ПЦУ - Православна Церква України

Чи вітаєте ви створення об'єднаної Української церкви ПЦУ

Так
15
83%
Ні
2
11%
Не впевнений
1
6%
 
Всього голосів: 18

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ПЦУ - Православна Церква України

Повідомлення D_i_V_a »

DVK_Dmitriy писав:К сожалению, это их СОВСЕМ не интересует....
Не вірю. Ти українською не пишеш, то звідкісь то взяв цей текст
DVK_Dmitriy писав:Сто років тому - 25 жовтня 1921 року під час Божественної Літургії, у рамках Першого Всеукраїнського Православного Церковного Собору, митрополит Василь Липківський з собором священиків рукоположили протоієрея Нестора Шараївського на архієпископа Київського, заступника митрополита УАПЦ.
Раніше вважалося, що архієрейська хіротонія протоієрея Нестора Шараївського відбулася 24 жовтня, на наступний день після хіротонії митрополита Василя Липківського, зокрема про це писав протоієрей Митрофан Явдась, посилаючись на нього історики Церкви довго передруковували цю помилку. Але стенограми Першого Всеукраїнського Православного Собору вказують, що 23 і 24 жовтня протоієрей Нестор Шараївський відмовлявся від хіротонії.
Маловідомий і цікавий факт, що у 1926 році, під час арешту митрополита Василя Липківського, архієпископ Нестор Шараївський став фактичним керівником УАПЦ.
Владика Нестор Шараївський був багатолітнім головою Перекладової комісії УАПЦ і послідовним перекладачем богослужбових книг.

https://www.facebook.com/groups/history ... 325223755/

29 Октября будет 92 года со дня смерти Нестора Андреевича Шараевского.
А цей текст говорить про те, що хтось да копає.
Історичні дослідження - робота повільна. Але 8 років - це гарний час для встигнення дослідити постать і передати інформацію куда треба, або щоби ті хто треба звернули на неї увагу до потрібного часу....

Що я бачу у новій церкві, що вони мають план і будують сучасну церкву. Вони не готові робити помилки - і це розумно.
Десь на форумі вже згадувалась інформація про відкриття пам'ятника відомій (скоріше невідомій) історичній релігійній постаті в якомусь селі. Шанування тих, хто були за незалежну українську церкву, відкриття цих імен, просвітницька робота - це все і буде завданням для історичних кіл українського суспільства на наступні часи.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5313
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: ПЦУ - Православна Церква України

Повідомлення DVK_Dmitriy »

D_i_V_a писав:
DVK_Dmitriy писав:...Посмотрим, что будет через 8 лет.
Будет ли ПЦУ, будет ли интерес?
Не переживайте, шановні "какая разніца" і "я люблю моськовський патріархат". Допоки буде НЕЗАЛЕЖНА Україна, ця церква існувати буде...
Не надо раздавать ярлыки!!!
И в мыслях не было желать исчезновения любой церкви!
Я за свободу вероисповедания!!!
Просто у нас так быстро всё меняется.
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5313
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: ПЦУ - Православна Церква України

Повідомлення DVK_Dmitriy »

D_i_V_a писав:
DVK_Dmitriy писав:К сожалению, это их СОВСЕМ не интересует....
Не вірю. Ти українською не пишеш, то звідкісь то взяв цей текст
DVK_Dmitriy писав:Сто років тому - 25 жовтня 1921 року під час Божественної Літургії, у рамках Першого Всеукраїнського Православного Церковного Собору, митрополит Василь Липківський з собором священиків рукоположили протоієрея Нестора Шараївського на архієпископа Київського, заступника митрополита УАПЦ.
Раніше вважалося, що архієрейська хіротонія протоієрея Нестора Шараївського відбулася 24 жовтня, на наступний день після хіротонії митрополита Василя Липківського, зокрема про це писав протоієрей Митрофан Явдась, посилаючись на нього історики Церкви довго передруковували цю помилку. Але стенограми Першого Всеукраїнського Православного Собору вказують, що 23 і 24 жовтня протоієрей Нестор Шараївський відмовлявся від хіротонії.
Маловідомий і цікавий факт, що у 1926 році, під час арешту митрополита Василя Липківського, архієпископ Нестор Шараївський став фактичним керівником УАПЦ.
Владика Нестор Шараївський був багатолітнім головою Перекладової комісії УАПЦ і послідовним перекладачем богослужбових книг.

https://www.facebook.com/groups/history ... 325223755/

29 Октября будет 92 года со дня смерти Нестора Андреевича Шараевского.
Так там ссылка есть.
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5313
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: ПЦУ - Православна Церква України

Повідомлення DVK_Dmitriy »

D_i_V_a писав: Що я бачу у новій церкві, що вони мають план і будують сучасну церкву. Вони не готові робити помилки - і це розумно.
Десь на форумі вже згадувалась інформація про відкриття пам'ятника відомій (скоріше невідомій) історичній релігійній постаті в якомусь селі. Шанування тих, хто були за незалежну українську церкву, відкриття цих імен, просвітницька робота - це все і буде завданням для історичних кіл українського суспільства на наступні часи.
А вот и реальность:
"Archimandrite Sophroniy Chupryna

Я особисто займався складанням святок нашої Церкви. Я користувався святками трьох вищезгаданих Вами Церков, так було сформовано наші святки, які є в офіційному календарі ПЦУ. Можна відкрити і подивитися, кого наша Церква визнає своїми святими. Я запевняю Вас, що Василя Липківського, інших діячів автокефалія 21-го року, Шевченка, Франка та інших, немає в тому списку. На даний момент, вони в нашій Церкві не є святими. Так само, я не включив в святки новомученників, які були прославлені в московському патріархаті."

https://www.facebook.com/groups/history ... 3478576973
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ПЦУ - Православна Церква України

Повідомлення D_i_V_a »

DVK_Dmitriy писав:...На даний момент, вони в нашій Церкві не є святими. Так само, я не включив в святки новомученників, які були прославлені в московському патріархаті."...
Ага, от ти й сам написав те, що я мала на увазі, коли казала, що вони не хочуть робити помилки.

Перечитала свій пост і зрозуміла, що він не зрозумілий тим, хто не в темі і не слідкує за церквним життям країни. Багато чого потрібно пояснювати.
З того часу, як зацікавилася питанням релігії, пройшло вже 8 років. До цього додається спостереження (при активній дистанційній участі у вигляді допомогою коштами і збором історичної інформації та підтримки церковного сайту) за життям церковної громади. Вона була у лавах Київського патріархату від того як я там з'явилась, а це 2013-й рік. Думаю, що мені би тоді було взагалі все одно якого ж патріархату є та церква. Але було те що було і ні хто на місцевості не бажав іншого.
За минулий час почався процес вивчення історії релігії. Чи ті землі дійсно були завжди у православ'ї? Чи завжди у московському православ'ї? Якщо ні, то які течії там ще були? А якщо поглянути на історію у розрізі, ну хоча би, останього тисячоліття, то випливає зовсім не гарна для московського патріархату картина, з огляду на яку НЕМОЖНА стверджувати, що він був там завжди. Ще більше, добре видно, що це церковне утворення чужеродне, принесене на багнетах і весь цей час, коли було дозволено, було державною гілкою влади.

То повертаючись до написанного, треба пояснити свої ж слова. Вважаючи на такі поспіхом зроблені дії, як-то масове прийняття до лику святих у 1990-ті роки, які наробив МП, то ця церква не хоче робити таких помилок. І це є ДУЖЕ похвально!
Я впевнена, що постаті автокефальної церкви будуть з часом вшановані, бо вони дійсно були жертвами тогочасного террору. Але церкві потрібне підгрунтя, потрібні дослідження цих постатей, потрібні зафіксовані факти, потрібні статті істориків, статті в пресі, книги, щоби можна було спираючись на ці вагомі аргументи сформувати авторитетну думку про ті часи і події і, не дай бог, не вшанувати людей проти яких віднайдуться якісь крамольні справи у архівах сбу тощо.

То маю думку, що ТРУБИТИ у сурми на просторах інтеренету про це потрібно, але не бути занадто критичними... амінь :-)
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5313
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: ПЦУ - Православна Церква України

Повідомлення DVK_Dmitriy »

D_i_V_a писав:
DVK_Dmitriy писав:...На даний момент, вони в нашій Церкві не є святими. Так само, я не включив в святки новомученників, які були прославлені в московському патріархаті."...
Ага, от ти й сам написав те, що я мала на увазі, коли казала, що вони не хочуть робити помилки.

То повертаючись до написанного, треба пояснити свої ж слова. Вважаючи на такі поспіхом зроблені дії, як-то масове прийняття до лику святих у 1990-ті роки, які наробив МП, то ця церква не хоче робити таких помилок. І це є ДУЖЕ похвально!
Я в шоке!
Вот это Вы называете ошибками???!!!

Новомученики Черкаські: життя, подвиги, страждання.
Видання Черкаської єпархії Української Православної Церкви.

Священномученик Олексій Єримович
Рішенням Трійки НКВС на підставі сфальсифікованих доказів за ст. 54-10 священика було засуджено за першою категорією – до найвищої міри покарання.
27 листопада 1937 року вирок було виконано.

Священномученик Всеволод Кудрицький
Понад чотири місяці терпіли тортури Канівські мученики: Василій, Всеволод, Феофан і Воніфатій, але не поступилися вірою, не піддалися на вимогу зректися Бога, за що всі четверо на початку березня 1938 року були присуджені до розстрілу.
Першим прийняв смерть отець Всеволод Кудрицький: його мученицька страта відбулася 23 березня.

Священномученик Василій Холодкевич
Вирок Трійки: «Расстрелять с конфискацией имущества».
12 листопада 1937 року вирок виконано.
На 69-му році життя священик Василій Кирилович Холодкевич прийняв мученицьку смерть.
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ПЦУ - Православна Церква України

Повідомлення D_i_V_a »

DVK_Dmitriy писав:Я в шоке!
Вот это Вы называете ошибками???!!!
...
Да, я это считаю ошибкой, т.к. убиенных было намного больше, а в списки попало ограниченное колличество.
И так же - это известный факт - какая долгая процедура нужна в самих церквях чтобы попасть в лик святых. Это годы, десятилетия, часто столетия.
А для несчастного поколения советского террора и гонений, надо организовать что-то другое. Но об этом пускай думают сами церковники...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
alex1952
Повідомлень: 892
З нами з: 27 січня 2018, 12:27
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 705 разів
Подякували: 816 разів

Re: ПЦУ - Православна Церква України

Повідомлення alex1952 »

"Я впевнена, що постаті автокефальної церкви будуть з часом вшановані, бо вони дійсно були жертвами тогочасного террору".
Белое братство, Посольство Божие, Аумсенрике и другие тоже жертвы политического террора? Тоже будут со временем реабилитированы?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ПЦУ - Православна Церква України

Повідомлення D_i_V_a »

alex1952 писав:Белое братство, Посольство Божие, Аумсенрике и другие тоже жертвы политического террора? Тоже будут со временем реабилитированы?
То что ты тут написал по-украински называется - дурня.

Ты лучше набей письмо твоего деда известного врача Антона Каковского, которое он написал в 1917 году из Харькова в Киев, где он пишет о необходимости быстрой украинизации университетов и излагает свой план из 11 пунктов...
Учитывая тот факт, что он уже в то время был сильно русифицирован сам, с украинского языка переходит на русский, боясь не успеть занести письмо на почту до закрытия...
Очень важное письмо для современной исторической науки, и главное начинается там такими словами: "Старый режим жестоко издевался над Украиной. Излюбленный руссификаторский прием состоял в том, чтобы кафедры в Киевском Университете замещать отнюдь не Украинцами, а преимущественно великороссами и немцами; Украинцев же рассылать по 2-3 в великоросские университеты.
Мы полагаем необходимым в ближайшие дни потребовать от Временного Правительства..."

Очень жаль, что в своем письме он ничего не написал относительно своего отношения к церкви. А будучи сыном священника, да еще из какой династии, он прекрасно знал все нюансы...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
alex1952
Повідомлень: 892
З нами з: 27 січня 2018, 12:27
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 705 разів
Подякували: 816 разів

Re: ПЦУ - Православна Церква України

Повідомлення alex1952 »

"То что ты тут написал по-украински называется - дурня".

То, что ты назвала дурней - это цитата из твоего предыдущего поста. Тут я с тобой согласен. Дурня полнейшая.
По поводу письма моего деда, то ты упустила из виду, что прошло более 100 лет. И это не значит, что я разделяю его точку зрения.
Відповісти

Повернутись до “ПРАВОСЛАВ'Я”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей