СУГАК: у пошуках шляхтича

Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: СУГАК: у пошуках шляхтича

Повідомлення Balymba »

D_i_V_a писав:
SNIGURIVNA писав:Спершу так і виглядало, бо в селі були ще окремо Ткачі і окремо Чорні.
Але у сусідньому селі знайшла Білих Ткачів (і так само окремо були Ткачі і Біляки).
...
І у сповідках і метриках вони є, а у ревізіях тільки деякі (значно меньше, ніж їх є у селі).
Цікаве спостереження...
Про ткачів-шляхетних вже говорилося ось тут, були такі і в нашій парафії.

А ось про білих та чорних поки що не чули. Може мається на увазі, що одні робили білу тканину зі льону, а інші темну, що не потрібно було вибілювать?
Тут певно треба починати не з Ткачів, а з Білих і Чорних, окремі з яких були Ткачами.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: СУГАК: у пошуках шляхтича

Повідомлення SNIGURIVNA »

Balymba писав: Тут певно треба починати не з Ткачів, а з Білих і Чорних, окремі з яких були Ткачами.
Окремо Білих чи Чорних у тому селі не було, на скільк видно з метрик. Більше того, їх могли писати просто Ткачами чи Ткачами Білими, Ткачами Красними і тому подібне. І ніколи не писали Красними чи Чорними.

І ще спершу у Лебедині Сумської мені трапилися Шевці, до прізвища яких додавали колір (тільки одна родина з багатьох цього прізвища). А нещодавно я таке саме у Шевців зустріла і в одному з сіл Черкаського повіту.

Тому сумнівно.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: СУГАК: у пошуках шляхтича

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:Ще трохи Сугаків з Фастова до Вашої теми ...
Дякую! Суганяк не зустрічали по своїх селах?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: СУГАК: у пошуках шляхтича

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:Нехай і вашій темі зберігається, треба ж її якось пидживлювать :-)
А треба?
Я от сьогодні погортала записи у своїй захалявній. Потім у людей. Потім знову тут. Здається моя захалявна книжечка почала жити окремим від мене життям. Настільки окремим, що заходячи вже й не знаєш, чи варто сюди заносити те, що з'явилося новенького, чи вже тут і без мене движ нічогенький. І я можу просто вдатися до сану спостереження.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Відповісти

Повернутись до “SNIGURIVNA”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 15 гостей