Ямпільський повіт

Відповісти
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Ямпільський повіт

Повідомлення АннА »

Ямпільський повіт — адміністративно-територіальна одиниця Подільської губернії Російської імперії
Повітовие місто — Ямпіль

Волості:
Бабчинецька
Дзигівська
Клембівська
Комаргородська
Краснянська
Мурафська
Пеньківська
Рожнятівська
Тиманівська
Томашпільська
Чернівецька
Ямпільська
Ярузька

Джерело
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Ямпільський повіт

Повідомлення АннА »

АннА писав:Ямпільський повіт — адміністративно-територіальна одиниця Подільської губернії Російської імперії

Волості:

Клембівська
З вікіпедії
Клембівська волость — історична адміністративно-територіальна одиниця Ямпільського повіту Подільської губернії з центром у селі Клембівка.
Станом на 1885 рік складалася з 28 поселень, 8 сільських громад. Населення — 12785 осіб (6362 чоловічої статі та 6423 — жіночої), 1984 дворових господарства[1].
Основні поселення волості:

Клембівка — колишнє власницьке село при річці Русава, 3105 осіб, 474 дворових господарства, православна церква, 3 постоялих будинки, 2 водяних млини.
Дахталія — колишнє власницьке село при річці Ушиця, 1026 осіб, 188 дворових господарств, православна церква, постоялий будинок.
Качківка — колишнє власницьке село при річці Яланець, 1205 осіб, 188 дворових господарства, православна церква, 2 постоялих будинки.
Нетребівка — колишнє власницьке село при річці Журавка, 955 осіб, 196 дворових господарств, православна церква, постоялий будинок.
Писарівка — колишнє власницьке село при річці Русава, 1510 осіб, 250 дворових господарств, православна церква, постоялий будинок.
Стіна — колишнє власницьке село при річці Русава, 2000 осіб, 352 дворових господарств, православна церква, постоялий будинок, 2 водяних млини.
Яланець — колишнє власницьке село при річці Яланець, 1159 осіб, 247 дворових господарств, православна церква, постоялий будинок.

Старшинами волості були:

1904 року — Іван Васильович Гладчук[2];
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Ямпільський повіт

Повідомлення kbg_dnepr »

Російська самодержавна влада, втопивши в крові Листопадове повстання 1830 – 1831 років, ще протягом тривалого часу шукала учасників заколоту, а також осіб, які сприяли чи співчували державним злочинцям в інтерпретації царату.

27 вересня 1836 року писар товариства однодворців села Бабчинці Ямпільського повіту Подільської губернії Гродзинський доставив у земський суд Мартина і Антона Вержанських. Останній небезпідставно підозрювався в тому, що брав участь у повстанні, а його батько Мартин потім нібито переховував сина від правосуддя.

«Преступник по мятежу 2-го разряда» (йдеться про безпосередню участь у заколоті – авт.) Антон Вержанський того ж року був засуджений рішенням київського генерал-губернатора, який мав на той час особливі повноваження. Молодого чоловіка примусово відправили служити до так званих сибірських лінійних батальйонів[1].

Паралельно розпочалося слідство стосовно осіб, котрі підозрювалися у переховуванні державного злочинця. Відкрив провадження Ямпільський повітовий суд. Мартин Вержанський клявся, що не знав про протиправну діяльність сина і його участь у повстанні. Думав, Антон подався на заробітки. Під підозру також потрапили двоюрідні брати Антона – Томаш та Іван Вержанські із с. Пирогів. Правда, хлопці наполягали на тому, що не бачили брата багато років.

Як з’ясувалося, з 1834 по 1836 рік Антон служив у поміщика с. Завадівка Тираспольського повіту Херсонської губернії Якова Міхновського. Напевне, молодий чоловік від гріха подалі залишив домівку і поїхав на заробітки, щоб якось загубитися на безмежних просторах імперії. Титулярний радник Міхновський у свою чергу запевнив слідство, що Вержанський служив у нього на законних підставах, бо мав на руках так званий плакатний паспорт, правда, виписаний лише на один рік. За словами поміщика, Антон, перебуваючи в нього на службі, дуже сильно перехворів на лихоманку та ще деякі хвороби, тому затримався і вчасно не повернувся додому.

https://chg.in.ua/hto-perehovuvav-zloch ... zhanskogo/
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Відповісти

Повернутись до “Подільська губернія”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 5 гостей