УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Костели ХІХ століття - прийміть участь у доповнені карти

Аватар користувача
 
Повідомлень: 4521
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Подякував (-ла): 2490 раз.
Подякували: 864 раз.
Стать: Жінка

Re: Костели ХІХ століття - прийміть участь у доповнені карти

Повідомлення АннА » 03 квітня 2019, 23:01

Viktor Kalichko написав:Дякую за відповідь. Можливо буде інформація також про назву, або документи де згадується цей костел?

Історія костьолу в селі Пугачівка

З переказів мешканців шановного віку села Ново-Богушівка (1960-х років село Калинівка) Коросенського району, ще на початку 50-х років минулого століття стало відомо про появу костьолу на одній з віддалених околиць села Пугачівка, що знаходиться неподалік села Ушомир. Подія, пов'язана з появою цього костьолу, найвірогідніше сталася в 19-му столітті. Для уточнення року необхідно провести дослідження. А було це так. Шляхом на бричці їхала пані Браніцька. Чи то кучер не справився з керуванням, чи щось налякало тварин, але коні втратили керованість і «понесли», тобто побігли куди очі бачать. Часто бували випадки, коли бричка або віз — коли коні «несуть» --перекидалася, люди калічилися і навіть розбивалися на смерть. Пані Браніцька перелякалася і сказала, що там, де коні зупиняться і вона лишиться живою, побудує костьол. А вони тим часом швидко неслися по рівнинній частині, потім повернули в бік підвищення й лісу. Опинившись на вершині пагорба, за яким був різкий обрив і несла свої води тиха лісова річка Уж (Уш), розпашілі від бігу, коні зупинились. Пані Браніцька залишилася живою. Свою обіцянку вона виконала: на пагорбі зявився красивий костьол. До цієї споруди щонеділі й у святкові дні приходило багато людей — українців та поляків. Приїзджали з навколишніх сіл люди своїми кіньми, застеливши вози кольоровими ряднами. Тут слухали проповіді, божественну органну музику, обмінювались досвідом господарювання. Костьол був діючим до наступу радянської влади на релігію і релігійні споруди в тридцяті роки 20 ст. З села Ново-Богушівка через ліс до костьолу вела грунтова дорога. Тепер вона майже заросла, але назва «костьольна» залишилася у пам'яті наступних поколінь і живе тепер. За більшовицької влади костьол перебудували під дитячий будинок-інтернат дітей-інвалідів з тяжкими невиліковними хворобами. Надії на відбудову костьолу мізерні, бо навколишні села занепали, в них доживають свій вік пенсіонери, молоді майже не лишилось.
Джерело


Якщо згадується Ушомир то це може буть костел Воздвиження Святого Хреста. Звертаться до Житомирського архіву https://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.php?f=154&t=213
Із повагою, Ганна

Поперед.

Повернутись до Римо-католицька церква

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], MSN [Bot]