ЖІНОЧА ДОЛЯ

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Про те, як у війну:

Просто багато спогадів різних людей (рос.)
Как рожали в блокаду (з щоденниковими записами лікаря)
Как рожали в войну(рос.) (спогади)
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
viktoriyaogievskaya
Повідомлень: 100
З нами з: 30 жовтня 2017, 21:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 59 разів

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення viktoriyaogievskaya »

Мені розповіла тітка зі слів бабусі одну історію, щоб не казали що у війну люди були краще ніж зараз:
Сумська область, окупація, жінка народила двійню і померла, дітям тим ніхто не хотів допомогти і просто чекали коли вони помруть щоб поховати разом з матір'ю
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Всяке бувало.

Але іноді ми просто не бачимо ситуацію такою, якою вона була для її учасників.

Коли Ви почнете переглядати документи 18-19 ст. (думаю, під час окупації умови медичного обслуговуваня у багатьох селах скотилися до їх рівня і нижче), зверніть увагу на долю двійнят, порахуйте, скільки їх виживало по відношення до дітей одноплідних вагітностей.

Одне з моїх сіл багате на двійні здавна. Але часто й густо нащадки нині навіть не підозрюють, що у їх дідів і прадідів були близнята чи двійні.

Сумна сучасна статистика до теми:
Уровень смертности близнецов выше, чем при одноплодной беременности. Так, до рождения этот показатель при многоплодии в 4 раза больше, чем при одноплодии, в родах – в 6 раз, а после рождения – в 10 раз
Джерело
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
viktoriyaogievskaya
Повідомлень: 100
З нами з: 30 жовтня 2017, 21:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 59 разів

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення viktoriyaogievskaya »

У мене по жіночій лінії багато двійнят, бабуся мала дві двійні, перші хлопчики померли у Джанкої, вони народилися передчасно, умови жахливі, бракувало питної води, необлаштовани побут післявоєнні роки
Сама ж вона теж начебто з двійні чи навіть трійня але вижила одна, майже у всіх її рідних були двійні і часто виживали лише одна дитина,
Не можу згадати про кого але запам'яталося: десь після революції назвали двійнят хлопчиків Маркс і Енгельс , коли виросли змінили імена на Марк та Олександр, по моєму напрямку двійні припинилися
Також багате двійнями наше село особливо, вулиця, через двір є двійні дуже різного віку, також чула від старших жінок що вони часто робили аборти коли дізнавалися про двійні (як?!!!) Навіть знаю одну жінку 35 років яка народилася після такого аборта тобто часткового

Тут потрібно зробити поправку моя бабуся не корінний житель а приїхала працювати вчителькою.

З двійні була і бабуся мого колишнього чоловіка: притому вони мінялися документами: одна пішла на фронт замість іншої, а після війни учасницями були обидві і мали однакові імена в документах
До війни були Женя і Валя , а після війни дві Валентини, з нагородами . Там дуже цікава історія, може вдасться уточнити подробиці
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

Днями натрапила на статтю Сколько детей родилось в СССР от немецких оккупантов.
Залишу тут.


До теми: Год национального стыда... (фото)
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

viktoriyaogievskaya писав: також чула від старших жінок що вони часто робили аборти коли дізнавалися про двійні (як?!!!) Навіть знаю одну жінку 35 років яка народилася після такого аборта тобто часткового
Як? Комусь вистачало підняти щось важке. Хтось пив відвари (рослини геть не унікальні), які викликали викидень. Але не всі організми так легко здавали своє материнство.

Читала якось про жінку, яка спробувала все і дійшла до стрибків з даху сарайчика...

Ще використовували звичайну спицю.
Одна дама мені розповідала, що коли вона вийшла заміж, то її бабця вчила її, як це робиться, вчила і паралельно розповідала, що їй часом сняться ночами сліпі діти, що ходять за нею - невпокоєні вбиті абортами її власні діти.
Метод той ще! Бо колись натрапляла на опис родинних розстановок, де йшлося зокрема про такий домашній аборт, який мати зробила донці, після чого та померла від втрати крові просто на столі, де зазвичай обідали.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

До теми абортів:

"Отже, як робили аборти в старовину? Наші предки для переривання вагітності використовували м’яту болотну, плаюн сплюснутий, триколірну тирлич, лавр благородний, гвоздику пишну і польову, багно балотний, пижмо, жеруху, барбарис та інші рослини. Для посилення ефекту відвари з плодів, квіток, насіння і кореневищ цих рослин давали вагітним відрами...

Серед екстремальних способів переривання вагітності – проколювання плодового яйця гострим предметом (зондом, веретеном, в’язальної спицею), впорскування в порожнину матки йоду або гліцерину, утискання в цервікальний канал моркви і її залишення до тих пір, поки у жінки не відбудеться викидень.

Необережне використання гострих предметів може привести до проколу стінок матки і кишечника і, як наслідок, до розвитку гострого перитоніту. Такі методи набули найбільшого поширення в країнах, в яких аборти недоступні або заборонені.

...На Русі покарання за вигнання плоду з утроби матері доходило до відлучення від церкви. За аборт, зроблений після перших ворушінь плода, покарання було суворішим.
"
Джерело
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

"Багато наші предки не мали ніякої інформації про механізми зародження нового життя, а прогодувати величезну кількість дітей вони були просто не в змозі. Саме тому, їм доводилося винаходити різного роду досить бузувірські методики, здатні позбавити їх від небажаної вагітності.

Так, наші предки визначили, що викидень частенько є результатом агресивного впливу високих температур. Відповідно, для того, щоб не допустити розвитку вагітності і запустити процеси її переривання, не бажаючі народження дитини, відвідували лазню, нагріваючи при цьому парилку до максимально стерпних значень. Чи потрібно говорити, що подібні експерименти над своїм тілом, частенько не викликали бажаного ефекту, але провокували різного роду проблеми зі здоров'ям. Виник викидень при таких умовах частенько ускладнювався серйозними кровотечами.

Ще один варіант, до якого частенько вдавалися наші прапрабабусі, - це введення в організм різних сторонніх тел. Так для проведення абортів було прийнято використовувати спиці, різні рослини та інші абсолютно дивні речовини, які вводили безпосередньо в маткову шийку. Ці методики переривання вкрай часто провокували серйозні кровотечі, сепсис та ін., які зазвичай ставали причиною летального результату.

Також наші предки активно використовували різні властивості трав, здатні викликати дострокове переривання вагітності. Такими властивостями володіє плаун сплюснутий, барбарис, настурція, тирлич, а також барвінок. На їх основі готували настої, настойки і відвари, які приймали перорально і використовували для спринцювань. Такі кошти мало того, що рідко надають бажану дію, але при відсутності ефекту можуть стати причиною різного роду порушень в розвитку плоду.

Таким чином, ті методики переривання вагітності, які використовувалися нашими предками, істотно збільшували відсоток смертності вагітної і різних найсерйозніших проблем з її дорогоцінним здоров'ям.
"
Джерело
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

В 1920 году РСФСР стала первым государством мира, узаконившим аборты. Декрет 1920 года разрешал производить аборт только врачу в больнице, для операции было достаточно простого желания женщины. По здоровью на аборт имели право: больные сифилисом, острым воспалением почек, пороком сердца, душевнобольные, женщины с туберкулёзом второй и третьей стадии, кормящие грудью матери до 9 месяцев. Также были разрешены аборты по социальному положению: необеспеченные матери-одиночки, нуждающиеся, многодетные, по причине необходимости переездов, общественной занятости, недостаточной жилой площади, изнасилование, обольщение в состоянии опьянения, разлад в семье, нелюбовь к мужу, страх материнства и ряд других мотивов. Уже в 1924 году вышел Циркуляр Наркомздрава, ограничивающий доступ к абортам: теперь для такой операции требовалось специальное разрешение, которое выдавалось при представлении женщиной ряда документов (удостоверения о беременности, болезни, о получаемом окладе, о семейном положении).

Аборты были вновь криминализованы в период с 1936 по 1955 год. Сразу после принятия закона о запрете абортов (за исключением абортов по медицинским показаниям) их число резко сократилось, а число рождений возросло, однако этот эффект оказался кратковременным. В СССР в целом в 1937 году было учтено 568 тыс. абортов, в 1939 году — 723 тыс., в 1940-м — 807 тыс. В условиях запрета более 90 % зарегистрированных абортов были нелегальными, то есть начатыми вне медицинского учреждения. В этих условиях резко возросла смертность от абортов и количество детоубийств.

Число абортов в СССР продолжало увеличиваться вплоть до середины 1960-х, когда было зафиксировано максимальное за всю историю страны число прерванных беременностей — 5,6 млн в год. В 1970-х — 1980-х годах среднегодовое число абортов превышало 4,5 млн. Стабильное снижение числа абортов началось в 1989 году.
Джерело: wikipedia
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення SNIGURIVNA »

"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Відповісти

Повернутись до “SNIGURIVNA”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 14 гостей