Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

ПЦУ - Православна Церква України

Подякував (-ла): 2140 раз.
Подякували: 744 раз.
Стать: Жінка

ПЦУ - Православна Церква України

Повідомлення АннА » 02 січня 2019, 12:53

У мережі з’явилася карта, де можна подивитися, які громади перейшли з УПЦ МП під юрисдикцію Православної церкви України

Про це повідомляє Релігійно-інформаційна служба України (РІСУ).

Карта сформована для того, щоб каталогізувати всі освітлені випадки виходу парафій з УПЦ МП і продемонструвати справжні масштаби і географію цього явища.

Карта інтерактивна і оновлюється. Крім населеного пункту і назви храму, можна дізнатися дату переходу, а іноді пройти по посиланнях до новин з більш детальною інформацією.
Джерело

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1XQR0sfHFFiiXyGiVYqI1mNylJ9fFPdnh&ll=49.6544742655213%2C29.03727708268582&z=6
Із повагою, Ганна

Подякував (-ла): 159 раз.
Подякували: 136 раз.
Стать: Чоловік

Re: ПЦУ - Православна Церква України

Повідомлення alex1952 » 03 березня 2019, 00:52

"І чого це? У решті решт мова то йде про людей, а не про попів? І що? Люди не достойні у цивілізованій церкві буть?"
Повторяю: каждый выбирает свой путь - хоть в штундизм, хоть в католицизм, протестантизм, иудаизм, ислам, Посольство Божие, иеговизм, - хоть в бахаизм. Но: ДОБРОВОЛЬНО !!! Строй себе часовню, костел, синагогу, регистрируйся и исполняй свои духовные потребности.
Насчет цивилизованности. Европейцы стали мыться только в 18м веке. В цивилизованном католицизме процветает педофилия. Наш Новорожденный Епифаний допускает появление женщин в церкви с непокрытой головой, не возражает против гомосексуализма и планирует перенос даты Рождества. Ты не признаешь скреп? Каноны, традиции, правила - это основа любой веры. Тех, кто их нарушает называют вероотступниками, отлучают от церкви, предают анафеме, в исламе просто казнят. Только так может сохраниться православие, которое тебе не по вкусу.
Что касается людей, то славяне 1000 лет назад выбрали православие, хотя до этого были язычниками. Я не собираюсь тебя переубеждать, но позволь мне остаться при своем мнении, и миллионам православных тоже. Раскол уже произошел не только в селах, где половина села бьет другую половину, но и в семьях. (Про раскол по вопросу языка я уже не говорю). Задача рассорить народ выполняется успешно. Так называемый томос это погремушка в руках врагов православия для отвлечения людей от разрухи, развала экономики, гибели медицины и образования и небывалой коррупции.

Подякував (-ла): 44 раз.
Подякували: 158 раз.

Повідомлення Vic-tor » 03 березня 2019, 05:13

Заспокойтесь шановні! Фанатиків ненавиджу, не побоюсь ужити це слово. В любому ділі фанатизм це зло, а релігійні фанатики , взагалі не піддаються ніяким доводам.
Є держава Україна! Подобається в ній щось, не подобається у кожного своє бачення. Я не розумію одного: Як можна насилувати себе жити там, де тобі все ненависне???
Сорок років назад, по розподілу я попав працювати в Росію, витримав там аж чотири місці , наскільки мені все там було огидне. Це при тому, що розмовляю я, зазвичай, російською.
І комфортніше мені писати і говорити саме на ній. Але там мені все було чужим і неприємним.
Я на літак і в біга. А скільки ж тут до хутора Михайлівського? Тут пішки можна піти додому.
Але до теми.
пан Балімба пише: Ще тільки цього не вистачало...
Хочеться запитати в шановного пана, а як Ви думаєте, на таке ствердження, що Ви почуєте у відповідь? ( приблизно таке ?: А що шукають католики у Києві? сидіть собі там у Львові!)
Кому як не вам, шановні колеги, не знати, що все в цьому житті з часом змінюється. І церкви теж. Одні російські попи залишаються ортодоксами , та і то лише в питаннях де їм вигідно.
Пане, Олександр, Ви пишите, що славяне 1000 лет назад выбрали православие ...
По- перше , не вибрали, його досить жорстко впровадили і не за рік , чи два.
по-друге, московити не мають ніякого відношення до слов'ян.
Ще там щось про гомосексуалізм.. Ви, що насправді вірите, що московські попи перемогли Гени?
Це явище було, є і буде в суспільстві, незалежно від конфесій. І незалежно як ми це сприймаємо. Просто московські попи, як завжди на цю тему відповідають, що у них цього немає, по причині, що у них просто цього не може бути. Чи розбори польотів (зальотів), священим синодом, про изнасилование попами малолетних девочек, менший гріх , чим гомосексуальність монахів?
Можу навести документальні факти з архівів про дуже нелицеприятньіе деяния священиків у 19 віці. І про лишениє девственности і про изнасилование мужних жен, в том числе и жен духовного сословия и девочек 12 лет.
І останнє, Ви можете мати свою думку по любому питанню, Ви можете дружити і не дружити з ким завгодно. Єдине, що я Вас попрошу: Уважно погляньте на напис великими буквами зверху форуму: УКРАЇНСЬКИЙ ГЕНЕАЛОГІЧНИЙ ФОРУМ!
Перестаньте давати посилання на Українському форумі на відкрито україно- ненавистські ресурси. Це попахує неприємностями. Думаю ваджури тут нікому не потрібні. Для дружби з поганцями є інші місця. Ви їх знаєте. Ви маєте право висловлювати свою думку, але без посилань на ворожі сайти.
Україна є! І має таке ж право, як і кожен, мати свою, незалежну від росії, церкву.
Шлях не буде посипаний трояндами, супротив величезний, але майте спокій.
Дуже надіюсь, що в своїх емоціях, я нікого не образив.

Подякував (-ла): 463 раз.
Подякували: 547 раз.

Повідомлення Balymba » 03 березня 2019, 08:16

Vic-tor написав:пан Балімба пише: Ще тільки цього не вистачало...
Хочеться запитати в шановного пана, а як Ви думаєте, на таке ствердження, що Ви почуєте у відповідь? ( приблизно таке ?: А що шукають католики у Києві? сидіть собі там у Львові!)
.

Саме так я і вважаю: настирне бажання бути присутніми у Києві є одним із доказів того, що комусь вигідне посилення релігійного (в тому числі) протистояння. І щодо того "як можна насилувати себе жити там..." - не мої предки силою приєднували Київ, то їхню землю на штиках принесли в подарунок Батькові Сталіну.
Турецький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-Р37/ Н

Повідомлення alex1952 » 03 березня 2019, 10:25

Vic-tor написав:Заспокойтесь шановні! Фанатиків ненавиджу, не побоюсь ужити це слово. В любому ділі фанатизм це зло, а релігійні фанатики , взагалі не піддаються ніяким доводам.
Є держава Україна! Подобається в ній щось, не подобається у кожного своє бачення. Я не розумію одного: Як можна насилувати себе жити там, де тобі все ненависне???
Сорок років назад, по розподілу я попав працювати в Росію, витримав там аж чотири місці , наскільки мені все там було огидне. Це при тому, що розмовляю я, зазвичай, російською.
І комфортніше мені писати і говорити саме на ній. Але там мені все було чужим і неприємним.
Я на літак і в біга. А скільки ж тут до хутора Михайлівського? Тут пішки можна піти додому.
Але до теми.
пан Балімба пише: Ще тільки цього не вистачало...
Кому як не вам, шановні колеги, не знати, що все в цьому житті з часом змінюється. І церкви теж. Одні російські попи залишаються ортодоксами , та і то лише в питаннях де їм вигідно.
Пане, Олександр, Ви пишите, що славяне 1000 лет назад выбрали православие ...
По- перше , не вибрали, його досить жорстко впровадили і не за рік , чи два.
по-друге, московити не мають ніякого відношення до слов'ян.
Ще там щось про гомосексуалізм.. Ви, що насправді вірите, що московські попи перемогли Гени?
Це явище було, є і буде в суспільстві, незалежно від конфесій. І незалежно як ми це сприймаємо. Просто московські попи, як завжди на цю тему відповідають, що у них цього немає, по причині, що у них просто цього не може бути. Чи розбори польотів (зальотів), священим синодом, про изнасилование попами малолетних девочек, менший гріх , чим гомосексуальність монахів?
Можу навести документальні факти з архівів про дуже нелицеприятньіе деяния священиків у 19 віці. І про лишениє девственности і про изнасилование мужних жен, в том числе и жен духовного сословия и девочек 12 лет.
І останнє, Ви можете мати свою думку по любому питанню, Ви можете дружити і не дружити з ким завгодно. Єдине, що я Вас попрошу: Уважно погляньте на напис великими буквами зверху форуму: УКРАЇНСЬКИЙ ГЕНЕАЛОГІЧНИЙ ФОРУМ!
Перестаньте давати посилання на Українському форумі на відкрито україно- ненавистські ресурси. Це попахує неприємностями. Думаю ваджури тут нікому не потрібні. Для дружби з поганцями є інші місця. Ви їх знаєте. Ви маєте право висловлювати свою думку, але без посилань на ворожі сайти.
Україна є! І має таке ж право, як і кожен, мати свою, незалежну від росії, церкву.
Шлях не буде посипаний трояндами, супротив величезний, але майте спокій.
Дуже надіюсь, що в своїх емоціях, я нікого не образив.

Шановний пане Vik-tor! Мене дивує Ваше зауваження про присутність в темі висловлювань про ПЦУ. Цю тему не я створив, якщо Ви берете на себе фунції модератора, то ліквідуйте тему.
2. Не буду заглиблюватись в теологічні суперечки, але коли шановна Таня захищає право людей на вільний вибір конфесії, церкви, настоятеля (яких Ви зневажливо називаєте "попи"), то я з нею цілком погоджуюсь. АЛЕ: коли мова йде про те, що село розділилось навпіл, одні бажають перейти до новоствореної, а інші, поважаючи віру прадідів,дідів, батьків, самі хрещені та вінчані в своїй рідній церкві, не хочуть переходу до незрозумілої новоствореної - то поважайте і їх право.
3. З точки зору підпорядкування церкви. Вас бісять "московські попи", то не кажучи вже про неповагу до священників 100% українського походження, Ви ображаєте саму церкву. Ви вважаєте себе християнином? Православним? То маєте знати, що це є великий гріх. Просто насправді відбувається перехід з кола російського впливу на Стамбульський, з перепідпорядкуванням т.з. Константинопольському Патріархату з втратою більшої частини самостійності, аж до права обирати своїх ієрархів.
3. Дуже прошу не залякувати мене "неприємностями". Не буду здивованим, якщо Ви вже відправили донос в СБУ. Прошу тільки зауважити, що так звані "відкрито україно- ненавистські ресурси" тільки більш зрозуміло роз"яснюють сутність пропонованих змін, бо більшість вірян тексту томосу не читали і не зрозуміли, що їм пропонують. А посилання на матеріали у відкритому доступі не є злочином, просто Вам неприємно це читати.
4. "Думаю ваджури тут нікому не потрібні" - тут у мене просто немає слів. Ваш вислів з репертуару 37 року, але ми ж з Вами живемо в демократичному суспільстві, чи не так?
5. "Фанатиків ненавиджу", кажете? Це саме фанатикам притаманне неприйняття іншої точки зору.
6. "наскільки мені все там (в Росії) було огидне" - от бачите, ще 40 років тому Вам було огидне все російське, не дивлячись на те, що Ви там заробляли (я нічого не переплутав?).
І наостанок. Якщо Ви вважаєте, що Ваше володіння мовою бездоганне, то Ви помиляєтесь. "В любому ділі", "доводам", "Сорок років назад", "по причині" - це, пробачте, суржик. Не розумію, чому Ви силуєте себе, підбираючи слова, якщо Ви думаєте російською - це модний тренд?
Сподіваюсь, що ми з Вами не будемо ворогувати, як того хочуть люди, які вкидають в суспільство речі, які нас роз"єднують - мову, віру. Бажаю Вам всьго найкращого і миру в душі.

Подякував (-ла): 795 раз.
Подякували: 525 раз.

Повідомлення Aushanbibi » 03 березня 2019, 10:43

Шановні колеги, полеміку на політичні теми, давайте вести десь в іншому місці на форумі. Дякую.
Хотілося б і мені сказати декілька слів про новостворену помісну церкву.
Ми - люди ХХІ століття. Деякі, що народилися зараз доживуть до ХХІІ. Це вагомий аргумент для того, щоб розпочати нову реформацію. Наша православна(неважливо МП, бувшого КП, Константинопольського патріархата тощо) застрягла, в так би мовити "середньовіччі". Погоджуся з паном Віктором, всі ті негативні якища в суспільстві які були перераховані є в будь-якої культури, в будь-якої нації, такі уже ми люди . Не дарма раніше люди ставали відступниками, ішли в монастирі, цуралися світського життя з усіма його спокусами. Зараз - церква не є тим законодавцем, інквізитором, пікою совісті, що колить, коли хочеться зробити щось аморальне чи протиправне. Для цього зараз є закон. Чи ми хочемо жити як в ІДІЛі? Вони живуть по законах церкви, по законах ісламу, джихаду, перекручених, спотворених.
Ви хочете жити так само?
Повертаючись до реформування церкви: вона повинна надихати людей, йти в ногу з часом, бути центром духовності, а не благочестивості, праведності чи невинності. Церква повинна стати центром совістності людської, а не канонічності моралі чи єдиноправильності. В нас багато течій, як сказав пан Олександр. І кожна прагне довести свою єдиноправильність і канонічність.
Тому, шановні колеги, не варто розводити тут балачки на тему політичну, ображати чиїсь вподобання і саркастично сміятися з чиїхсь думок.
Задумайтесь самі, як в світі де ділять атом, відкривають нові галактики і будують теорію всього, знайти місце для церкви і релігії взагалі. Давайте бути толерантними до долі нашої ПЦУ. Як хтось із Вас казав, час покаже. А народ, він завжди і грубий, і бідний, і нещасний.
Почитайте "Собор" Олеся Гончара, задумайтесь над суттю духовного і прекрасного в житті людини. Саме для цього, я вважаю повинна існувати церква, яка має бути відрадою для людей як Лувр, як Ермітаж.
Тому: "Бережіть собори душ своїх..." О.Гончар
Дякую!
Шукаю предків: Даценко, Ходаківський, Домарацький, Жицький, Скварчинський, Куцопал, Світельський, Мончаківський, Бербен, Майстренко, Галецький, Ровінський, Швець

Повідомлення alex1952 » 04 березня 2019, 13:16

Слушно. Далі без мене.

Подякував (-ла): 91 раз.
Подякували: 959 раз.

Повідомлення DVK_Dmitriy » 06 березня 2019, 23:41

Aushanbibi написав:Хотілося б і мені сказати декілька слів про новостворену помісну церкву.
Ми - люди ХХІ століття. Деякі, що народилися зараз доживуть до ХХІІ.

В то время, как наши космические корабли... :lol:

phpBB [video]
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.

Поперед.

Повернутись до ПРАВОСЛАВ'Я

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]