Цікаві, не типові сьогодні, імена

Чи зустрічали ви цікаві, не типові сьогодні, імена у ваших пращурів ?

Так
6
100%
Ні
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 6

Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення SNIGURIVNA »

DVK_Dmitriy писав:
SNIGURIVNA писав:Сихглитикія
Довольно распространенное имя в Киевской губернии.
Згодна. Але як то воно писалося! ;)
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:Згодна. Але як то воно писалося! ;)
По різному, навіть в одній парафії напротязі століття писалося по різному. Мабуть хто як чув ;) , так і записував...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення D_i_V_a »

SNIGURIVNA писав:
D_i_V_a писав:Для часів, коли піп нарікав всіх немовлят по святцях, чи взагалі коректно говорити про імена НАШІ, українські?
Якщо не іти зовсім в глиб, то зазвичай у нас поначалу були біблійні та грецькі імена, тобто прийшлі з християнством. Але виглядає так, що мода на імена завжди існувала... Плюс така закавика як хрестильні/не хрестильні імена.
Князь Ярослав Мудрий, наприклад. Ярослав - це князівське ім'я, а хрещений був Юрієм :roll:
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення SNIGURIVNA »

D_i_V_a писав:
SNIGURIVNA писав:
D_i_V_a писав:Для часів, коли піп нарікав всіх немовлят по святцях, чи взагалі коректно говорити про імена НАШІ, українські?
Якщо не іти зовсім в глиб, то зазвичай у нас поначалу були біблійні та грецькі імена, тобто прийшлі з християнством. Але виглядає так, що мода на імена завжди існувала... Плюс така закавика як хрестильні/не хрестильні імена.
Князь Ярослав Мудрий, наприклад. Ярослав - це князівське ім'я, а хрещений був Юрієм :roll:
"Мода" на імена для українського села 18-19 ст. це скоріше смак священника.
Іноді фактор ставлення до родини з його боку. Маленький прояв влади.

Для цього ж періоду приклад з князем Ярославом не підходить.
І два імені - це ще нічого! ;)
(Про імена князів є класна аудіо-лекція! Дам посилання всім, хто не цурається ВК. )
Імена таки були грецькі, римські, юдейські із маленьким відсотком місцевих, які дали канонізовані слов`яни, як то Володимир. Що правда, до всіх них вже настільки звикли, що не сприймали їх, як іноземні.
Максимум, що могло бути, це з нареченого при хрещенні імені утворювали його більш прийнятний для місцевих варіант, уживаний у буденному житті (Єфросінія - Пріська, Євгенія - Ївга, Фтеодор - Хведь...).
І ставлення до імен було спокійніше за те, яке б ми мали зараз, якби нас поставили в умови, коли є список імен, росподілених по днях і місяцях, і людина, яка обиратиме з них те, яке буде належати вашій дитині все її життя.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
Falcon
Модератор
Повідомлень: 316
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Стать: Чоловік
Звідки: Буковина
Дякував (ла): 417 разів
Подякували: 519 разів

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення Falcon »

Ще пригадав, що знайомий з чоловіком 1929 року народження на ім'я Нектарій
Його батьки не були священослужителі, але він точно знає, що його назвали на честь буковинського митрополита Нектарія Котлярчука (1875-1934)

А ще Нектарій Егінський один з найбільш шанованих у Греції святих.

P.S. святу Раїфту досі не знайшов (
з повагою, Євген.
предки з повітів: Буковина (Сторожинець, Кіцмань)
Галичина (Ходорів)
Волинь (Клевань)
Поділля (Кам'янець-Подільський, Оринин)
Онлайн
Аватар користувача
ukrgenealogy
Адміністратор
Повідомлень: 1566
З нами з: 12 лютого 2016, 23:05
Звідки: Україна
Дякував (ла): 235 разів
Подякували: 249 разів
Контактна інформація:

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення ukrgenealogy »

Falcon писав:P.S. святу Раїфту досі не знайшов (
Може це

Святі Синайські й Раїтські Отці († 371) — 38 древньо-хритстиянських святих і ченців-мучеників з гори Синай та пустелі Раїта в Єгипті, а саме Ісая, Сава, Мойсей і ученик його Мойсей, Єремія, Павло, Адам, Сергій, Домн, Прокл, Іпатій, Ісаак, Макарій, Марк, Веніямин, Євсевій, Ілія та інші з ними.

371 року на монахів, які жили поблизу гори Синай, напала ватага сарацинів. Не знайшовши золота, вони вбили 38 Божих угодників. Тільки два монахи залишились живими, однак, один від важких ран помер наступної ночі, а другий, який просив Бога не залишати його живим, на четвертий день відійшов до Господа по вічну нагороду.

Того самого дня інша ватага сарацинів напала на чернечу обитель в пустелі Раїті, яка знаходилася неподалік Синайського монастиря. Бандити вбили старенького монаха Єремію, який не хотів сказати їм, хто є настоятелем монастиря. Довідавшись про це, ігумен Павло вийшов до напасників і сказав: "Я є той, за ким шукаєте". Сарацини почали стріляти в нього з луків, а вкінці розрубали мечем голову. Потім вони вбігли до церкви і вбили 38 ченців, які мужньо з іменем Ісуса Христа на устах прийняли смерть.


Преподобних Отців наших в Синаї і Раїті убитих
Від слави світу втекли ви і до тихого пристановища переставились кров'ю мучеництва і постів трудами увінчані, тому й явились мучеників і преподобних співгромадянами.

Діялося це в пустелі, поблизу гори Синай, тієї самої, на якій Мойсей розмовляв з Богом і де отримав скрижалі з десятьма Божими заповідями. Серед дикої, скелястої пустелі, в обителі на горі Синай та в іншій обителі, віддаленій двома днями дороги, в пустелі, званій Раїта, проживало багато монахів відлюдників. Там пустинножителі провадили ангельське життя, споживали лишень дикі плоди, а хліба не їли зовсім, упродовж тижня молилися в своїх печерах, а в суботу ввечері сходилися до спільної церкви, цілу ніч перебували в молитві, а в неділю, після богослуження і святого причастя, поверталися до своїх печер. Близько 371 р. в один день на обидві обителі напали дикі сарацини й убили в них по 40 слуг Божих. Вела їх спрага золота, вони думали, що монахи мають великі статки.

У пустелі Раїта наставником монахів був святий Павло. Коли він довідався, що наближаються сарацини (було то поганське плем’я, що жило в пустелі над Червоним морем), зібрав усю братію і запалив їх гарячими словами до великого подвигу, до мученицької смерти. “Ми кожного дня, – говорив він, – готуємося до смерти. А якщо Господь Бог хоче нині звільнити нас з кайданів цього бідного життя, то чи маємо сумувати і плакати? Ні, ми повинні тішитися і дякувати Богу. Тому віддаймо себе Божій опіці і сміло чекаймо смерти!”

І серед монахів панувала радість велика, що ось вони гідні будуть постраждати за Христа, віддати душу за Нього й отримати вінець вічної слави. Сарацини перелізли через високий мур, що оточував церкву, і першим убили старця монаха Єремію, бо той не хотів їм показати настоятеля обителі. Тоді святий Павло сам став перед ними і сказав: “Я той, за кого питаєте. Золота і достатків у нас нема; усе майно наше – ось ця стара одежу”. Розлючені погани схопили його і мучили цілу годину, стріляли в нього з луків, а в кінці розтяли йому голову надвоє. Потім вдерлися до церкви і вирізали всіх монахів, крім трьох, які чудом спаслися.

Та кара Божа не довго дала чекати себе. Буря, яка піднялася в часі цього злодійства, розбила кораблі поган-мучителів, що стояли при березі, а мешканці поблизького міста Фаран напали на них і всіх вибили до одного. Потім принесли з домів своїх дорогі одежі, укрили ними тіла св. мучеників-монахів, і поховали в спільному гробі.

У п’ятому столітті сарацини знову напали на обитель Синайскої гори. Ці події описує святий Ніл. Погани вбили тоді багато монахів і їх наставника Теодула. Так само звався і син святого Ніла, що прийшов з ним на гору Синай, щоб прийняти монаше життя. Ніл під час нападу сарацин утік з разом з іншими монахами, і цим врятували собі життя, а сина Теодула погани забрали в полон і хотіли принести в жертву ден- ниці, котру уважали за свого божка, та потім передумали і продали його в неволю до міста Єлюзи. З допомогою мешканців міста Фаран монахів, що потрапили в поганську неволю, звільнили. Теодула викупив єпископ Єлюзи і відпустив на волю.

Друге мучеництво святих слуг Божих на горі Синай відбулося також 14 січня і Церква того дня поминає пам’ять всіх мучеників, убитих у тих пустелях.

Згідно з грецькими джерелами, вже за імператора Диоклетіяна, близько 310 р., на горі Синай проживали відлюдники, тоді-то вперше напали на них сарацини і всіх убили. Так кров святих мучеників обильно зросила те місце, та попри все кількість монахів, що тут, серед пустелі, каялися у своїх гріхах або усамітнювалися в печерах, щоб уберегти себе від нагоди до гріха, зовсім не зменшилась.
Технічна підтримка з питань реєстрації, зміни імені користувача або інших питань, стосовно вашого облікового запису, здійснюється через ukrgenealogy@ukr.net
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення АннА »

ukrgenealogy писав:
Falcon писав:P.S. святу Раїфту досі не знайшов (
Може це
А може це? Від міста або монастиря?
Ет-Тур - місто в Єгипті.
Історія міста Ет-Тур (Ель-Тур) сягає часів фараонів. Перші жителі називали місто Райфа (англ. Rutho, Raitho) або земля плодів оскільки місцевість була багата фініковими пальмами.
Місто Ет-Тур відрізняється від всіх інших міст провінції тим, що в ньому є Артезіанські джерела, в тому числі так звані «Купальні Мойсея» — вода з п'яти джерел збігає в кам'яну купальню. Сірчиста вода має температуру близько 37 С°. Використовується для лікування ревматизму і шкірних захворювань.
Історія
В епоху римського імператора Діоклетіана близько 43 християнських монахів-самітників було вбито кочовими племенами в Раїфській пустелі, яка знаходиться між містами Ель-Тор (Раїфа) і Свята Катерина. В VI столітті візантійський імператор Юстиніан I побудував Раїфський монастир[1]. Нині Раїфський монастир пропонується включити в список об'єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО[2] .
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення D_i_V_a »

АннА писав:...місто Райфа (англ. Rutho, Raitho)
Мені стало цікаво, чи є в мережі ім'я Раіфта англійськими буквами...

Занесло мене на ансестрі. І їх виявилось повно...
Звісно переважно з Канади. Більшість жінок мають українські прізвища. Більшість імен записано правильно, буква в букву, але є відмінності - Raichta, Roifta, Raifta (Rhoda), Raifta (Rose), Raifta (Ruth)- тобто вони там на заході шукали місцевий аналог.

Ще знайшлась в мережі стаття - Мар’яна Нікітенко
ГЕРМЕНЕВТИКА КИЄВО)ПЕЧЕРСЬКОГО ПАТЕРИКА: СТВОРЕННЯ ВЕЛИКОЇ ПЕЧЕРСЬКОЇ ЦЕРКВИ В КОНТЕКСТІ ІДЕЙНОЇ ПАРАДИГМИ ЖИТІЯ ПРП. ФЕОДОСІЯ
А там таке
"Та ж сама паралель простежується і у «Послании святого Иоанна, игумена Раифского, к досточудному Иоанну, игумену Синайской горы». Так, св. Іоанн Раїфський, звертаючись до прп. Іоанна Лествичника, пише: «И потому, припадая к тебе, как..."

Ігумен Синайський... Ігумен Раїфський...
А загалом мене стурбувало ось це ім'я - Ruth. Це біблійне, тобто ще зі старого заповіту. Те, що я про жінку на ім'я Рут прочитала у своїй книжечці говорить, що вона була прабабцею царя Давида. Мова іде про події що відбувалися 1000 років до різдва Христового. Ось тут трохи є українською. Викладу на днях в темі про біблійні імена, там досить багато, але історія цікава.
Що хочу сказать, вимова за 3000 років могла змінитися так, що і не впізнаєш...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення Balymba »

Час від часу зустрічаю ім'я Рута, чи було воно раніше хрестильним не знаю. Факту хрещення таким іменем не знаходив, але в метричних книгах повно людей з двома іменами - хрестильним і народним (чи як його назвати). В народі ім'я Рута асоціюється з рослиною - "рута-м'ята". Наймолодшій із відомих мені Рут зараз 14.
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Цікаві, не типові сьогодні, імена

Повідомлення D_i_V_a »

Balymba писав:Час від часу зустрічаю ім'я Рута...
А у мене у голові форма Руфь... але здається це з книжок...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Відповісти

Повернутись до “ІМЕНА”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 7 гостей