Король

Це прізвище

Отримав при народженні
2
100%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 2

Аватар користувача
Falcon
Модератор
Повідомлень: 316
З нами з: 03 січня 2017, 20:37
Стать: Чоловік
Звідки: Буковина
Дякував (ла): 417 разів
Подякували: 519 разів

Король

Повідомлення Falcon »

Король

Цікавить за яких умов, таке прізвище міг отримати галицький селянин

Зображення
з повагою, Євген.
предки з повітів: Буковина (Сторожинець, Кіцмань)
Галичина (Ходорів)
Волинь (Клевань)
Поділля (Кам'янець-Подільський, Оринин)
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Король

Повідомлення Balymba »

Певно був дуже гордий... Ще й нині про таких кажуть "ходить як король" (чи як цісар).
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Король

Повідомлення D_i_V_a »

Balymba писав:Певно був дуже гордий... Ще й нині про таких кажуть "ходить як король" (чи як цісар).
А чи може бути це спотворене від КАроль? Тобто Карл?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Король

Повідомлення SNIGURIVNA »

Не про галицьких селян, але:
Существует и другая версия происхождения фамилии Круль (Король). По этой версии фамилия Круль относится к так называемым «патронимическим» еврейским фамилиям, которые были образованы от мужских личных имен. Как правило, таким именем чаще всего служило имя отца или, реже, - деда. По звучанию подобной «патронимической» фамилии обычно достаточно легко определить, как именно звали главу семьи в момент присвоения евреям фамилий.

Польское слово «круль» является прямым переводом еврейского мужского имени Мейлех – идишского варианта танахического имени Мелех. На иврите имя Мелех означает «царь». Таким образом, предок семьи Круль (Король) носил имя Мейлех. Переведенное на польский язык, оно стало семейным прозвищем, а затем превратилось в наследственную фамилию.

Мейлех (Мейлах) – достаточно редкое имя, не встречавшееся в средневековой Германии. Оно появилось в 14-м веке непосредственно в польских землях, скорее всего, в связи с миграциями туда восточных евреев. Впервые это имя было зафиксировано в документах в 1345 году в Силезии, а затем постепенно распространилось на соседние территории. Именно на этих территориях – в Калише, Ополе, Кракове и жили в 18-м веке члены семьи Круль, уже в то время достаточно многочисленной.

....часть семьи стала записывать ее в русифицированном варианте – Король.
Джерело
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
cronoster
Повідомлень: 537
З нами з: 26 листопада 2016, 23:28
Стать: Чоловік
Звідки: Галицький Гуцуленд
Дякував (ла): 117 разів
Подякували: 997 разів

Re: Король

Повідомлення cronoster »

Королі та Крулі
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Коли згасне людська пам'ять й замовкнуть літописи, говоритиме каміння.
Аватар користувача
ЮліяКороль
Повідомлень: 1
З нами з: 27 лютого 2019, 09:32
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1 раз
Подякували: 1 раз

Re: Король

Повідомлення ЮліяКороль »

Зображення
Онлайн
Аватар користувача
drapieznik
Повідомлень: 444
З нами з: 26 червня 2020, 05:00
Стать: Чоловік
Звідки: Львів
Дякував (ла): 23 рази
Подякували: 469 разів

Re: Король

Повідомлення drapieznik »

Falcon писав:
Король


Цікавить за яких умов, таке прізвище міг отримати галицький селянин

на прикладі іншого галицького села - Свитазів покажу процес "творення" "прізвища" Король (як один із варіантів..)

...жив-був собі вуйко Матвій Порох, - мешкав він в будинку №22 в старому галицькому селі Свитазів, шо поблизу Сокаля.. Окрім нього в селі мешкали й інші Порохи - зокрема в №12 хаті.. Але за браком метрик старіших я не можу довести родинні повязання між ними ,хоча запевне вони більш ніж вірогідні.. Отже, в того Матвія була дружина Феодосія й як мінімум один син - Петро.. Матвієві "пощастило" - він помер під одним прізвищем - Порох, 23 лютого 1811 року.. А ось його Петрусь священниками Свитазева згадується з прізвиськами чи прізвищами.. Петро одружився з Агафією Яківною Никон (одна із стародавніх родин району..) але точніше про це стало відомо згодом...
16 липня 1786 року в тому ж домі №22 народився син Петра та Агафії - Онуфрій,

Зображення
- в графі імені священник записав його як Порошук, але батька згадав як Порох - цілком нормально як для тих "греко-кат-православних" часів..
13 червня 1791 року народилася донька Анна.. Дивимося шо написав той же священник Ганіткєвіч в цьому випадку щодо батьків -
Зображення
Петро Нєзнай та Агафія Нєзнайка.. Важко зрозуміти чи парох мав таке почуття гумору чи засумнівався в походженні Петра й всього його роду.. Додам шо в 1791 році старий упарцюх Ганіткєвіч все ще не виконував припис нового шаблону ведення метрик й не вказував прізвище дівоче в жінок..
10 квітня 1794 року в тому ж домі №22 народився Григорій, дивимся шо написано про його батьків:

Зображення
Петрусь Нєзнайко та Агафія Яківна Никон..

Далі: 18 квітня 1796 року, в тому ж домі №22 народився Йозеф (Йосип), дивимся шо про його батьків вказано:
Зображення
Петрусь Король і Агафія Никонянка.
Далі: 12 січня 1800 року в домі №22 народився Василь ,батьками якого вказані:
Зображення
Петрусь Круль та Агафія Никонянка. Додам шо раніше згаданий Григорій помер під прізвищем Круль, в 1797 році..

Далі я не буду вже наводити скріншоти, скорочу тільки до фактів:
Онуфрій Порох (так так - саме під прізвищем Порох) одружувався аж три рази ,перший раз він одружився з Маряною Афанасієвною Поспєх - це сталося 23 травня 1808 року, наречена була з Горбкова й шлюб був там же. Втім невдовзі вона померла, й вже 25 лютого 1810 року Онуфрій Порох (все ще як Порох..) він одружився з Марією Харук.
Втретє він одружився 22 листопада 1831 року з Марією Йосипівною Кузмяк, але цього разу його прізвище вже вказано як Круль (й шо його батька теж звали Круль..)
Зображення

Перші троє дітей Онуфрія мали прізвище Порох, в тому числі єдиний син з першою дружиною, який втім довго не прожив.. Решта його дітей, а це аж 7 "штук" з 1815 року народжувалися під прізвищем Круль.
Сестра цього Онуфрія Анна вийшла заміж 12 падолиста 1809 року за Романа Трохимчука й при цьому згадана як Порошанка, тобто донька Пороха.
Далі - а далі зробимо "стрибок" в часі - мормони мають фотки метрик Свитазева (народжень) до 1920х років.. Давайте глянемо скажімо на 60ті роки 19 століття.. - 1 серпня 1868 року в тому ж таки домі №22 народився Ілія - син Демяна Короля ,сина Онуфрія Короля.
Зображення

Додам шо язичіє кирилицею в метриках цього типу якраз появилося вперше й спершу - ненадовго - вже з 1876 року записи вернулися до лінгви латіни - 18 серпня 1877 року народився Dometius в тому ж 22 домі й в того ж таки Демяна Короля записаного тут як Koroll з двома "лл" на кінці..
Зображення

Давайте зробимо ще один стрибок - максимально до кінця доступних метрик.. - 11 березня 1921 року (вже українською заповнювана метрика..) в домі №22 народився Григорій Василя Євчуна та Марії Миколаївни Король..
Зображення

Таким чином можна стверджувати факт ,шо й в 20 столітті прізвище Король згадується в Свитазеві, також його згадано наприклад тут https://golossokal.com.ua/zgadajemo/ist ... hhini.html. Особливість тільки в тому, шо особи пращурів цієї родини мали первісне прізвище Порох.. Форма Круль - "пахне" полонізмом, тим більше шо навіть в 18 столітті була одна згадка Korol записана латиною.. Скоріш за все Король (Круль) було прізвиськом - вище шан. пан Balymba вже навів приклад чому його могли так назвати.. Але я додам ще один варіант - в польській версії на вимову "круль" це слово можна записати як król - а значити буде як короля, але якшо хтось з наших перекрутив на польський манер слово "кріль" (кролик..) то може й вийти Круль в сенсі не король, а кріль, але потім задля "поважності" могли змінити сенс.. То вже здогадки, фантазії про "Незнайка"... Принаймі Порохи стали Королями, а може колись хтось з них стане й президентом..


PS - в садівничому кооперативі мого тата один з його членів мав прізвище Цар - можна точно не підозрювати ту родину в династичних зв'язках з Романовими (чи то б пак Ангальт-Цербст) чи ше якимись цезарами (цар власне від латинського терміну походить)...
Аватар користувача
Balymba
Повідомлень: 643
З нами з: 10 березня 2016, 09:25
Стать: Чоловік
Звідки: Гуцульщина
Дякував (ла): 634 рази
Подякували: 795 разів

Re: Король

Повідомлення Balymba »

drapieznik писав: PS - в садівничому кооперативі мого тата один з його членів мав прізвище Цар - можна точно не підозрювати ту родину в династичних зв'язках з Романовими (чи то б пак Ангальт-Цербст) чи ше якимись цезарами (цар власне від латинського терміну походить)...
Маю випадок коли людина користувалася одночасно двома прізвищами Цар і Ткач. От і гадай чи то цар вивчився ремесла, чи ткач доробився до трону :D
Левицький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-BY-78168/ Н
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Король

Повідомлення kbg_dnepr »

Королі з Карнаухівки у Першій світовій війні:

Король Борис Александрович
Король Игнат Михаилович
Король Федот Алексеевич
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
korolishka
Повідомлень: 38
З нами з: 17 червня 2023, 14:27
Стать: Жінка
Дякував (ла): 25 разів
Подякували: 26 разів

Re: Король

Повідомлення korolishka »

Добрий день. Хочу відслідкувати свою родословну по батьковій лінії, м. Баранівка Житомирська область. Бабуся Король Зінаїда Іванівна (це її дівоча фамілія), прадід Король Іван Улянович (рік смерті 1974 або 75 р. в с. Жабориця Житомирської області), прабабця Король Ніна Юхимівна (Чи Єфімова, не знаю як правильніше в укр), померла теж в Жабориці близькь 2000 р, знаю, що маму її звали Федора і все.
Королів багато, але з чого почати- чи в рагс чи куди йти, трохи не розумію. Буду дуже вдячна за ваші помітки. :)
Відповісти

Повернутись до “К”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 24 гостей