Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Ревізькі Казки (РК)

Онлайн

Подякував (-ла): 343 раз.
Подякували: 453 раз.
Стать: Жінка

Re: Ревізькі Казки (РК)

Повідомлення SNIGURIVNA » 14 березня 2019, 23:45

D_i_V_a написав:То може хто знає про закономірності вжитку дівочих прізвищ у деяких жінок?
При чому, дівочі прізвища вживають у вдовиць без зазначення прізвища чоловіка. Тільки пишуть його у першої дитини.
Вас цікавить вжиток дівочих прізвищ у жінок саме у ревізіях чи взагалі?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Черкаський повіт: Баюк, Боговик, Вовк, Волошенко, Гай, Данилець, Демиденко,Дудник,Дяченко, Забожан, Калюжка, Лисенко, Личак, Максюк, Мигит, Озюменко, Осінній, Пахолок, Педоренко, Пелюхно, Петренко, Плигач, Пустовіт, Руденко, Савченко, Сіренко, Скринник, Снігур, Сугак,Товстопят, Цебренко, Чередніченко та інші.
Мій щоденник Зображення

Онлайн

Подякував (-ла): 4429 раз.
Подякували: 2047 раз.

Повідомлення D_i_V_a » 15 березня 2019, 10:07

SNIGURIVNA написав: Вас цікавить вжиток дівочих прізвищ у жінок саме у ревізіях чи взагалі?
Я ще не стикалась з такими документами. Ревізії дивилась пізніші, від 1840-х років і дивилась давно, тоді ще не мала досвіду. Напротомість бачила багато сповідни різних часів. То мені дуже кинулось це в очі, що літні жінки, поперше не рідко ідуть першими (як голова роду), а подруге під своїм дівочим прізвищем. То мабуть і в обіході ( в повсякденному житті) ці дівочі прізвища були у вжитку?
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Онлайн

Подякував (-ла): 343 раз.
Подякували: 453 раз.

Повідомлення SNIGURIVNA » 15 березня 2019, 10:39

D_i_V_a написав:То мабуть і в обіході ( в повсякденному житті) ці дівочі прізвища були у вжитку?
Були.

Але чи продовжувати це обговорювати в темі РК? Мої приклади РК взагалі не стосуються.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Черкаський повіт: Баюк, Боговик, Вовк, Волошенко, Гай, Данилець, Демиденко,Дудник,Дяченко, Забожан, Калюжка, Лисенко, Личак, Максюк, Мигит, Озюменко, Осінній, Пахолок, Педоренко, Пелюхно, Петренко, Плигач, Пустовіт, Руденко, Савченко, Сіренко, Скринник, Снігур, Сугак,Товстопят, Цебренко, Чередніченко та інші.
Мій щоденник Зображення

Онлайн

Подякував (-ла): 4429 раз.
Подякували: 2047 раз.

Повідомлення D_i_V_a » 15 березня 2019, 11:59

SNIGURIVNA написав:
D_i_V_a написав:То мабуть і в обіході ( в повсякденному житті) ці дівочі прізвища були у вжитку?
Були.

Але чи продовжувати це обговорювати в темі РК? Мої приклади РК взагалі не стосуються.
То переводьте дискусію (з посиланням) куда Вам хочеться. Сюда завжди можна повернуться, якщо у когось будуть коментарі.

Скажу тільки, що дякуючи тій ревізії знайшлось 2 дівочі прізвища прабабусь від 18 століття. На таку удачу навіть не сподівалась... а як приємно отримати ще трохи прізвищ до сімейно-родинної скарбнички...
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Поперед.

Повернутись до Переписи та ревізьки казки

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Balymba, Bing [Bot], cronoster, D_i_V_a, Dr_Livsi, Falcon, Google [Bot], Google Adsense [Bot], SNIGURIVNA, Мелиса