Коновалов

Це прізвище

Отримав при народженні
1
100%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 1

Аватар користувача
Vitaly Savitar
Повідомлень: 988
З нами з: 16 лютого 2016, 23:42
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 217 разів
Контактна інформація:

Коновалов

Повідомлення Vitaly Savitar »

Прізвище походить від прізвиська Коновал, утвореного з двох основ: «кінь» і «валяти». У Древній Русі дієслово «валяти» мав значення «лікувати», тому Коновалом називали людину, яка займалася лікуванням коней, тобто ветеринара.
Український хостинг для веб-сайтів на потужних VPS/VDS серверах в Європі --> https://kr-labs.com.ua/service/web-hosting/
Аватар користувача
waskon
Повідомлень: 1
З нами з: 09 жовтня 2019, 14:29
Стать: Чоловік
Подякували: 1 раз

Re: Коновалов

Повідомлення waskon »

Vitaly Savitar писав:Прізвище походить від прізвиська Коновал, утвореного з двох основ: «кінь» і «валяти». У Древній Русі дієслово «валяти» мав значення «лікувати», тому Коновалом називали людину, яка займалася лікуванням коней, тобто ветеринара.
А як же тоді і з прізвищем Коновал? Без -ов.
Тоді прізвище Коновал походить від прізьвиська Коновал чи як по вашому?
Онлайн
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8876
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3562 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Коновалов

Повідомлення АннА »

waskon писав:Тоді прізвище Коновал походить від прізьвиська Коновал чи як по вашому?
А як по вашому?
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6278 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Коновалов

Повідомлення D_i_V_a »

АннА писав:
waskon писав:Тоді прізвище Коновал походить від прізьвиська Коновал чи як по вашому?
А як по вашому?
А по нашому :wink: ... то так, прізвища походять від прозьвиськ.
Навіть є теми по цьому питанню. А розділ називається Українські прізвища з закінченням на....
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Вернер
Повідомлень: 3179
З нами з: 22 квітня 2016, 12:19
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 107 разів
Подякували: 665 разів

Re: Коновалов

Повідомлення Вернер »

Кременчук часопис "Дніпрова хвиля" №1 від 01.01.1943, сторінка 2
Загублені документи:
Квитанцію №9654 в комісійний магазин на ім'я Коновалова Івана Микитовича.
ВВАЖАТИ НЕДІЙСНИМИ
Час плине
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Коновалов

Повідомлення kbg_dnepr »

D_i_V_a писав:... так, прізвища походять від прозьвиськ.
Багато прізвищ походить від назв професій - Швець, Бондар, Гончар, Крамар, Паламар, Кравець, Гонтар, Гуральник, Олійник, Різник і багато інших. Коновал була професія не гірша за інших.
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Коновалов

Повідомлення SNIGURIVNA »

waskon писав:А як же тоді і з прізвищем Коновал? Без -ов.
КОНОВА́Л, а, ч.

1. заст. Той, хто, не маючи ветеринарної освіти, займався каструванням і лікуванням коней. А вже який.. був коновал: і скотину лічив, і свиней, і болячки на людях вигоював (Стор., І, 1957, 206); [2-й чоловік:] Він тобі і знахар, і ворожбит, і коновал, і все на світі!.. (Кроп., І, 1958, 480).

2. перен., зневажл. Поганий лікар; неук у медицині. — Оце вважаєте за грип? Ускладнення? Вам коновалом бути, а не лікарем! (Коп., Земля.., 1957, 101).

Словник української мови: в 11 тт. / АН УРСР. Інститут мовознавства; за ред. І. К. Білодіда. — К.: Наукова думка, 1970—1980. — Т. 4. — С. 261.
КОНОВАЛ
скотский лекарь-самоучка. В некоторых местностях (село Санниково Пошехонского у. Ярославской губ., многие деревни Алатырского уезда Симбирской губ.) ремесло К. получило характер отхожего промысла, на который отправляется почти все взрослое мужское население, преимущественно осенью, весной и зимой. С помощью простых снадобий (преимущественно трав) некоторые К. очень удачно лечат болезни скота, но большинство прибегает и к заговорам, занимается и знахарством. К.-костромич — в тоже время и швец, и шерстобит, и валяльщик, а иногда овчинник и т. п. Ср. В. Гребнер, "Скрыпинские К." ("Симбир. Губ. Ведомости" 1865, № 52 и сл.); С. Дерунов, "Санниковские К." ("Вестник ярославск. земства" 1880, июль — август). — К. назывались также обученные ветеринарному искусству нижние чины, состоящие при кавалерийских и артиллерийских частях; для подготовки их существовала коновальная артиллерийская школа; в 1869 г. К. переименованы в ветеринарные фельдшеры.
Энциклопедический словарь Ф.А. Брокгауза и И.А. Ефрона»
Источник: https://rus-brokgauz-efron.slovaronline ... 96-Коновал
Отже, з -ов чи без очевидно, що в основі прізвища буде "професія" предка, за якою його ідентифікували, а за ним і його нащадків.
Отримати це прізвище могли і в україномовному, і у російськомовному середовищі.
Я особисто знаю родину Коновалових, які переїхали в Україну з Уралу.
Але так само можу навести приклади, коли -ов тулили до українських прізвищ цілому приходу, бо той, хто писав, так для себе вирішив.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: Коновалов

Повідомлення kbg_dnepr »

SNIGURIVNA писав:... -ов тулили до українських прізвищ цілому приходу, бо той, хто писав, так для себе вирішив.
Як на мене, то справа не в тому, як для себе вирішив той, хто писав. На мій погляд, ми взагалі не так вже й часто щось для себе вирішуєм, а здебільшого керуємось або вказівками начальства, або загальним уявленням про те, що личить і що не личить, що пристойно і що непристойно, що круто і що відстойно.
По-перше, важливо зауважити, що в Російській імперії існувала практика немісцевих свщенників - тобто випускників семінарій з України надсилали до російських парафій і навпаки. Започаткована вона була ще Петром І, церковна реформа якого відбувалася в руслі інтеграції Київського патріархату та легалізації Московського патріархату. Тобто на Україні було досить священників з Росії або з російськомовних родин.
По-друге, навіть місцеві паламарі, які здебільшого й вели церковні книги, після бурси могли вважати російську мову та її правила більш пристойними або благородними і саме в цьому сенсі могли "облагороджувати" прізвища - в тому числі й на бажання парафіян.
І, нарешті, по-трете: з -ов записані й чоловічі прізвища, чи тільки жіночі? бо жінка ж взагалі сприймалася як "Таранова (дружина)", а не як незалежний носій прізвища.

Втім, мені здається. що ці питання доцільніше обговорювати в темі по ономастиці, а не по конкретному прізвищу Коновалов.
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Коновалов

Повідомлення SNIGURIVNA »

kbg_dnepr писав:І, нарешті, по-трете: з -ов записані й чоловічі прізвища, чи тільки жіночі?
Усі: і чоловіки, і жінки. І таке тільки за 1793 рік. До тогого і після того українські прізвища ніхто не перекручував. Але приклад був наведений на підтвердження того, що закінчення -ов могли притулити до прізвища і тут.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Відповісти

Повернутись до “К”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 27 гостей