УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

ДНІПРО (Дніпропетровськ), місто, Україна

Чи знаєте ви в якому поколінні ви житель міста Дніпро?

Перше покоління
0
Немає голосів
Друге покоління
2
67%
Треттє покоління
1
33%
Черверте покоління
0
Немає голосів
П'яте покоління
0
Немає голосів
Шосте покоління
0
Немає голосів
Сьоме покоління
0
Немає голосів
Більше семи поколінь
0
Немає голосів
 
Всього голосів : 3

Онлайн
Аватар користувача
 
Повідомлень: 7237
З нами з: 01 березня 2016, 11:52
Звідки: Київ
Подякував (-ла): 5528 раз.
Подякували: 2756 раз.
Стать: Жінка

Re: Дніпро (Дніпропетровськ), місто, Україна

Повідомлення D_i_V_a » 14 грудня 2016, 14:17

Костел у Дніпропетровську - Костел святого Йосипа
Розташування - Дніпропетровськ
Проектувальники - А. Бродницький і П. Меркулов.
Побудован - 1877
Архітектурний стиль - неоготика

Історія
У 1877 році на центральному проспекті Катеринослава з'явилася нова споруда, яка стала прикрасою міста – римо-католицький костьол. Зараз фахівці його називають унікальним для всього сходу України. Храм був розписаний фресками, частина яких збереглася до нашого часу, в тому числі і написи на стінах, зроблені польською мовою. Над проектом храму працювали А. Бродницький і П. Меркулов. Побудований у неоготичному стилі, із застосуванням елементів романського стилю, а в інтер'єрі – двох потужних стрільчастих арок. Освячення костьолу в ім’я святого Йосипа відбулося у 1878 році. На початку ХХ ст. кількість римо-католиків була такою, що костьол не міг вмістити всіх парафіян. Це вимагало розширення храму, що і було зроблено. У 1905 р. відбулося урочисте освячення храму, яке провів тираспольський єпископ-ординарій Йосип Алоїз Кесслер.
Римо-католицька парафія св. Йосипа в радянські часи
30 липня 1948 р. обласна рада передала будівлю костьолу міськвиконкому, мотивуючи це рішення тим, що культова споруда не отримує належного ремонту. Спочатку будівлю костьолу було переданопід бібліотеку, а 12 лютого 1949 р. – міському комітету фізкультури для його подальшого переобладнання в спортивну залу. У 1984 р. будівлю, в якій колись відбувалися Служби Божі, був орган і промовлялись молитви, передали Зональному управлінню спортивних лотерей, а у 1990-х роках тут було розміщено Українське товариство спортивних лотерей «Ніка» та інформаційний центр «Україна».
В часи незалежності України
Римо-католицька парафія Дніпропетровська була зареєстрована у березні 1992 р. З перших днів реєстрації громади було підняте питання про повернення храму, парафія вела листування з цього приводу з владними структурами Дніпропетровська, але у 1998 р. обласна рада продала костьол приватній фірмі. Це було зроблено незаконно, всупереч Указу Президента України 1997 р. «Про заходи щодо повернення релігійним організаціям культового майна» та розпорядженню «Про повернення релігійним організаціям культового майна». Будівля храму перепродавалася неодноразово приватним фірмам. Останнім власником його була каліфорнійська компанія «Dugsbery, Inc». Римо-Католицький храм був предметом багаторічних судових розглядів, переговорів на різних рівнях, справою його повернення опікувався Папа Іван Павло ІІ в 2001 р. під час свого візиту в Україну.
Влітку 2007 р. фірма намагаючись перебудувати храм для використання за іншим призначенням, частково зруйнувала його дах і склепіння, після чого дощі нищили стіни будівлі. Цей акт зустрів активний протест римо-католиків, які разом зі священиками вирішили боронити костьол. Майже місяць (липень 2007 р.) біля храму відбувались цілодобові молебни, в яких брали участь віряни не тільки Дніпропетровська, а і інших міст України. Навіть після припинення цілодобових акцій на центральному проспекті міста, Богослужіння проводились перед храмом щосереди і щонеділі, а з 25 січня 2009 р. всі Меси проводились на вулиці біля будівлі костьолу. Католики також висловлювали свої вимоги біля міськради та облради, пікетували офіс корпорації «Dugsbery, Inc». Доленосна для дніпропетровських католиків подія відбулася у серпні 2009 р. – рішенням суду власником багатостраждальної культової споруди визнана парафія св. Йосипа. Рішення суду на користь римо-католицької парафії дозволило розпочати у 2011 р. відбудову храму. За особливого покровителя цього процесу, поряд зі св. Йосипом, було обрано св. о. Піо.
Зараз продовжуються ремонтні роботи всередині храму, але незважаючи на це, тут щодня відбуваються Богослужіння.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Аватар користувача
 
Повідомлень: 759
З нами з: 14 січня 2021, 16:44
Подякував (-ла): 717 раз.
Подякували: 171 раз.
Стать: Жінка

Re: ДНІПРО (Дніпропетровськ), місто, Україна

Повідомлення kbg_dnepr » 17 лютого 2021, 13:45

У Дніпрі відкрили Музей дитинства
У Дніпрі 9 лютого відкрили Музей дитинства, філію Дніпровського науково-технічного музею «Машини часу». Як передає кореспондент Радіо Свобода, новий музей розташувався в будинку, де свого часу жили робітники Брянського заводу.
У Музеї дитинства його засновник Михайло Прудников зібрав експонати, які показують дитинство 60-90-х років ХХ століття. Над створенням закладу працювали 6 років, каже він. Перед цим засновник відвідав музеї схожої тематики в Україні та за кордоном – у Вільнюсі, Будапешті, Стамбулі, містах Німеччини.
Як розповів Михайло Прудников, музейна колекція нараховує близько тисячі ретроекспонатів, серед яких гральні автомати, настільні ігри, книжки, іграшки, техніка, фотографії, листівки, посуд, одяг тощо.
https://www.radiosvoboda.org/a/news-dnipro-muzey-dytynstva/31094092.html

Експозиція розташована в трьох залах:
«Настільні ігри та ігрові атракціони»;
«Світ іграшок»;
«Виставковий артпростір».
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/u-dnipri-v ... 15384.html
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная

Поперед.

Повернутись до ДНІПРО

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: AdsBot [Google], АннА, Balymba, Bing [Bot], cronoster, D_i_V_a, Google [Bot], Google Adsense [Bot], nekrashevych, strekoza, Вернер