УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Якщо пошук зайшов в глухий кут

Подякував (-ла): 646 раз.
Подякували: 725 раз.
Стать: Чоловік

Re: Якщо пошук зайшов в глухий кут

Повідомлення ГіП » 16 квітня 2020, 09:26

1807 рік в родині Дмитра Артемовича Лубенця - вдова Тетяна Аврамівна Поперечка
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Поперека, Сенько, Сердюк, Нужний (Іваниця),
Єлисеєнко, Фесенко (Деркачівка)

Подякував (-ла): 5130 раз.
Подякували: 2472 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення D_i_V_a » 16 квітня 2020, 16:30

ГіП написав:1807 рік в родині Дмитра Артемовича Лубенця - вдова Тетяна Аврамівна Поперечка
Якщо повезе, то знайдуться ще джерела які прояснять ситуацію...
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 376 раз.
Подякували: 549 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення SNIGURIVNA » 13 липня 2020, 19:38

Знайшла я запис 1852 року про смерть такої собі Христини 96 років.

Ні, не вік її мене зацікавив, бо таким красивим цифрам можна вірити тільки у тому разі, якщо їх можна якось підтвердити.

Вона носила прізвище роду, який я вважала зниклим ще з 1820х.: остання дівчина вийшла заміж. І от раптом. Але звідки?

Єдина Христина, яку я знаходила, народилася у жовтні 1790 року, отже мала би бути на добрих 34 роки молодшою. І слід її загубився ще на межі століть, бо за ревізією 1811 року її батько "бежал 1804", втім, і до того у сповідках 1799 і 1801 років ні його з родиною, ні його родини без нього знайти не вдалося. І та Христина ні як не відсвічувала жодного разу а ні як наречена, а ні як хрещена мати. Могла померти. Могла виїхати до рідні матері в сусіднє село.

І от 62 роки потому такий запис. Може бути, це й не вона.

Про померлу крім магічної цифри 96 я нічого не знаю. По батькові у запису немає. Є хіба закінчення призвища "вна", яке зазвичай додавали дівчатам, проте, іноді й молодих вдів продовжували так називати, бо ще не призвичаєлися до зміни їх прізвища, як вони овдовіли, і далі за звичкою до сивої коси.

За логикою, людина, яка була жива до вересня 1852 року мала би бути у сповідках 1839 та 1840 років. Передивилася обидва приходи: стародавіх дівиць на ім'я Христина немає, є кілька заміжніх Христин, але літніх тільки три. Найближча за віком до померлої Христина Киреевна (за другою метрикою Климентіївна), різниця у 10 років. Але у ревізії 1850 року я її не знайшла (і взагалі з нею якось все дивно, бо у сповідках вона першошлюбна, а до неї у чоловіка діти від дружини Марії, і навіть запис про їх вінчання з тією Марією є), але знайшла молодшу 1780/1784 року Христину Климівну, яка точно була жива у 1850 році, мешкала з дітьми і чоловіком. Але, може бути, що жодна з них не є тією невловимою Христею. Принаймні чого б їх на дівочий манер писали?

Чому Христина важлива? Двісті років потому, як закінчилися носії родового прізвища та прізвиська того роду, прізвисько знайшлося у іншої родини в селі. Може бути, саме вона - ключ...

От така історія.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Черкаський повіт: Баюк, Боговик, Вовк, Волошенко, Гай, Данилець, Демиденко,Дудник,Дяченко, Забожан, Калюжка, Лисенко, Личак, Максюк, Мигит, Озюменко, Осінній, Пахолок, Педоренко, Пелюхно, Петренко, Плигач, Пустовіт, Руденко, Савченко, Сіренко, Скринник, Снігур, Сугак,Товстопят, Цебренко, Чередніченко та інші.
Мій щоденник

Подякував (-ла): 19 раз.
Подякували: 15 раз.

Повідомлення Сашко Скрыпченко » 06 жовтня 2020, 18:01

Друзі прошу підказати, як називався пункт і до якого повіту і губерній ставився в 1742 році (Застосувати).

Скрипчин - село в Козелецькому районі Чернігівської області

Подякував (-ла): 894 раз.
Подякували: 2379 раз.

Повідомлення al_mol » 06 жовтня 2020, 18:14

Сашко Скрыпченко написав:Друзі прошу підказати, як називався пункт і до якого повіту і губерній ставився в 1742 році (Застосувати).

Можливо що на той час там і селища не було, перша писемна згадка про Скрипчин належить до 1774 року.

передивіться сусідні села, де на той час ( 1742 ) була церква
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские

Дослідження родоводу на замовлення - Podoliya@i.ua

Повідомлення ГіП » 06 жовтня 2020, 18:28

Сашко Скрыпченко написав:Друзі прошу підказати, як називався пункт і до якого повіту і губерній ставився в 1742 році (Застосувати).

Срипчин на сучасній на карті, я видно на карті поблизу Козелця, а значить на той час у складі Козелецької сотні Київського полку :)
мабуть в Козелець і до церкви ходили
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Повідомлення ГіП » 06 жовтня 2020, 18:32

в реєстрі 1649 року у складі сотні зазначений Скрыпъка Яцъко (Козелская) , можливо він чи його нащадки і заснували Скрипчин хутір :oops:

Поперед.

Повернутись до Допомога у пошуку

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], cronoster, drapieznik, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Google Feedfetcher