ЯК РОЗКАЗУВАТИ ПРО РІД МАЛИМ?

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

ЯК РОЗКАЗУВАТИ ПРО РІД МАЛИМ?

Повідомлення SNIGURIVNA »

Діти різні. Родинні історії різні. Способи розповісти дитині про її предків теж різняться.
Поки що я з`ясувала для себе тільки одне: абсолютного рецепту не існує. Але так само зрозуміла, що без живої розповіді (багатьох годин таких розповідей тихими вечорами у різні пори року) не обійтися.

Під постом об`ємна аплікація, що була знайдена тут. Колись мені дуже хотілося зробити щось подібне з першою дитиною. Тільки я планувала яблучка-книжечки... Але тоді я зробила плакат під ламінуванням. І він досі живий :wink:

Але тепер мені хочеться чогось іншого. На споживача 6 років.
Буду вдячна за ідеї.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
viktoriyaogievskaya
Повідомлень: 100
З нами з: 30 жовтня 2017, 21:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 59 разів

Re: ЯК РОЗКАЗУВАТИ ПРО РІД МАЛИМ?

Повідомлення viktoriyaogievskaya »

Ніколи не робила щось подібне
Але хотілося зробити у вигляді вітрильника де можна вверх вішати нові вітрила з фото робити можна з тканини
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6279 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: ЯК РОЗКАЗУВАТИ ПРО РІД МАЛИМ?

Повідомлення D_i_V_a »

Ось в цій темі про оформлення родинного дерева трохи говорилося http://ukrgenealogy.com.ua/viewtopic.php?f=120&t=2269.

Про дітей... якщо нічого не розповідати, то вони ні про що і не довідаються - це досвід 20 століття, наших бабусь і дідусів, а для кого ще й глибше. Вони всі "як води в рот понабирали" бодай діти нічого не знали, що їм зашкодити могло би.

Зазвичай діти цікавляться розповідями дорослих про минуле... але більше 45 хвилин витримати не можуть :lol:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЯК РОЗКАЗУВАТИ ПРО РІД МАЛИМ?

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:... якщо нічого не розповідати, то вони ні про що і не довідаються - це досвід 20 століття, наших бабусь і дідусів, а для кого ще й глибше. Вони всі "як води в рот понабирали" ...
Я б написала, що, можливо, мені пощастило, бо у мене вдома розказували історії навіть на офіційно заборонені теми (був у ті часи такий список), але я росла в оточенні такої кількості старших людей, рідних і знайомих, які спокійно обговорювали минуле, що довгий час вважала "партизанів" радше виключенням, через особливий характер і вредність. Якось мені швидко стало зрозуміло, що старші люди отримують задоволення від розповідей. І здавалося, що проблемою є не брак бажання говорити, а якраз брак вдячних слухачів. От я і користалася цим. Тепер маю купу історій, яких вже ніхто й не згадає. І підбурюю своїх двоюрідних позаписувати те, що знають вони.

Втім, якось мені довелося стикнутися з стіною мовчання. Сталося це кілька років тому, коли я спілкувалася з нащадками обрусілих німців. Я навіть не могла собі уявити, що таке буває! Що людина на всі питання може відповісти: "Умерли все." А є живі родичі!.. Що люди, які мешкали в одному крихітному (три вулиці) населеному пункті більше двох століть і переродичалися по кілька разів, бо віросповідання аж настільки обмежило їм вибір, не зможуть згадати нікого, крім одного-двох прямих предків... Що допитуватися про традиції і звички буде важко і безрезультатно.

Коли я сіла писати про все, що таки видряпала, виявилося, що істарія вперше не ллється. І спало на думку, що скільки ж це треба розказувати одне й те саме з покоління у покоління, щоб воно стало легким і легендарним (навіть коли йдеться про якісь незначні і буденні речі).
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЯК РОЗКАЗУВАТИ ПРО РІД МАЛИМ?

Повідомлення SNIGURIVNA »

"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЯК РОЗКАЗУВАТИ ПРО РІД МАЛИМ?

Повідомлення SNIGURIVNA »

Накидала собі кілька ідей. Залишилося тільки визначитися з тим, як саме я це робитиму, з чого і де.

Головними вимогами до дитячої версії поділюся тут:

- має бути яскраво (але не надмірно) і цікаво;
- має збиратися, розбиратися і знову збиратися (для найменших: добре, якщо воно ще й водостійке + має значення розмір деталей);
- має містити обсяг інформації, адекватний віку дитини (чим молодше, тим менше; для найменших: тільки ті родичі, яких дитина бачить у житті);
- і дитина зверху, найвище щось (квіточка, яблучко, гілочка, пташечка...) цього дерева.

Якщо у Вас виникли думки, поради чи ідеї, буду рада, якщо напишите про це тут!
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЯК РОЗКАЗУВАТИ ПРО РІД МАЛИМ?

Повідомлення SNIGURIVNA »

Милі ідейки, що можна втілити разом з дітками.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЯК РОЗКАЗУВАТИ ПРО РІД МАЛИМ?

Повідомлення SNIGURIVNA »

Якщо просто сісти і намалювати свій рід у вигляді симпатичного (стрункого, високого, молоденького чи могутнього, гіллястого, зеленого, уквітчаного, всіяного пташками і гніздами, чи плодами, чи якими дивовижами...) дерева, то, думаю, його теж можна використати для самотестування чи тестування дитини.

Ключ до тесту тут і тут.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: ЯК РОЗКАЗУВАТИ ПРО РІД МАЛИМ?

Повідомлення SNIGURIVNA »

Колись в одному мамському журналі читала про те, як з старшими дітками разом зробити сімейне дерево за допомогою програми. Кинулася шукати примірник, знайшла, і, звісно, радять "Дерево життя". О, воно ж таке, наче фломастерами намальоване! (Саме через це колись воно мені дуже не подобалося).

Так, про цю програму зазвичай пишуть: "ею пользуются даже дети..." Я особисто не знайома з такими дітьми, хоча знаю багато сімей, де хтось з батьків захоплюється розшуками родової історії. Якось діти у таких випадках отримують готову версію від тата/мами і самі нічого не роблять. Навіть шкільного завдання "намалюйте сімейне дерево" :)
А може хтось бачив програмку справді дитячу? Щоб як весела і яскрава гра.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
viktoriyaogievskaya
Повідомлень: 100
З нами з: 30 жовтня 2017, 21:35
Стать: Жінка
Дякував (ла): 128 разів
Подякували: 59 разів

Re: ЯК РОЗКАЗУВАТИ ПРО РІД МАЛИМ?

Повідомлення viktoriyaogievskaya »

Не знаю,програмки малюнки
Бабуся давала мені фотографії дивитися, розповідала, про різні ситуації які ці люди пережили , порівнюючи з сучасними
Батько взагалі будь що міг звести до теми "мій видатний предок/родич в такій ситуації..."
І вони поставали перед дітьми мною як живі зі своїми почуттями, помилками і вольою до перемоги....
Ставши дорослою я стала помічати багато збігів тож поки що хочу з'ясувати кілька обставин у які мене життя вперто тикає носом,
Відповісти

Повернутись до “SNIGURIVNA”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 15 гостей