УГФ-Український Генеалогічний Форум

Залишайтесь вдома і досліджуйте власний родовід, та не забувайте час від часу мити руки :)

ЖІНОЧА ДОЛЯ

Подякував (-ла): 5012 раз.
Подякували: 2383 раз.
Стать: Жінка

Re: ЖІНОЧА ДОЛЯ

Повідомлення D_i_V_a » 26 жовтня 2017, 21:59

Aushanbibi написав:Не зовсім про жіночу долю, але книга варта того щоб бути прочитаною :)
Ні, ні...
Ця книга як раз про жіночі долі...

Авторку цієї книги чула колись вже давненько по радіо. Її книга наробила в своїх колах багато "шуму", тому й мабуть запросили. Вона розповіла історію появи. Як професійний історик їздила роками по селах в так звані польові дослідження. Опитувала жінок у віці між 70 та 90 років про минувщину. Паралельно до основної теми жінки розповідали й про старі методи позбавлення небажаної вагітності, та ще якісь секрети інтимного характеру від старих часів. Мені дуже запам'яталось, що розповідали вони також про не чесне відношення хлопців до дівчат... і таке виявляється було... Загалом за ці роки зібралося чи мало такого в окрему папочку і не знала, що з цим всим робити. Та її керівник порадив видати матеріал - от і вийшла книга.

Тоді була впевнена, що книги не отримаю, бо мені здалося, що наклад розійшовся "як гарячі пиріжки" та й був не великим. Але в цьому році пощастило... і не тільки з цією книгою, а і з двома іншими також від цієї авторки.

Ірина Ігнатенко
Жіноче тіло у традиційній культурі українців

Жінкам-українкам - нашим бабусям, які знали солодкий та гіркий смак любові, пишалися плодами свого кохання або вимушено їх позбавлялися, зазнавали втіх матері або страждань покритки. Зрештою просто жили...
присвячується
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 313 раз.
Подякували: 1651 раз.
Стать: Чоловік

Повідомлення DVK_Dmitriy » 27 жовтня 2017, 00:09

D_i_V_a написав:
Ірина Ігнатенко

http://shron.chtyvo.org.ua/Ihnatenko_Ir ... intsiv.pdf
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.

Подякував (-ла): 313 раз.
Подякували: 1651 раз.
Стать: Чоловік

Повідомлення DVK_Dmitriy » 27 жовтня 2017, 00:26

Ірина Ігнатенко

Роль та функції жінок похилого віку в традиційній культурі українців: соціобіологічний підхід.

http://shron.chtyvo.org.ua/Ihnatenko_Ir ... idkhid.pdf
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.

Повідомлення D_i_V_a » 27 жовтня 2017, 12:38

DVK_Dmitriy написав:
D_i_V_a написав:
Ірина Ігнатенко

http://shron.chtyvo.org.ua/Ihnatenko_Ir ... intsiv.pdf
У книжці на самому початку написано - жодну частину цього видання не можна копіювати або відтворювати в будь-якій формі без письмового дозволу видавництва.

Я "взяла на себе гріх" показати нашим користувачам як виглядає обкладинка бо вона видна тільки для користувачів і її не видно для відвідувачів ззвоні, але тексти? Це ж інтелектуальна власність авторки?!
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Онацький

Подякував (-ла): 374 раз.
Подякували: 544 раз.

Повідомлення SNIGURIVNA » 27 жовтня 2017, 18:42

D_i_V_a написав:Мені дуже запам'яталось, що розповідали вони також про не чесне відношення хлопців до дівчат... і таке виявляється було...

До теми Таємниці українського сексу.

Ну, і дівчата теж не завжди чесно велися з хлопцями, мали свої методи отримання бажаного чи помсти ;)
Щось з цого арсеналу нині виглядає наївним.
Але є й історії, які примушують замислитися, чи не матеріальні, бува, думки насправді.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Черкаський повіт: Баюк, Боговик, Вовк, Волошенко, Гай, Данилець, Демиденко,Дудник,Дяченко, Забожан, Калюжка, Лисенко, Личак, Максюк, Мигит, Озюменко, Осінній, Пахолок, Педоренко, Пелюхно, Петренко, Плигач, Пустовіт, Руденко, Савченко, Сіренко, Скринник, Снігур, Сугак,Товстопят, Цебренко, Чередніченко та інші.
Мій щоденник

Повідомлення SNIGURIVNA » 27 жовтня 2017, 18:49

D_i_V_a написав: Авторку цієї книги чула колись вже давненько по радіо.

А тут можна не тільки почути, але й побачити Ірина Ігнатенко. Інтимне життя українців ХІХ ст.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Черкаський повіт: Баюк, Боговик, Вовк, Волошенко, Гай, Данилець, Демиденко,Дудник,Дяченко, Забожан, Калюжка, Лисенко, Личак, Максюк, Мигит, Озюменко, Осінній, Пахолок, Педоренко, Пелюхно, Петренко, Плигач, Пустовіт, Руденко, Савченко, Сіренко, Скринник, Снігур, Сугак,Товстопят, Цебренко, Чередніченко та інші.
Мій щоденник

Повідомлення D_i_V_a » 27 жовтня 2017, 20:18

SNIGURIVNA написав:А тут можна не тільки почути, але й побачити Ірина Ігнатенко. Інтимне життя українців ХІХ ст.
Цікаво, сподобалось, треба читать, бо тільки купила й поклала на полицю...

Знову кажуть, що дівчата виходили заміж рано... Про це ми вже в другій темі обговорювали...
Все-таки Ігнатенко каже про кінець ХІХ поч ХХ століття... про більш раньші роки початку ХІХ ст у неї просто не могло бути опитувань, бо не було вже кого опитувать :D .
Ми маємо зараз початок ХХІ ст, а про те що було 100 років тому говоримо як по кам'яний вік. Сама Ігнатенко на цьому не один раз наголошувала, що тоді було по-іншому.
І чому мої метрики не підтверджують її такого впевненого твердження, що всі вони одружувались у 16-18 років?...
Піду порахую середній вік дівчат і хлопців хоча би за 1 дореволюційний рік... і випишу наймолодших та найстарших першошлюбів...
Онацький

Повідомлення SNIGURIVNA » 28 жовтня 2017, 12:55

D_i_V_a написав: Знову кажуть, що дівчата виходили заміж рано... Про це ми вже в другій темі обговорювали...
Піду порахую середній вік дівчат і хлопців хоча би за 1 дореволюційний рік... і випишу наймолодших та найстарших першошлюбів...

Мій досвід теж протестує!
Але мене потягло подивитися покриток.

Справа в тому, що колись я мала знайти рішення міськвиконкому за рік "десь на початку дев`яностих" і тому просто передивилася стоси рішень про все за означений період.
Мене тоді вразили винесені рішення по справам неповнолітніх вагітних, панянок років 14-15ти, які зводилися до дозволу винуватцю одружитися з матер`ю своєї майбутньої дитини.
Все одне й те саме.
Я спитала, навіщо це взагалі робилося, бо ж примус у жодному з випадків був не потрібен?
Мені пояснили, що тоді було таке правило з підтекстом виховної роботи. Але дурість швидко стала очевидною, і це відмінили.

Так от, я не зустрічала 15тилітніх вагітних незаміжніх по своїх селах ще жодного разу.
Більше того, я кілька разів бачила, що молодій писали 16 1/2 , а молодому 19 1/2.

І, якщо відверто, шлюбний вік - не єдине, з чим я не можу стовідсотково погодитися з авторкою книги, як людина, що має свою колекцію спогадів :D , але книжка все одно мені подобається.
Мій щоденник

Повідомлення SNIGURIVNA » 28 жовтня 2017, 17:27

D_i_V_a написав:... жінки розповідали й про старі методи позбавлення небажаної вагітності...

Нагадали. Кинулася я шукати спогади однієї людини, які вже стали літературним твором, про спеціалістку з таких питань першої половини 20ст. (насправді вона більше рятувала ніж губила), а знайшла ось це Пожелание смерти в колыбельных: о загадке русского детского фольклора (фрагменты). Колись цей матеріал мені порадили якраз під час дослідження однієї жіночої долі, тому він і залишився у течці, бо дещо тоді висвітив, пояснив н е з б а г н е н н е... Моторошна річ! Бог милував, україномовні аналоги мені не відомі.
Мій щоденник

Повідомлення SNIGURIVNA » 28 жовтня 2017, 17:32

Більше, ніж іграшка - маленька модель світу жінки.
Варто спробувати створити щось таке ;)
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мій щоденник

Поперед.Далі

Повернутись до SNIGURIVNA

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], cronoster, Google [Bot], Google Adsense [Bot]