Цікаві, не типові сьогодні, імена

Чи зустрічали ви цікаві, не типові сьогодні, імена у ваших пращурів ?

Так
6
100%
Ні
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 6

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення D_i_V_a »

Звідси
В документах кінця 18 початку 19 сс проглянулось, що дитину хрестили іменем Гіяцинтій, а звали в побуті Аксентій або Яксентій.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення D_i_V_a »

За переписом 1897 року рідні сестри мого пра звалися Прискина і Морина.
Ім'я Прискина до цього часу ще ніколи не зустрічалось, а Морина була у формі Мокрина. Хоча у мене дуже невеликий досвід перегляду метрик на стику двох століть (19/20-го).
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
skelya
Повідомлень: 66
З нами з: 03 серпня 2019, 15:55
Стать: Жінка
Дякував (ла): 18 разів
Подякували: 29 разів

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення skelya »

D_i_V_a писав:Звідси
В документах кінця 18 початку 19 сс проглянулось, що дитину хрестили іменем Гіяцинтій, а звали в побуті Аксентій або Яксентій.
Мені попався такий Гіацинт! І прізвище підходяще. Батько нареченої. Чомусь перевертаються так деякі зображення, вибачте.

Зображення
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення D_i_V_a »

З другої теми, а питання - що це за ім'я таке Шутко? Чи я помиляюсь?
D_i_V_a писав:
nekrashevych писав:Моя прапрапрабаба Устина Степанівна, при одруженні Настіченко з Шпендівки (приблизно 1834 р.н.). У сповідці 1840 року ніяких Настіченків немає. Єдина Устина Степанівна (причому приблизно такого віку як моя) -- дочка Степана Потаповича Петренка і Насті Шутенко...
Шутко, Шутковичі - зустрічаються серед гілок Дідківських.
Я колись думала, що хтось був "шутом" :oops: , а з часом стало зрозуміло, що це таке ім'я було, чи коротка форма від чогось...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення D_i_V_a »

Зовсім незнайоме дивне ім'я Євзебій. Сподіваюсь писар не зробив помилки. Зі справи
Метрика крещения Дворянина Евзебія Тимофея Игнатія 3-х имен Гавронскаго
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Онлайн
Аватар користувача
drapieznik
Повідомлень: 444
З нами з: 26 червня 2020, 05:00
Стать: Чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 469 разів

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення drapieznik »

https://en.wikipedia.org/wiki/Eusebius - випускникам історичних чи богословських факультетів воно не має бути дивним чи незвичним, з огляду на "батька церковної історії".. пару тисяч років тому..

з тими всіма "нетиповими" (сьогодні) іменами всьо дуже файно коли записані в повній неспотвореній (або майже) формі й не викликають проблем з ідентифікацією "примуса" який чи яка колись вперше його й прославила.. Гірше коли як ото в галицьких унійних метричних книгах, священники прописували народні форми спрощених версій (або трансформованих значно..) імен.. Не дивно шо вже в 19 столітті, в ряді видань різних підручників чи настанов, від парохів вимагали записувати офіційні версії імен, щоб уникнути плутанини при деяких версіях спрощень.. Зрештою про це ж писали й в інструкціях до самих метрик (формулярів).. Але впертість чи лінь все одно робили своє.. Зростання національної самосвідомості, відмирання старших консервативних поколінь парохів - видозмінило репертуар імен у метриках.. хоча пошесть маразматично-ідіотських ідеологій внесла свої лепти навіть в це - досить згадати імена Трактор чи Бісектриса.. - А сучасні впадання в крайнощі на кшталт Джавеліна?.. Втім навіть давно забуті чи абсолютно нетипові для місцевого соціуму імена почали реєструвати - Еней чи Ахіл наприклад, а шо вже й казати за Сулеймана яким назвали дитину, батьки якої до ісламу при цьому не належали.. Деколи я думаю шо "лихо з розуму" чи патріотизму (як свого часу з часів колективізації, чи тисячоліття церковного зомбування) з легкістю штовхають батьків на здавалось би геніальні чи влучні "винаходи" при називанні своїх дітей, але з часом не всім їх дітям буде подобатися подібна "революційність" чи навпаки "закостенілість".. На Заході вже давно нікого не здивують імена висмикнуті з творів Гомера, Біблії, Махабхарати чи навіть видобуті розшифруванням зі стел індіанців Мексики чи Перу, або й навіть прочитані за коптськими уявленнями (які однозначно змінилися під впливами тисячоліть ще до того як про саму коптську мову забули..) стародавні єгипетські імена.. Цілком можливо, шо колись трансформація суспільства та його культури в глобальному вимірі, призведе до того, шо сьогоднішні поширені імена можуть стати рідкісними...
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення D_i_V_a »

Розсипи чудирнацьких імен - Фліоріан Станислав 2-х имен + Геліодор Петр Павло 3-х имен (зі справи)
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Онлайн
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення al_mol »

не встиг народитися, а вже Альфонс )
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення D_i_V_a »

Незвичне, довге, але сьогодні таке миле ім'я двічі прадіда Пантилимона, "погнало" свого часу мене до архіву... а там все є... і трохи більше...
І відкрився світ минулого, такого про яке ніхто, крім мене, сьогодні нічого не розповість.

Сьогодні його день. А народився він 7 серпня (за новим стилем) 1846 року.

Тільки одна біда - ім'я всі пишуть з літерою Й, а її там не повинно бути
:cry:

Покровитель медиків та вояків: 9 серпня – День пам’яті святого Пантелеймона

9 серпня, 2023 середа
09:00

Зображення


9 серпня християни східного та західного обрядів вшановують пам’ять великомученика святого Пантелеймона – покровителя медиків та вояків

Про це пише Еспресо TV.

Святий Пантелеймон народився в родині багатого язичника та християнки у ІІІ столітті. При народженні йому було дане ім’я Пантолеон, що означає "лев у всьому". Мати його була віруючою і вчила сина Божим законам.

Після закінчення язичницької школи він почав вчитись у знаменитого в Нікомедії (нині Ізміт, Туреччина) лікаря Євфросіна й дуже скоро став відомим медиком у всьому місті. Він відрізнявся співчуттям до людей, часто допомагав нужденним і незабаром хрестився. Зробив це після того, як молитвою зміг оживити дитину, яку вкусила отруйна змія. Під час хрещення йому було дане ім’я Пантелеймон, тобто всемилостивий.

Усе своє життя він присвятив лікуванню та допомозі стражденним, хворим та жебракам. Усі люди хотіли звертатись саме до Пантелеймона, адже він міг зцілити навіть тих, хто був при смерті.

Тож інші лікарі, які йому заздрили, донесли язичницькому імператору Максиміліану про те, що святий безкоштовно лікує християн та ув’язнених. Імператор був язичником і відчайдушно боровся з християнством, тому наказав схопити Пантелеймона і змушував його відректися від Христа. Отримавши відмову, розпорядився жорстоко мучити лікаря, а потім стратив його.

Переказують, що під час виконання смертельного вироку з неба донісся голос, який запрошував старця до царства небесного. Тоді кати зрозуміли свою провину та стали навколішки біля мертвого тіла святого.

Традиції в День святого Пантелеймона

Святого Пантелеймона вважають покровителем лікарів та військових. До нього звертаються з молитвою про одужання від тілесних хвороб та позбавлення від душевного болю.

У цей день зазвичай проводять оздоровчі процедури та починають дотримуватись здорового способу життя. Адже турбота про себе зміцнить організм та принесе користь як фізичному, так і духовному стану.

З давніх-давен 9 серпня травники і знахарі збирали цілющі трави і святили їх в храмах. Потім їх можна було висушити - такий запас використовувався в лікувальних цілях і рятував від безлічі хвороб.

У народі прийнято було на Пантелеймона святити колоски пшениці, щоб був хороший урожай. Також існувала традиція - зірвати качан капусти, з неї приготувати будь-які страви, а також спекти пиріжки. Потім ці частування слід було роздати жебракам, друзям і сусідам.

Згідно з народними повір'ями в цю дату строго заборонено:

працювати в полі, перевозити або заготовлювати сіно;
псувати настрій іншим людям та бажати комусь зла;
сваритись з медиками та військовими;
ігнорувати чужі хвороби та горе;
відмовляти в допомозі нужденним;
лихословити і пліткувати;
лінуватися;
випікати хліб.

Наші предки вірили, що у будь-якого, хто не послухається завітів дня, може згоріти будинок або виникнути страшна хвороба.

Відзначимо, що у Львові святий Пантелеймон став покровителем Лікарні швидкої допомоги у структурі Першого медичного об'єднання.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення D_i_V_a »

Мабуть трапилась католичка... Хрещена - ім'я Брагида /Брагіда. Треба думати, що це Бригида / Брігіда
Брагида Домбровська 1824 рік.JPG
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “ІМЕНА”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 13 гостей