УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Брацлавський повіт

Подякував (-ла): 2568 раз.
Подякували: 925 раз.
Стать: Жінка

Брацлавський повіт

Повідомлення АннА » 09 липня 2016, 08:34

Брацлавський повіт —адміністративно-територіальна одиниця Подільської губернії Російської імперії
Повітове місто — Брацлав

Волості:
Журавлівська
Клебанська
Лучанська
Грабовська
Немирівська
Ободнянська
Печерська
Рубанська
Савинецька
Тростянецька
Холодовська (Тульчинська)
Шпиківська

Джерело
Із повагою, Ганна

Re: Брацлавський повіт

Повідомлення АннА » 14 вересня 2016, 18:34

Передісторія http://history.org.ua/?termin=Bratslavske_voievodstvo
БРАЦЛАВСЬКЕ ВОЄВОДСТВО
– адм.-тер. одиниця в Правобережній Україні, яку 1566 виділено з Волинської землі в ході політико-адм. реформи у Великому князівстві Литовському. Адміністративний центр – м. Брацлав.
Брацлавське воєводство охоплювало землі басейну рік Південний Буг, Дністер, верхньої течії Росі (притоки Дніпра). Межувало: на пд. заході – з Молдавським князівством, на заході – з Летичівським повітом Подільського воєводства, на півночі – з Житомирським і Київським повітами Київського воєводства, на сході – з Київським повітом і степом, Диким полем, на півдні – зі степом.
Порубіжжя з Київським воєводством не раз змінювалося. Брацлавський і Вінницький замки були головними оборонними пунктами від татарських нападів.
У відношенні судоустрою Брацлавське воєводство поділялося на Брацлавський і Вінницький повіти.
5 черв. 1569 універсалом польського короля Сигізмунда II Августа Брацлавське воєводство приєднано до Польського королівства. На Брацлавське воєводство поширилися польські правові норми, господарські й економічні порядки. На території Брацлавського воєводства осіли польські магнати Замойські, Калиновські, Конєцпольські, Сенявські, Струсі, Потоцькі, Яблоновські, Язловецькі, а також велика кількість дрібної шляхти. Активізувався процес колонізації краю, примноження міських поселень, в яких споруджувалися замки і замочки. Ущільнилася заселеність краю, що сприяло його обороноздатності від татарських нападів. Державна влада зосереджувалася в руках воєводи і каштеляна. Адміністративні функції з управління краєм покладалися на повітові шляхетські сеймики, на які періодично збиралися магнати й шляхта і які делегували своїх послів на вальний сейм. Зберігалися обидва суд. повіти. Вищою суд. інстанцією служив Луцький трибунал 1578–1589, потім – Люблінський коронний трибунал. Б.в. існувало до 2-го поділу Польщі 1793 (див. Поділи Польщі 1772, 1793, 1795), коли маніфестом імп. Катерини II від 7 квіт. (27 берез.) 1793 Правобереж. Україна, в т.ч. Б.в., була приєднана до Російської імперії. Указом від 23(13) квіт. утворено Брацлав. губ.
Із повагою, Ганна

Re: Брацлавський повіт

Повідомлення АннА » 03 листопада 2016, 19:38

З другої теми viewtopic.php?f=213&t=1624&p=5462#p5457
al_mol написав:
al_mol написав:Ще один віхід з глухого кута може надати досконале вивчення адміністративного поділу держави відносно періода в якому іде пошук, та місце знаходження адмін. установ

Еще раз хочу коснуться этой темы..
На этой неделе я работал в читальном зале Винницкого архива, за соседним компьютером работала девушка, искала свои польские корни ( следует отдать должное, что в нашем архиве почти все метрические книги католиков оцифрованы), она не могла найти запись о браке своего прадеда в книгах Немировского костела, и по-соседски обратилась ко мне за помощью..
У неё была ранее полученная архивная справка о рождении деда и я как "битый воин" :D :D :D обращаю внимание, что родители его записаны как крестьяне Лучанской волости. Что я не знаю где находиться Лучанская волость? ну конечно же в Могилевском уезде Подольской губернии...Не понимая при чем здесь Немировский костел ( возможно они переехали туда, ну нет в Немировском уезде села с началом на Луч...)я ей рекомендую искать в костеле куда было приписано мистечко Лучинец....
На следующий день, мы снова встретились, девушка сказала что так и не нашла брак прадеда, а в Немировском костеле нашла запись о рождении его сестры...каково же было мое удивление когда родители были записаны как крестьяне Лучанской волости, Брацлавского уезда, Подольской губернии...
Около получаса поиска в различных справочниках и я с архивариусами находим таки Лучанскую волость, и волосным центром было мистечко Лука-Немировская.....
Так что к вопросу административного деления надо подходить с учетом временного интервала поиска...

al_mol написав:Лучанская волость в Брацловском уезде просуществовала очень короткое время, потом её соединили с Немировской, и название кануло в лету....
Із повагою, Ганна

Повернутись до Подільська губернія

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]