Якщо пошук зайшов в глухий кут

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення SNIGURIVNA »

ГіП писав:
ГіП писав: ... у сповідках зустрілась повна тезка її Тетяна Аврамівна Дубчиха, по віку старша на покоління. :unknown:
Недавно трапилось таке, що позашлюбну дівчину по-батькові записали так, як була по-батькові її мати. Ось в цьому мабуть і розгадка моїх двійників - Тетян Аврамівних Дубко, матері і дочки. :)
Це Сумщина?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення ГіП »

SNIGURIVNA писав:
ГіП писав:
ГіП писав: ... у сповідках зустрілась повна тезка її Тетяна Аврамівна Дубчиха, по віку старша на покоління. :unknown:
Недавно трапилось таке, що позашлюбну дівчину по-батькові записали так, як була по-батькові її мати. Ось в цьому мабуть і розгадка моїх двійників - Тетян Аврамівних Дубко, матері і дочки. :)
Це Сумщина?
на сьогодні Сумщина :)
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення ГіП »

В пошуках місцевих Вівчарів вийшов на Федора Павловича Чередника(сповідка 1749 року)
далі йде Федір Павлович другий - 20 літ, а старшому сину - 16 :oops:
ще далі "помянутого Лукьяна зять Трофим Иванов-25" мабуть дячок думав про щось своє переписуючи сповідку :unknown:
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення SNIGURIVNA »

ГіП писав:В пошуках місцевих Вівчарів вийшов на Федора Павловича Чередника(сповідка 1749 року)
А щось конкретно вказує, що Чередники і Вівчаренки то один рід? Я не знайду початок історії :oops: Чи вже можна вітати з виходом пошуку з глухого кутка?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення ГіП »

Ні, один глухий кут упирається в інший тож поки ще блукаю лабіринтом. В пошуках Дубків своєї пра...прабаби (за метрикою Тетяна Артемівна Дубко, в сповідці Тетяна Аврамівна) трапилась зачіпка -дядя Дубків Микита Вівчаренко. Микита виявився Григоровичем, а подібний Григорій у Федора Чередника. Складність полягає в тому, що наразі маємо потрійну індексацію розшукуваних. Крім звичайного прізвища і прізвиська жителі хутора Дубки для оточуючих були всі Дубками.
Але зараз цікавить інше. А саме те, що нижче Федора Чередника. Раніше я звернув увагу на цей запис у зв'язку із віком батька 20 років, а його сина 16, взяв за приклад нерадивого дячка. А тепер побачив те, чого раніше не помітив. Три брати, які там записані – Гордій, Олексій та Артем в наступних сповідках стають – Лубенцями і тільки Артема з Олексієм переставляють місцями, видно плутали, хто із них старший, а хто менший. А далі саме цікаве. Зять Лубенців -Трохим Іванович зникає разом із родиною, а його місце займає мій пра...пра Іван Іванович з родиною. Спочатку він був за Лубенцями, а потім став писатись між Артемом та Олексієм. От чухаю потилицю, щоб це значило. Трохим Іванович виїхав чи помер, вдова вийшла заміж, а місце зайняв другий Іванович.
На скані 1780 року(31 рік після сповідки, що подавав вище). Гордій Лук"янович Лубенець на попередній сторінці, далі Артем Лубенець, Семен Федорович Шульженко(дуже схожий на Семена Федоровича Чередника із сповідки 1749-го, далі мій Іван Іванович і Олексій Лубенець. :%)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення ГіП »

Отже, якщо мій Іван Іванович доводиться Лубенцям свояком, то цілком можливо, що дочка Артема Лубенця Марія Перша, або старша(менша Марія Артемівна знайшлась в подальших документах) під записом Тетяна дочка Артема Дубка і вийшла заміж за сина Івана Івановича-Степана, який у сповідці 1780 року записаний як Данило і становиться Тетяною Аврамівною Поперечихою. От як закружено сюжет. :oops:
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення ГіП »

1804 рік в родині Дмитра Артемовича Лубенця - Тетяна Аврамівна Лубенчиха
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
ГіП
Повідомлень: 625
З нами з: 03 квітня 2016, 14:52
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 750 разів
Подякували: 804 рази

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення ГіП »

1807 рік в родині Дмитра Артемовича Лубенця - вдова Тетяна Аврамівна Поперечка
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення D_i_V_a »

ГіП писав:1807 рік в родині Дмитра Артемовича Лубенця - вдова Тетяна Аврамівна Поперечка
Якщо повезе, то знайдуться ще джерела які прояснять ситуацію...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення SNIGURIVNA »

Знайшла я запис 1852 року про смерть такої собі Христини 96 років.

Ні, не вік її мене зацікавив, бо таким красивим цифрам можна вірити тільки у тому разі, якщо їх можна якось підтвердити.

Вона носила прізвище роду, який я вважала зниклим ще з 1820х.: остання дівчина вийшла заміж. І от раптом. Але звідки?

Єдина Христина, яку я знаходила, народилася у жовтні 1790 року, отже мала би бути на добрих 34 роки молодшою. І слід її загубився ще на межі століть, бо за ревізією 1811 року її батько "бежал 1804", втім, і до того у сповідках 1799 і 1801 років ні його з родиною, ні його родини без нього знайти не вдалося. І та Христина ні як не відсвічувала жодного разу а ні як наречена, а ні як хрещена мати. Могла померти. Могла виїхати до рідні матері в сусіднє село.

І от 62 роки потому такий запис. Може бути, це й не вона.

Про померлу крім магічної цифри 96 я нічого не знаю. По батькові у запису немає. Є хіба закінчення призвища "вна", яке зазвичай додавали дівчатам, проте, іноді й молодих вдів продовжували так називати, бо ще не призвичаєлися до зміни їх прізвища, як вони овдовіли, і далі за звичкою до сивої коси.

За логикою, людина, яка була жива до вересня 1852 року мала би бути у сповідках 1839 та 1840 років. Передивилася обидва приходи: стародавіх дівиць на ім'я Христина немає, є кілька заміжніх Христин, але літніх тільки три. Найближча за віком до померлої Христина Киреевна (за другою метрикою Климентіївна), різниця у 10 років. Але у ревізії 1850 року я її не знайшла (і взагалі з нею якось все дивно, бо у сповідках вона першошлюбна, а до неї у чоловіка діти від дружини Марії, і навіть запис про їх вінчання з тією Марією є), але знайшла молодшу 1780/1784 року Христину Климівну, яка точно була жива у 1850 році, мешкала з дітьми і чоловіком. Але, може бути, що жодна з них не є тією невловимою Христею. Принаймні чого б їх на дівочий манер писали?

Чому Христина важлива? Двісті років потому, як закінчилися носії родового прізвища та прізвиська того роду, прізвисько знайшлося у іншої родини в селі. Може бути, саме вона - ключ...

От така історія.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Відповісти

Повернутись до “Допомога у пошуку”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей