Різні імена однієї людини

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Різні імена однієї людини

Повідомлення D_i_V_a »

Начеб то ще немає такої теми, але це питання ми, здається, вже обговорювали... А може тільки здається...

Одну з прабабць знайшла у першому записі Тетяною, а потім Феклою. То це для мене був ступор і вигадування неймовірного сюжету про "двоєжонство", яке мені потім розбили в пух і прах знаючі люди. То потім з'ясувалось, що вона була Теклею. Мала ім'я якому отак шукали перекладу на нову мову і нові святці.

Ось і зараз єдиного сина мого пра, якого всюди в інших документах писали Кирил, в справі про відібрання дворянства вперто пишуть Павлом. :crazy: Це 1816 рік.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Різні імена однієї людини

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:...Ось і зараз єдиного сина мого пра, якого всюди в інших документах писали Кирил, в справі про відібрання дворянства вперто пишуть Павлом. :crazy: Це 1816 рік.
А у його дядька у запису вінчання 1805 року вискочило ім'я Ленатій (помилки в читанні немає), хоча у багатьох інших джерелах завжди пишуть Ігнатій...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
drapieznik
Повідомлень: 444
З нами з: 26 червня 2020, 05:00
Стать: Чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 469 разів

Re: Різні імена однієї людини

Повідомлення drapieznik »

Думаю тема цілком підходяща для того щоб в ній розмістити список варіацій різних імен, який подав Гавриїл Крижановський в своєму "Поучєніе для Г.К приходскихъ урядовъ о належитомъ веденію и писанію метрикъ крещенія, венчанія и погребанія.." 1873 року видання.
Зображення
Книга видана була у Львові (тоді Австро-Угорська імперія) й автор відповідно належав до греко-католицької церкви, - тому нехай можливо деяких читачів не здивує мова тексту - українізація УГКЦ почалася фактично тільки митроплитом Андреєм Шептицьким... Мені два десятиліття тому дісталися ксерокопії цієї книги (які я тоді оцифрував), оригінал якої зберігається в ЦДІАУ (м. Львів). Ось вище згаданий список:
Зображення

Зображення

Зображення
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Різні імена однієї людини

Повідомлення D_i_V_a »

drapieznik писав:...тому нехай можливо деяких читачів не здивує мова тексту - українізація УГКЦ почалася фактично тільки митроплитом Андреєм Шептицьким...
Дійсно цікава мова, ще такого не чула - метрикальні книги...
...без новых прибавлений ...овскій, ...евскій, ...ович ( :shock: для якого століття нових?)
...дети неправового ложа ... могут носить лише прозвище матери...

То мою Євдокію поміж собою могли звати Євка або Івга...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Різні імена однієї людини

Повідомлення kbg_dnepr »

З ФБ:

У ході генеалогічного дослідження, можна загубити ниточку через те, що ви шукаєте предка з одним ім'ям, а в документах він записаний під зовсім іншим.
Бувають очевидні варіації, які помітити просто. Наприклад:
Яким = Іоаким = Аким.
Андрій = Андріан.
Уляна - Іуліанія.
Дмитра священики можуть писати Митрофаном, тощо.

Є випадки складніші. Подивіться на документ, прикріплений до публікації. Він свідчить, що козак Кирило Максимович Ярема мав ще одне ім'я - Степан. Про це сказано в записі про його друге одруження у 62 роки. Так, протягом усього життя Степан Ярема міг писатися Кирилом, а Кирило Ярема - Степаном. Не завжди це могло бути чітко й однозначно прописано в метричних книгах чи інших документах.
Припустимо, що шукаєте Кирила Максимовича Ярему, та не можете знайти. Але є Степан Максимович Ярема з тим же складом родини, того ж віку, соціального стану, що й Кирило. Це підстава зробити висновок, що Кирило і Степан - одна і та ж людина.

https://www.facebook.com/groups/UAGenea ... ghts&ref=n
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
dimocritus
Повідомлень: 123
З нами з: 06 грудня 2022, 00:21
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 92 рази
Подякували: 58 разів

Re: Різні імена однієї людини

Повідомлення dimocritus »

А як пояснюються варіації батьківського імені? Зустрічалось неодноразово. Ось наглядний приклад.
До 1840 Тимофій Кульчицький вказується як Іоаннова (додаю два приклади, хоча метрик знайшов більше). З 1840 він вже Андрійович.
1833.jpg
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Різні імена однієї людини

Повідомлення D_i_V_a »

На початку 19 століття з іменами дійсно були проблеми - перехід з європейсько-польського кошика імен на московський.

У мене одразу виникають питання - чи був кровний батько (Іван/Андрій) ще живий на той час?
Чи може Іван був відчим, а коли хлопець виріс і обзавівся своєю сім'єю, то згадали ім'я рідного батька.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
MiyRodovid
Повідомлень: 2059
З нами з: 05 березня 2023, 19:34
Стать: Жінка
Звідки: Харків
Дякував (ла): 599 разів
Подякували: 442 рази
Контактна інформація:

Re: Різні імена однієї людини

Повідомлення MiyRodovid »

При вивченні документів і просто зі спостережень, я помітила, що жінок і записаних при народженні Аннами звуть Галями в житті, а Леонідів - Олексіями. (і навпаки) Чому так? З чим це пов'язано?
Скорбач, Лобойко, Вакуленко, Свечкарь, Федоренко, Чепеленко, Филатов, Серой, Ломака (Козача Лопань, Цупівка, Татарка, Дементіївка, сл. Борисовка, хутор Красный, Наумовка).
Узких, Фёдоровы, Зыряновы, Долидёнок (Забоевка, Новосибирская обл. д. Пьянкова, Екатеринбургский уезд)
Дайлидёнок, Розвадовские, Роговские, Демьянчик (д.Хотиловцы, Дисненский уезд, Виленская губерния)
Аватар користувача
Т.В.
Повідомлень: 750
З нами з: 13 лютого 2021, 17:40
Стать: Жінка
Дякував (ла): 596 разів
Подякували: 928 разів

Re: Різні імена однієї людини

Повідомлення Т.В. »

При вивченні документів і просто зі спостережень, я помітила, що жінок і записаних при народженні Аннами звуть Галями в житті, а Леонідів - Олексіями.

З Галею просто - українською Анна - це Ганна, ласкаве - Галя.
З Леонідом сложніше, бо до 1917 року це дуже рідке ім'я. Може, тому і звали Олексою, Лесем, за звичкою та подобою. :unknown:
Аватар користувача
MiyRodovid
Повідомлень: 2059
З нами з: 05 березня 2023, 19:34
Стать: Жінка
Звідки: Харків
Дякував (ла): 599 разів
Подякували: 442 рази
Контактна інформація:

Re: Різні імена однієї людини

Повідомлення MiyRodovid »

Я правильно розумію, що імена Захар та Харитон – одне ім'я, ними могли називати одну людину?
Скорбач, Лобойко, Вакуленко, Свечкарь, Федоренко, Чепеленко, Филатов, Серой, Ломака (Козача Лопань, Цупівка, Татарка, Дементіївка, сл. Борисовка, хутор Красный, Наумовка).
Узких, Фёдоровы, Зыряновы, Долидёнок (Забоевка, Новосибирская обл. д. Пьянкова, Екатеринбургский уезд)
Дайлидёнок, Розвадовские, Роговские, Демьянчик (д.Хотиловцы, Дисненский уезд, Виленская губерния)
Відповісти

Повернутись до “ІМЕНА”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 8 гостей