Греко-католики

Ваші пращури були греко-католиками і ви

про це знав/знала
1
33%
віднайшов/-шла інформацію в джерелах
0
Немає голосів
знав, що пращури були різних конфесій
0
Немає голосів
довідався, що пращури були різних конфесій
2
67%
ваша відповідь (напишіть в темі)
0
Немає голосів
ваша відповідь (напишіть в темі)
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 3

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Греко-католики

Повідомлення SNIGURIVNA »

Balymba писав: Якщо говорити про УГКЦ, то її священники працюють в Росії (Тюмень, Сибір), Казахстані.
Я збирала інформацію по українських родинах саме Казахстану на предмет успішного досвіду навчання дітей української мови виключно в родині і силами батьків. Прихожан, або прихильників УГКЦ мені особисто не трапилося зустріти жодного разу. Але родини, з якими я спілкувалася, всі були вихідцями з Наддніпрянщини або Донбасу, які за різних обставин і в різні часи опинилися в тій країні.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Греко-католики

Повідомлення Balymba »

SNIGURIVNA писав:
Balymba писав: Якщо говорити про УГКЦ, то її священники працюють в Росії (Тюмень, Сибір), Казахстані.
Я збирала інформацію по українських родинах саме Казахстану на предмет успішного досвіду навчання дітей української мови виключно в родині і силами батьків. Прихожан, або прихильників УГКЦ мені особисто не трапилося зустріти жодного разу. Але родини, з якими я спілкувалася, всі були вихідцями з Наддніпрянщини або Донбасу, які за різних обставин і в різні часи опинилися в тій країні.
https://www.facebook.com/ugcckaz/
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Греко-католики

Повідомлення SNIGURIVNA »

Дякую, пане Balymba. Красива сторіночка.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Falcon
Модератор
Повідомлень: 316
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Стать: Чоловік
Звідки: Буковина
Дякував (ла): 417 разів
Подякували: 519 разів

Re: Греко-католики

Повідомлення Falcon »

Хто може зорієнтувати, як була представлена, і чи була взагалі греко-католицька церква на Поділлі у радянський час.
Цікавить сучасний Кам'янець-Подільський р-н, до 2-ї світової, після?
Зараз там достатньо парафій, але наприклад на початку ХХ ст., здаєтсья не було жодної.
А до 1795 року було більш ніж 800!
Список давніх унійних парафій
Список давніх унійних парафій на території сучасної Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ візитаційні описи яких збережені у фондах Національного музею у Львові та Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника (1726-1783 роки).
До складу унійної титулярної Кам’янець-Подільської єпархії у складі Львівської архиєпархії на 1793 рік входили два крилоси: Барський та Кам’янецький, які у свою чергу включали ряд намісництв. А саме,

До Барського крилосу: Барське (38 парафій), Вербовецьке (?), Деражнівське (31), Летичівське (42), Лучинецьке (36), Меджибізьке (36), Межирівське (31), Могилівське (32), Пилявецьке (34), Снітківське (38), Соколецьке (30), Хмільницьке (?), Шаргородське (47).

Разом 13 намісництв та більше 400 парафій.

До Кам’янецького крилосу намісництва: Городоцьке (28 парафій), Гусятинське (20), Дунаївецьке (?), Дунайгородське (25), Жвенецьке (21), Зіньківське (31), Кам’янець-Подільське (27), Китайгородське (32), Колоденське (7), Лянцкоронське (18), Миколаївське (24), Орининське (27), Проскурівське (32), Сатанівське (27), Смотрицьке (28), Солобківське (40), Чорноострівське (25).

Разом 17 намісництв та більше 400 парафій.

за книгою Ігоря Скочиляса «Генеральні візитації Київської унійної митрополії XVII–XVIII століть. Львівсько-Галицько-Кам’янецька єпархія».
Повний список:тут
з повагою, Євген.
предки з повітів: Буковина (Сторожинець, Кіцмань)
Галичина (Ходорів)
Волинь (Клевань)
Поділля (Кам'янець-Подільський, Оринин)
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Греко-католики

Повідомлення Balymba »

Falcon писав:Хто може зорієнтувати, як була представлена, і чи була взагалі греко-католицька церква на Поділлі у радянський час.
Цікавить сучасний Кам'янець-Подільський р-н, до 2-ї світової, після?
Зараз там достатньо парафій, але наприклад на початку ХХ ст., здаєтсья не було жодної.
А до 1795 року було більш ніж 800!
Список давніх унійних парафій
Список давніх унійних парафій на території сучасної Кам’янець-Подільської єпархії УГКЦ візитаційні описи яких збережені у фондах Національного музею у Львові та Кам’янець-Подільського історичного музею-заповідника (1726-1783 роки).
До складу унійної титулярної Кам’янець-Подільської єпархії у складі Львівської архиєпархії на 1793 рік входили два крилоси: Барський та Кам’янецький, які у свою чергу включали ряд намісництв. А саме,

До Барського крилосу: Барське (38 парафій), Вербовецьке (?), Деражнівське (31), Летичівське (42), Лучинецьке (36), Меджибізьке (36), Межирівське (31), Могилівське (32), Пилявецьке (34), Снітківське (38), Соколецьке (30), Хмільницьке (?), Шаргородське (47).

Разом 13 намісництв та більше 400 парафій.

До Кам’янецького крилосу намісництва: Городоцьке (28 парафій), Гусятинське (20), Дунаївецьке (?), Дунайгородське (25), Жвенецьке (21), Зіньківське (31), Кам’янець-Подільське (27), Китайгородське (32), Колоденське (7), Лянцкоронське (18), Миколаївське (24), Орининське (27), Проскурівське (32), Сатанівське (27), Смотрицьке (28), Солобківське (40), Чорноострівське (25).

Разом 17 намісництв та більше 400 парафій.

за книгою Ігоря Скочиляса «Генеральні візитації Київської унійної митрополії XVII–XVIII століть. Львівсько-Галицько-Кам’янецька єпархія».
Повний список:тут
Наскільки я знаю, на цій території в 20 столітті греко-католицьких парафій не було ні в царські часи, ні в радянські.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Греко-католики

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:Може є зиск повернути стару назву - "уніатська"? Вона і по суті підходить краще до сучасності.
Читаю статтю про відродження/створення Української Автокефальної церкви у листопаді 1917 року. Стаття російською і звісно з усіма скрепами про незаконність, некакнонічність, розкол, і про недопущення такого процесу, бо "абсолютно всі" хочуть залишиться в московському православ'ї.
І ось цитата
Собрание постановило: всеми силами протестовать против неканонической попытки создать автокефальную Украинскую Церковь,что может привести сначала к унии, а потом и к полному подчинению Риму.
Ага...
І про що це говорить?
Чи не говорить це про те, що у старі часи Г-К церква не була підпорядкована Риму, а була тільки в унії? Тобто в союзі з Римом, але окрема. Тому і називалась уніатська? А зараз назва змінилась на Г-К тому що вже є таке підпорядкування? І можна припустити, що таке підпорядкування трапилось через втрату території, тобто вигнання церкви з радянського союзу?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Греко-католики

Повідомлення Balymba »

Назва "греко-католицька" з'явилась в Австрії ще в часи імператриці Марії-Терези. І вживалось швидше не як назва церкви, а як визначення обряду - католицька церква грецького (східного) обряду. Подібно до вірмено-католицької - церкви з вірменським обрядом. Це ніяким чином не відображається на визначенні "підпорядкування". Згідно канонів існує тільки Єдина Свята Соборна Апостольська Церква, перебуваючи в якій, УГКЦ перебуває в "унії" не з Римом, а з усіма складовими "світової" Церкви. А Римський Понтифік, лише один із архієреїв, який пожиттєво (чи як зараз - дочасно) виконує обов'язки "першого серед рівних". Слід згадати, що Римському Архієреєві БЕЗПОСЕРЕДНЬО підпорядковані єпархії ВСІХ католицьких церков, які знаходяться поза межами території власної Церкви. Для УГКЦ - це територія Західної Європи, Америк, Австралії.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Греко-католики

Повідомлення D_i_V_a »

Balymba писав:Назва "греко-католицька" з'явилась в Австрії ще в часи імператриці Марії-Терези...
Погуглила, але щось воно не співпадає з реаліями те, що там написано. Чи я погано знаю історію?
Вікіпедія каже
Марі́я Тере́зія[1][2] Вальбурга Амалія Христина (нім. Maria Theresia Walburga Amalia Christina; 13 травня 1717 — 29 листопада 1780) — ерцгерцогиня Австрії, королева Угорщини з 25 червня 1741 року[3], королева Богемії з 20 жовтня 1740[4], Королева Галичини та Володимирії та імператриця Священної Римської імперії...
У мене питання, чи могла жінка, яка померла у 1780 році (до поділів Речі Посполитої 1792-1795 рр) бути королевою Галичини і Володимерії?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Греко-католики

Повідомлення Balymba »

D_i_V_a писав:
Balymba писав:Назва "греко-католицька" з'явилась в Австрії ще в часи імператриці Марії-Терези...
Погуглила, але щось воно не співпадає з реаліями те, що там написано. Чи я погано знаю історію?
Вікіпедія каже
Марі́я Тере́зія[1][2] Вальбурга Амалія Христина (нім. Maria Theresia Walburga Amalia Christina; 13 травня 1717 — 29 листопада 1780) — ерцгерцогиня Австрії, королева Угорщини з 25 червня 1741 року[3], королева Богемії з 20 жовтня 1740[4], Королева Галичини та Володимирії та імператриця Священної Римської імперії...
У мене питання, чи могла жінка, яка померла у 1780 році (до поділів Речі Посполитої 1792-1795 рр) бути королевою Галичини і Володимерії?
Могла і була: https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0 ... 1%96%D1%97
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Греко-католики

Повідомлення Balymba »

Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Відповісти

Повернутись до “Греко-католицька церква”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей