МІЙ ДІД КОЗАК?

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення SNIGURIVNA »

"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
sadovod
Повідомлень: 22
З нами з: 31 травня 2016, 08:08
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 8 разів
Подякували: 19 разів

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення sadovod »

И, наконец, благодаря опубликованной выписке на украинском генеалогическом форуме в Интернете, я получил информацию, что семья Крамаренко, вместе с семьями Ярошенко, Сидоренко, Интересник, Скочко, Гаркуша, Колюх, Науменко, Мозоль, переселились в слободу Петропавловку Мелитопольского (позднее Бердянского) уезда Таврической губернии из местечка Александровка Сосницкого уезда Черниговской губернии ( ныне село Александровка Корюковского района Черниговской области) в 1809году.
В «Ревізії Чернігівського полку 1732 року” (Чернігів, 2014) в Киселювской сотне обнаруживаем двух людей по фамилии Крамаренко:
Иван Крамаренко — посполитый, проживал в деревне Троецкой. Записан, как «нищий и весьма убогий, подданный монастыря Троицкого Черниговского».
Никита Крамаренко — козак-бобровник, малогрунтовый, проживал в селе Александровка.
Среди козаков Александровки встречаем и другие фамилии козаков (Ярошенко, Науменко, Мосол), переселившихся в
1809г. в Петропавловку таврическую.
Таким образом можно с уверенностью предположить, что Никита Крамаренко может являться родственником Фомы Крамаренко и моим прямым предком.
Мне удалось исследовать (как всегда, по неожиданной подсказке и ссылке в Интернете) сохранившиеся исповедные росписи и метрические книги по Покровской и Свято-Духовной церквям местечка Александровки за 18-19 столетия. И, к большому счастью, я нашел записи о шести десятках Крамаренко, проживавших там и являющихся моими родственниками.
Как выяснилось, козак-бобровник Никита Крамаренко — мой родной прапрапрапрапрапрапрадед. Его отца, а моего прапрапрапрапрапрапрапрадеда, звали Мартын. У Никиты Мартыновича был сын Артем, мой прапрапрапрапрапрадед и отец Фомы Крамаренко.
Таким образом, сложилась вся 400-летняя цепочка моего рода Крамаренко, насчитывающая в настоящий момент 13 поколений!
Аватар користувача
ludmilamedos
Повідомлень: 141
З нами з: 19 травня 2022, 21:20
Стать: Жінка
Дякував (ла): 132 рази
Подякували: 109 разів

Re: МІЙ ДІД КОЗАК?

Повідомлення ludmilamedos »

Добрий день.Тобто Якщо мої предки в МК та сповідках пишуться як козак, найстаріший якого знайшла Волощенко максим стефанович 1766 року народження і всі його нащадки аж до 1910 р теж козаки.
То я можу припустити справжність цих записів і шукати його в Ревізьких казках ,чи як це працює.?
Волощенко з'являється в с.Білошапки ( Полтавская губернія)1844 році вже як козаки.Звіжки з'являється не знайшла поки
Синенко(Сененко) Бойко,Ушенко, Волощенко, Логвиненко,Бабик,Шкурат,Соловей, Науменко,Мех,Олексійко (Алексейко)
Чернігівська область, Прилуцький р-н, с.Білошапки,х.Отрада
Крутоярівка,Сергіївка,Яблунівка, Дубовий гай, Канівщина,Полонки

Пархоменко, Сидоренко Чернігівська область,с.Орликівка
Заборський (Заборская,Заборский)- Хворости ( Милейки,Корюківка) Обтеня,Полхів,Брахлів
Стукало,Клюєв, Ісаєнко-Савинки, Сядрине,Тільне
Відповісти

Повернутись до “SNIGURIVNA”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 10 гостей