УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Красніцький, Красницький, Красницкий

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів

Всього голосів : 0

Подякував (-ла): 62 раз.
Подякували: 237 раз.
Стать: Чоловік

Красніцький, Красницький, Красницкий

Повідомлення Сивий » 05 листопада 2016, 16:40

Метрична книга 11 округи війскових поселень с.Сергіївки за 1855 рік.ДаОО Ф-37,оп.3.спр.1182.стр.638 звр.
Запис про одруження.
Жених.
Киевской губернии Чигиринского земского суда дворянин 2-го разряда Филип Михайлов сын равич Красницкий, православного исповедания ,первым браком. 28 лет.
Я так зрозумів гербу Равич.
Невеста.
11-го округа 2-й волости селения Сергеевки поселянка, девица Агрипина Радионова,дочь нехозяина Радиона Жилина.православного исповедания, первым браком. 18 лет.

Поручители:
по жениху.Киевской губернии Таращанского уезда дворянин Венидикт Павлов Даниловский и города Ольвиополя 3-й гильдии купец Василий Константинов Браневский.
по невесте:селения Сергеевки хозяева Савелий Мартинов Жилин и Георгий Мартинов Жилин.
Востаннє редагувалось Сивий в 07 листопада 2016, 12:04, всього редагувалось 2 разів.

Подякував (-ла): 4739 раз.
Подякували: 2183 раз.
Стать: Жінка

Re: Красніцький

Повідомлення D_i_V_a » 05 листопада 2016, 16:46

Сивий написав:...Я так зрозумів гербу Равич...
Точно, це шляхтич герба Равіч... Клас... Який цікавий запис...
А про цих хазяин/нехазяин це шо таке?
Це аналог наших однодвірців? Щось новеньке для мене... :D

Мені здається у нашій місцевості (під Фастовом) також прізвище Красницьких зустрічала...
Востаннє редагувалось D_i_V_a в 06 листопада 2016, 17:40, всього редагувалось 1 раз.
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повідомлення Сивий » 06 листопада 2016, 09:58

D_i_V_a написав:
Сивий написав:...
А про цих хазаин/нехазяин це шо таке?
Це аналог наших однодвірців? Щось новеньке для мене... :D

Мені здається у нашій місцевості (під Фастовом) також прізвище Красницьких зустрічала...

В військових поселеннях,про які йде мова,поселяни ділились на кілька категорій- Господарь 1 та 2 категорії,негосподарь,інвалід.Це всі категорії поселян,які на данний час не несли дійсну службу,а були в поселених ескадронах,тоб то жили в своїх селах,займалися господарством,паралельно несли війскову службу,а також забеспечували харчуванням сім'ї,тих що,служили в діючих полках.
Росподіл господарів на категорії був залежно від кількості землі,худоби,ремоненту.Господарі мали помічників-негосподарів.Інвалідами називали тих, хто по різним причинам не займався господарством,наприклад старі люди які вже не в змозі були працювати.

До однодворців війскові поселяни ніякого відношення не мали,це різні "Сословия".
Востаннє редагувалось Сивий в 07 листопада 2016, 12:07, всього редагувалось 1 раз.

Подякував (-ла): 4739 раз.
Подякували: 2183 раз.

Повідомлення D_i_V_a » 06 листопада 2016, 17:45

Сивий написав:...До однодворців війскові поселяни ніякого відношення не мали,це різні "Сословия".
Тоді у сословіях може про це створить тему?
Ми маємо зараз в українських станах 8 підрозділів. То до якого треба занести цих? І як треба назвать?
Чи це іде до різних професійних станів?

І було би непогано дописать у назві теми Красницький... у нас так називали, з українським И...
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повідомлення Сивий » 07 листопада 2016, 12:12

D_i_V_a написав:Тоді у сословіях може про це створить тему?
Ми маємо зараз в українських станах 8 підрозділів. То до якого треба занести цих? І як треба назвать?
Чи це іде до різних професійних станів?

І було би непогано дописать у назві теми Красницький... у нас так називали, з українським И...

Дописав.
А вони так і називались військові поселяни і наскільки я розумію відносились до військових.

Онлайн

Подякував (-ла): 2408 раз.
Подякували: 849 раз.

Повідомлення АннА » 07 листопада 2016, 13:02

Сивий написав:Дописав.
А вони так і називались військові поселяни і наскільки я розумію відносились до військових.
І я дописала ще російський варіант для пошукових машин :P

Для Вас зробили
Вперед: Список форумів
Українські стани
Військові
Військові поселяни

Було би доречно створити тему про цей стан і викласти трохи інформації. Може буде комусь у нагоді.
Із повагою, Ганна

Подякував (-ла): 234 раз.
Подякували: 189 раз.

Re: Красніцький, Красницький, Красницкий

Повідомлення ukrgenealogy » 08 листопада 2016, 19:30

Красницькі - герба Сас
Красницькі - герба Равіч

Повернутись до К

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: АннА, Bing [Bot], Bogdan Mishchenko, Google [Bot], Kostyntunivna