ЖІНОЧА ДОЛЯ

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Випікання хліба майстер-клас і тут.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

:?: Як би Ви оцінили "відсоток" старих дів серед жіночого населення вашої місцевості у 19ст.?
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав::?: Як би Ви оцінили "відсоток" старих дів серед жіночого населення вашої місцевості у 19ст.?
Мені здається, що було не багато...

Але, але... по роду у нас кажуть, що часто були такі, що не одружувались, або не виходили заміж. Тобто у кожній генерації серед родичів хтось такий та був... і зараз є...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:
SNIGURIVNA писав::?: Як би Ви оцінили "відсоток" старих дів серед жіночого населення вашої місцевості у 19ст.?
Мені здається, що було не багато...
От і я дійшла такого ж висновку.

Є невеликий відсоток жінок, що ніколи не були у шлюбі і жодного разу не народжували.

Часом вдається відстежити причину - захворювання, через яке людина не могла мати власної родини.
Так менша сестра Т.Г.Шевченка Марія осліпла у трирічному віці і все життя прожила при родині брата Микити.
Мені, для прикладу, траплялося бачити запис про неодружену жінку з епілепсією.

Бідність могла стати на заваді конкретного шлюбу, але не шлюбу як такого. Донька вдовиці виходить за сина вдовиці - типова ситуація.

Я взагалі могла б ніколи не замислитися над питання про старих дів, але от набралося у мене трохи матеріалу по старовірах Сибіру, і я наочно побачила різницю і кількісну, і причинну. Вразило.

Але ми з Вами обидві дивимося Київську губернію. Може бути, що це і в Україні не скрізь було однаково.
Тобто у кожній генерації серед родичів хтось такий та був... і зараз є...
Про сучасність: є три причини, через які жінка не виходить заміж, і дві з них криються в ній самій, тобто вона є причиною ситуації і може її змінити, якщо матиме бажання.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:...Так менша сестра Т.Г.Шевченка Марія осліпла у трирічному віці і все життя прожила при родині брата Микити...
Мені довелося колись подивиться великобританський науково-документальний серіал, а точніше розважальна программа з дослідження власного родоводу.
Ось його заставка - Who do you think you are?
Як ти думаєш, хто ти є?
Серій багато. Думаю, що подивилась не всі. Дуже цікаво. Сильно відомі та не дуже актори, у яких "клацнуло", дозволяють знімати свої пошуки родоводу. Шукають частково самі, частково їм допомагають. Звісно допомога приходить від фахівців. Видно, що все розтягнуто у часі, бо "розкопки", як у нас так і там, забирають багато часу. Через те, що знімають також голівудських акторів, то ті часто густо вимушені їхати в європу ;) .
Найцікавійша історія була у однієї акторки. Вона знала, що її мати з простих американців, а батько був "ноубел" з італії. Батьки розійшлися, коли вона була зовсім мала і, як вона говорила, все життя не знала до якого суспільства себе зачислити - материного (досить простого) чи до батькового благородного. Жінка вона дуже вродлива, але я її прізвища не знаю. Все закінчилося тим, що її італійське коріння привело на південь франції, а з тудова у Париж. Там дослідник водив її чи не по Лувру й розповідав їй захопливу історію про її предків-французів, про незаконнонароджену дитину-дівчинку якогось монарха, яка також була наділена статком і від якої походить наша героїня. А потім зупинився біля величезної статуї короля-сонця (чи не Людовика 14-го, але пробачте мені, якщо я зараз щось набрешу, бо точно не пам'ятаю, давненько дивилась) і показавши на нього, сказав що це її кузен в глибині. Треба було бачити ту сцену. Я тільки присвиснула. Жінка була приголомшена і ні чого не говорила. А фахівець сказав, що таку генеалогію він зустрів у переше.

Цю цікаву історію, можливо з неточностями, розповідаю тільки для того, щоби сказати, що одна з серій була про якогось великобританця. У нього виявився сліпець у роду. Він гадав, що той був ТАКИЙ собі бідолаха, а насправді у сліпця було бурхливе соціальне життя. Як то 2 дружини, від яких він мав багато дітей. Що він закінчив спеціальну школу, були тоді вже такі проекти, з музичним вихованням і гарно грав на органі в церкві. Здається дружини були також не зрячі, чи одна так точно.
І виявилось, що одна з бабусь осліпла дитиною. І розповіли в тій серії, що сифіліс був причиною. Що навіть діти народжувались вже заражені. І що таки осліплих людей було не мало.
Вибачаюсь, що про таке розповідаю, але сам чоловік міг би інформацію приховати, бо видно, що актори не всю інформацію дозволяють оприлюднити, щось інколи не договорюється. А ось цей актор вирвшив все розказати без прикрас, щоби це було інформацією для багатьох людей, скажімо так з просвітницьких міркувань.

У мене десь є запис другошлюбного шляхтича і взяв він за дружину сліпу шляхтянку.
То ось на цих знаннях, думаю, що сліпота не була вагомою причиною для неодруження.
Хоча, хто зна...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:То ось на цих знаннях, думаю, що сліпота не була вагомою причиною для неодруження.
Хоча, хто зна...
Я б так сформулювала: фізичні вади ускладнюють пошук пари.
У теорії мали рахуватися тільки ті, які унеможливлюють спільне подружнє життя і продовження роду. Але у шлюбу можуть бути різні причини, тому і з такими одружувалися.

Що до Вашого прикладу зі шляхтичем, то можна порівняти перспективи побратися зі сліпою шляхтичкою + посаг + служниці для роботи і сліпою кріпачкою з бідної родини.
Погодьтеся, це таки не одне й те саме.

Так само до і після нищівних війн жінки мають різне ставлення до чоловіків з каліцтвами.
Востаннє редагувалось 21 грудня 2017, 11:25 користувачем SNIGURIVNA, всього редагувалось 1 раз.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:Мені довелося колись подивиться великобританський науково-документальний серіал, а точніше розважальна программа з дослідження власного родоводу.
Ось його заставка - Who do you think you are?..
Дякую, дуже цікаво!

Чомусь подумалося, що Ви, якби загорілися бажанням, теж могли б зняти цікавезну історію про пошуки, яка б надихала! Мене особисто Ваші дописи не один раз наводили на цінні думки.
Дякую.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:...на цінні думки.
Дякую.
такеж можу сказать і про Вас і про багатьох інших, хто пише на форумі, так як бджілки приносять нектар до вулика знань :)
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:
D_i_V_a писав:То ось на цих знаннях, думаю, що сліпота не була вагомою причиною для неодруження.
Хоча, хто зна...
Що до Вашого прикладу зі шляхтичем, то можна порівняти перспективи побратися зі сліпою шляхтичкою + посаг + служниці для роботи і сліпою кріпачкою з бідної родини.
Погодьтеся, це таки не одне й те саме...
справа у тому, що я досі не можу зрозуміти наскільки заможними були чиншові шляхтичі, це ті що жили в досліджуваному селі. Загалом виглядає так, що багатими вони не були. Чи вони все робили самі, чи тільки керували? Як було з доглядом дітей та приготуванням їжі? Все це ще не прояснено
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:справа у тому, що я досі не можу зрозуміти наскільки заможними були чиншові шляхтичем, це ті що жили в досліджуваному селі. Загалом виглядає так, що багатими вони не були. Чи вони все робили самі, чи тільки керували? Як було з доглядом дітей та приготуванням їжі? Все це ще не прояснено
Для мене наявність шляхтичів в роду стала відкриттям року, що минає.

Тобто я розуміла, що представники певних родин були очевидно шанованими людьми, але я сприймала їх саме як шанованих людей з середовища простих селян.

Так було до історії з двома шлюбами мого пра-, а потім я відкрила ще кілька прізвищ. І зрозуміла, що існуючі праці про шляхту не дають відповідей на купу дрібних питань, які виникають тоді, коли ти з`ясовуєш, що твій предок - дрібний шляхтич.

До слова, про козаків написано силу силенну плаць, але так само дід-козак викликає питання, на які не вичитати відповіді, не випитати у спеців по козаччині (навіть незручно буває заганяти хорошу людину у глухий кут).
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Відповісти

Повернутись до “SNIGURIVNA”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей