УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Якщо пошук зайшов в глухий кут

Подякував (-ла): 888 раз.
Подякували: 2359 раз.
Стать: Чоловік

Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення al_mol » 18 вересня 2016, 16:47

Буває, що ніби все знаєш, назву населеного пункту, прізвище пращурів – звернувся у регіональний архів, а потрібні метричні книги, ревізькі казки, сповідалки, списки рекрутів – коротше кажучи усі документи якими користуються в основному дослідники - внаслідок війн, революції, або просто через людську халатність відсутні… усе нібито глухий кут…
Усі можливі виходи з цього кута я спробую, використовуючи власний досвід, Вам надати…

Беремо Довідник вашого регіонального архіву і шукаємо наступні фонди:

1. Окружні, повітові земельні суди – ні я не кажу що Ваш пращур злочинець, просто суди розглядали цивільні справи це купчі, справи про спадщину, можливо в описах зустрінете і своїх…(приклад скан.1)

2. Вибори до Державної Думи - якщо Ваші предки були заможні селяни, міщани, купці то тут Ви їх зустрінете (приклад скан.2)

3. Ревкоми, Виконкоми, Окружкоми – дуже цікаві фонди. Що ми в них шукаємо:

а. Фонди підготовки до виборів – зустрічаються посімейні списки виборців (приклад скан.3), а також справи по Відновленню у виборчих правах

в. Відлучення Церкви від Держави – по-перше: якщо Ваші пращури клірики то можлива наявність анкет, по-друге: в документах реєстрації Церковних громад знову ж таки посімейні списки мешканців ( скан.4)

Це тільки мала частина фондів, в яких можливо найти своїх пращурів. Надалі розповім ще….
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские

Дослідження родоводу на замовлення - Podoliya@i.ua

Подякував (-ла): 5080 раз.
Подякували: 2406 раз.
Стать: Жінка

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення D_i_V_a » 18 вересня 2016, 19:33

А моя метода виходу з глухого кута трошки інша...
Я бідкаюся... :lol:
Перший раз коли це трапилось була дуже здивована, бо не хотіла заважати розповідями про свої проблеми такій же людині, що досліджує свій родовід, бо тематика її дослідження зовсім інша - інший час, інший стан, все інше... То я думала, що і не може мені ніхто допомогти...
Але одного дня мене прорвало, то і розповіла про той кут... Та почула гарні поради у яких напрямках можна долю пошукать...
І спрацювало...
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повідомлення al_mol » 19 вересня 2016, 10:00

Сьогодні переглядаючі свої нотатки згадав ще один цікавий дореволюційний фонд :

Волосні правління- в цей фонд увійшли: протоколи засідань волосних правлінь; ухвали волосних та сільських сходів; книги записів надходжень і видатків грошових сум, договорів, духовних заповітів; уставні грамоти; посімейні списки селян; метричні виписки допризовників; відомості про народні училища, церковно-парафіяльні школи, торговельні і промислові підприємства; рішення та вироки волосних судів.

Скан опису підтвердить що тут багато цікавого, я не скажу що таке є і в фонді Вашої волості, але глянути треба:
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские

Подякував (-ла): 838 раз.
Подякували: 570 раз.

Повідомлення Aushanbibi » 19 вересня 2016, 10:07

:o :o :o Дуже Вам вдячний!!! Ви дали мені надію
Шукаю предків: Даценко, Ходаківський, Домарацький, Жицький, Скварчинський, Куцопал, Світельський, Мончаківський, Бербен, Майстренко, Галецький, Ровінський, Швець

Повідомлення al_mol » 19 вересня 2016, 11:11

Ще один фонд, про який всі знають, але обійти увагою його в цій темі я не можу…
Я працював з великою кількістю фондів різних часів, від яких несло затхлим запахом, дустом, після них на руках вискакували прищі та язви... але як СМЕРДИТЬ від цих справ – не передати, це справи репресованих.
Я відкрив доступ до книг по Вінницькій області
Передивіться їх це раз, може там описана доля Вашого пращура….

Я іноді допомагаю в перегляді таких справ, так от була одна справа, коли через те що після арешту в документах два рази записали не те по-батькові. Людина відсиділа весь срок, а потім це більше року находячись за гратами, доказував що це його срок закінчився…
Передивіться їх ще раз, в родині могли про це не говорити, могло бути що в Вас співпадало прізвище, назва НП а інше не співпадало….
Передивітся…

Подякував (-ла): 1309 раз.
Подякували: 951 раз.

Повідомлення в36 Ольга » 19 вересня 2016, 23:15

Леш, хорошо сказал! Хочется еще раз нажать "подяку".

Повідомлення al_mol » 20 вересня 2016, 10:05

Перечитав я сьогодні цю тему, напевно я її не так назвав – виходить гарна абетка починаючого дослідника :D :D :D …..

Сьогодні хочу звернути увагу на запити до архівів щодо метричних довідок.

Іноді буває, що саме це ставить Вас в глухий кут.
Поясню: заказуючи цю довідку часто ми получаємо тільки Архівну довідку, сухі слова. Заказуючи цю довідку, ОБОВ’ЯЗКОВО заказуйте і копії самих метрик..
Це вже не сухі слова, а данні про пращурів…Принаймні в Вас буде копія підпису предків…

На п’ятому скані я виділив слова «Метрична звірка» не просто так- якщо Ваші пращури з сільської місцевості, підніміть ще фонд Сільради якщо пощастить то Ви найдете цю звірку, а це виписки з метричних книг наречених…

Повідомлення D_i_V_a » 20 вересня 2016, 11:08

al_mol написав:Перечитав я сьогодні цю тему, напевно я її не так назвав – виходить гарна абетка починаючого дослідника :D :D :D
Назва дуже гарна, підходить і початківцям і досвіченим, то мінять не треба
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Онацький

Повідомлення al_mol » 20 вересня 2016, 11:14

Так ми потихенько добралися до подій Другої Світової війни….

Ця тема вже освітлена на форумі, але тут хочу все зібрати до купки..

В мене в сім’ї був такий випадок:
Мій прадід в 1943 пас за селом худобу ( майже за Т.Г.Шевченко :D :D :D :D – «мені тринадцятий минало,я пас ягнята за селом»), але йому було вже більш ніж 60, був смуглий і не мав жодного сивого волосу, (це до того,що німці забирали тільки молодих) налетіли німці, тай забрали його разом с худобою до Германії…

Повернувся він додому лише в 50-х роках, казав що ішов пішки..

Жоден Архів не підтвердив цей факт, лише шуткували «а може він десь підженювався» :D :D :D

І лише «Червоний хрест» дав відповідь

Повідомлення D_i_V_a » 20 вересня 2016, 11:26

al_mol написав:...Жоден Архів не підтвердив цей факт, лише шуткували «а може він десь підженювався» :D :D :D ...
Таки не брехав... був в Німечині... але не примусово, а вільнонайманим... які відкриваються історичні цікавинки...
Та і по лексіці людини мало бути видно, що нахапався німецьких слів... хоча тоді мабуть багато людей німецьку знали...
Онацький

Далі

Повернутись до Допомога у пошуку

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Google [Bot], Google Adsense [Bot]