Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Кічмаренко

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів : 0

Аватар користувача
 
Повідомлень: 960
З нами з: 16 лютого 2016, 23:42
Подякував (-ла): 14 раз.
Подякували: 115 раз.

Кічмаренко

Повідомлення Vitaly Savitar » 25 січня 2017, 19:56

Прізвище Кічмаренко має щонайменше дві теорії походження. Перша - західнослов'янська, друга - балканська, на мій погляд, найвірогідніша, так як представники цього роду найчастіше в Україні зустрічаються на Поділлі, де проживають чимало вихідців із Балкан, греків, македонців.

Західнослов'янська має кілька інтепретацій. Прізвище Кічмаренко походить від антропоніму Кічмар, яке у свою чергу утворене: 1) від бойківського апелятиву кич [кыч] — "чуб", "гичка", "волосся, скручене у вузол на голові у жінки"; 2) від пол. kicz —"в'язанка, пучок, снопик"; 3) словацького діалектного kyčka — "скручена спіраллю коса на голові жінки". Тобто прізвище могло вказувати на особливості зовнішності предка. При творенні до прізвища з часом додався суфікс -енко, що має присвійне зменшувальне значення і тлумачиться як - "син батька", тобто Кічмаренко - син Кічмара.

Греко-балканська теж має кілька інтепретацій. У словнику Н.Токія "Прізвища греків Приазов'я" знаходимо македонське/чорногорське слово «кічма» (кičma), що у перекладі означає - "спина", "хребет". Швидше за все, так назвали худощаву, тобто того, у кого виділявся спинний хребет. Очевидно, засновник роду Кічма прибув з Балканського півострова. Менш імовірно, що це прізвисько веде свій початок від номінального «хребет» зі значенням «гірська гряда, гребінь або гірський кряж». У такому випадку воно відображало особливості місця проживання засновника прізвища (недалеко від гір, в горах).
Зображення
Ономастичні послуги, тлумачення прізвищ, історичні та генеалогічні дослідження. E-mail: spadok.ukraine@gmail.com

Повернутись до К

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot]