Родичі гарбузові :)

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення SNIGURIVNA »

viktoriyaogievskaya писав:Не знаю , моя доля повторює долі моїх бабусь значно більше матері мого батька Евгенії , можливо і прабабусі але там значно менше відомо щоб порівняти.
Я теж можу посперечатися з модною теорією спадкування долі жінкою виключно по жіночій лінії.
Звісно, теж у межах того, що відомо про предків.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення SNIGURIVNA »

До теми родинних архівів...

А Ви замислювалися колись над тим, що б Ви ніколи не взяли на зберігання у свій родинний архів?
От Вам пропонують оригінал, або дозволяють скопіювати, а Ви не хочете таке брати...
Є таке?
У мене є.
Колись будо заведено робити такі речі, зберігати їх.
Але, може бути, решта тут не такі чутливі і забобонні особи, як я.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
viktoriyaogievskaya
Повідомлень: 100
З нами з: 30 жовтня 2017, 21:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 59 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення viktoriyaogievskaya »

За останні кілька днів я це перевірила на собі
І вирішила що оригіналу місце там де він був завжди
А ще мені вдалося врятувати від смітника архів бабусі з боку матері листи і фотографії і я не зовсім знаю що робити далі , для початку переглянути а потім?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення SNIGURIVNA »

viktoriyaogievskaya писав:для початку переглянути а потім?
Я сканую.

Самі папери лежать у мене в окремій великій коробці. Більшість у паперових течках, конвертах різних розмірів чи файлах, але є гіганти, які лежать просто так через свою неформатність. (Я мрію про великий дім, велику бібліотеку та ідеально впорядкований архів на її полицях. Але поки що так :D )

Скани у компі по течкам за принципом, кого саме той чи інший документ стосується. Мені так зручніше. Але є різні принципи впорядковування.

Головне, що є з чим працювати!
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення SNIGURIVNA »

Отак знаходиш нового родича з надією дізнатися хоч щось, що було тобі невідоме до сьогодні, починаєш питати, формулюєш якомога конкретніше, яскравіше, детальніше, аби пам`яті було за що зачепитися, переходиш від запитання до запитання, бо як не знає цього, то, може, щось про те чув…

А наприкінці бесіди людина тобі дякує, каже, що так багато і цікаво про рід йому ще ніхто в житті не розповідав.

А я не роз-казувала, я роз-питувала.

Втім, не можна ж сказати, що ми змарнували час :wink:
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення SNIGURIVNA »

Я знайшла цього дядька випадково: просто забила у пошуковик, як роблю це періодично, одне з родинних прізвищ, а у відповідь вискочило повідомлення, що людина з таким само з того самого населеного пункту шукає родичів .

І я йому написала…

А далі… далі я просто шкірою відчула, як з кожним моїм реченням нищиться його родинна легенда, що йому, ще малому, переповів був його вельмишановний дідусь.
Але то була не моя черга робити вибір у дусі «Сократ мій друг, та істина дорожча».

Втім, я таки відгребла тоді : «Да идите вы с вашим архивом. Мне дедушка рассказывал…».
До слова, от саме цим факт і відрізняється від міфу – він не такий крихкий, як міф, і не потребує кругової оборони.

А той, хто шукає, раніше чи пізніше приречений розбити якусь крихку історію і вибудувати на її місці іншу, міцну і правдиву. Іноді може розбитися і якась наша особиста легенда. Все може бути. Але одне гарантовано: нудно не буде, буде цікаво!
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення SNIGURIVNA »

На календарі грудень – час підсумків і планів. І вдячності за все, що приніс рік, що минає.

Цього року я познайомилася з двома прекрасними жінками, з якими у нас так багато спільного: захоплення історіями наших родин і одне село на трьох.

З однією з них ми таки знайшли спільну рідню, хоч і не кровну, а через всиновлення. І навіть розкрутили одну з численних (от щастило мені цього року на це!) історій з другим прізвищем.

З іншою жінкою мені просто приємно і цікаво було спілкуватися. Це ж так прекрасно, коли є з кім ділитися, радитися, у кого запитати. А ще вона навчила мене цінувати той обсяг документів, який є у наших архівах, бо в її практиці є місцевості, де майже нічого не залишилося…

Дякую, рік 2017, за чудових, розумних і світлих людей!
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
viktoriyaogievskaya
Повідомлень: 100
З нами з: 30 жовтня 2017, 21:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 59 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення viktoriyaogievskaya »

Щойно спустилася з мансардри де маю невеличку майстерню і ховаю свій "архів" дивилася написи на світлинах і зрозуміла що ця історія більше ненаша ніж наша -- це фото які отримали мої бабуся і прабабуся Людмила від друзів та своїх вихованців вона працювала вчителькою якийсь час у дитячому будинку
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення SNIGURIVNA »

viktoriyaogievskaya писав:... і зрозуміла що ця історія більше ненаша ніж наша...
Я теж стикалася з інформацією, яка більше стосується інших людей, ніж безпосередньо моїх предків, хоч вона записана у наших родинних мемуарах. Я це знаю, а онуки фігурантів - ні. Іноді я можу розповісти. Іноді я і ті, кому б це було цікаво, навіть не здогадуємося про існування одне одного. І, може бути, люди впевнені, що вже ніхто нічого для них не згадає. А от воно. Воно є.
Є фотографії друзів. Може бути, таких немає навіть у нащадків тих людей.
Таке життя.

Опблікуйте десь звісточку, що маєте те і те про таких і таких, що вчилися там і там. Раптом хтось відгукнеться. Раптом комусь це важливо знати.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
viktoriyaogievskaya
Повідомлень: 100
З нами з: 30 жовтня 2017, 21:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 59 разів

Re: Родичі гарбузові :)

Повідомлення viktoriyaogievskaya »

Так, обов'язково,
Але я щойно усвідомила який скарб знищила моя мама у мене на очах спаливши сумку листів від вдячних учнів які писали як складається їхне подальше життя, і фотографії які збереглися в не дуже гарному стані а я не перешкоджала цьому варварству,
Спробую пошукати цих людей, у когось могли зберегтися листи і фотографії моєї бабусі
Відповісти

Повернутись до “SNIGURIVNA”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 19 гостей