рік.
Але якщо він виріс як українець в українській родині, то чи розповідали йому про його походження???
Прізвище Бікельс наразі в Україні не представлене.

https://iq.net.ua/ievrieiskie-niemovlia ... -80-rokiv/
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Відповісти

Повернутись до “Євреї”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей