ДНК-тест допоміг! / ДНК-тест помог! / Success with DNA test

Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

ДНК-тест допоміг! / ДНК-тест помог! / Success with DNA test

Повідомлення kbg_dnepr »

Я зробила свої перші тести ще 10 років тому у сподіванні просунутися по гілках з поганою збереженістю документів, віддаленими архівами з поганим доступом, відсутністю прізвищ та сімейної інформації. Поки що ця мрія не здійснилася, але я "дуже зігрілася", допомагаючи іншим. :)

Але чудеса трапляються, як і дуже великі виграші в лотереях ...

In 1990, three family researchers had the fortune of discovering each other nearly simultaneously and began sharing information that became the basis of this study. Whilenearly all discovered Owstons and Oustons could be traced to one of three families having theirorigins in the original East Riding of Yorkshire, there was no evidence proving that familialconnections existed among the three groups. These families originated in Ganton, Sherburn,and Thornholme in the parish of Burton Agnes.By utilizing Y-DNA testing at 43 markers, this study sought to discover if the three families couldbe linked genealogically, although traditional records signifying such did not exist. If connected,it would likely to have been prior to the adoption of English parish registers in 1538.Although the study is ongoing, preliminary reports link members of all three families to acommon ancestor in the past. Seven of the 10 original participants share common markers of the I1 haplogroup. Of the remaining three participants, two Thornholme subjects did notmatch anyone else. Since genealogical data has a confirmed paper trail to the earliest knownancestor of the Thornholme family, it has been determined that non-paternity events occurred in these two lines. In addition, one Sherburn family member did not match any otherparticipant due to an adoption in his ancestral line.
https://www.academia.edu/605010/HIS_NAM ... view-paper
Востаннє редагувалось 10 липня 2021, 20:36 користувачем kbg_dnepr, всього редагувалось 1 раз.
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: ДНК-тест допоміг! / ДНК-тест помог! / Success with DNA test

Повідомлення kbg_dnepr »

Сестри, залишені в пологовому будинку, знайшли одна одну через багато років

Two sisters who were both abandoned at birth and grew up not knowing that the other existed have met for the first time after one submitted her DNA to a national database.

Carole Murphy was adopted as a baby and knew little of her background other than that she was left at a London hospital in the 1960s by her mother without any identification.

Sarah Dunkley, meanwhile, had an almost identical story and had resigned herself to never knowing her mother’s identity.

Then she contacted the makers of the ITV show Long Lost Family: Born without Trace, which follows the stories of foundlings, and discovered that she had a full sister.

The two siblings had been left at different London hospitals two years apart.

https://www.thetimes.co.uk/article/sist ... -6vvzbgqjk
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: ДНК-тест допоміг! / ДНК-тест помог! / Success with DNA test

Повідомлення kbg_dnepr »

27-летняя Виктория Вурхиз знала, что родители ее удочерили, но не догадывалась, что у нее есть родная сестра.
Однажды девушка использовала домашний ДНК-тест 23andMe в надежде узнать больше о своем происхождении, и результат потряс ее до глубины души, пишет NY Post.
Викторию удочерили, когда ей было 2 месяца. Девушка считала, что у нее нет кровных родственников, но ее сестра оказалась не просто похожей внешне - в их жизнях есть множество совпадений.
Выяснилось, что ее 28-летняя сестра Алисс Рава много лет искала Викторию.
"Когда мне было 9 лет, мама призналась, что у меня есть биологическая сестра, поэтому я всегда пыталась ее искать. Я так долго пыталась найти ее через социальные сети", - рассказала девушка.
Сестры познакомились, разговорились и поняли, что помимо внешнего сходства у них были поразительно похожие интересы: обе оказались фанатками Стивена Кинга, Хэллоуина и пеших прогулок, обе рисуют и продают портреты домашних животных в Интернете, имеют кошек и татуировки летучих мышей на лодыжках.
https://u-news.com.ua/111368-sestry-vpe ... -tatu.html
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: ДНК-тест допоміг! / ДНК-тест помог! / Success with DNA test

Повідомлення kbg_dnepr »

Ось що можна зробити з даними ДНК-тестування (якщо є час та натхнення, а ще гроші):

Багато з тих, хто зробив собі аутосомний тест, не замислювались ще, або замислювались над тим навіщо робити ще тест Y-DNA, а тим більше mitoDNA…
А я ось вирішив перевірити не дуже популярне твердження про кореляцію результатів Y-DNA та mitoDNA з аутосомами

В якості кореляції використав результати MitoDNA моєї бабусі Марії Сохань (H9a) і Y-DNA родичів Кальник (I2a-P37) з її маминого боку (дівоче прізвище мами Кальник) з одного боку, а з іншого шість аутосомних результатів далеких родичів пов'язаних між собою прізвищами Сохань і Кальник що представляють одну диканську популяцію (Сохань, Литвин, Путря, Сохань, Кальник, Кальник)
...
https://www.facebook.com/photo?fbid=268 ... 0145449807
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: ДНК-тест допоміг! / ДНК-тест помог! / Success with DNA test

Повідомлення kbg_dnepr »

Бельгійка знайшла біологічного батька завдяки тесту ДНК
https://blog.myheritage.com/2021/07/i-f ... e=20210902

Чи це також варто обговорювати в темі про ризики - бо не факт, що ця історія сприймається її батьками так само радісно (це був випадковий адюльтер її матері).
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: ДНК-тест допоміг! / ДНК-тест помог! / Success with DNA test

Повідомлення kbg_dnepr »

Історія з ФБ UAGenealogy (Tetiana Bernadyn 12.09.2021):

На моє прохання мої рідні зробили тест ДНК. В моє розпорядження потрапив тест мами. От я і позакидала його на всі можливі ресурси для пошуку збігів.
На МН показує навіть родичку з Франції, але мої звернення поки що залишилися без відповіді.
А от на Анкестрі натрапила на збіг з маминим дівочим прізвищем Безкоровайний, написала і отримала відповідь. Виявляється, що батько "збіженця" походить з того ж села, що і моя мама з с. Потік колишнього Козівського р-ну Тернопільської області і він розшукує свою сім'ю в Україні. Але квест ще той, хіба жарт коли майже в кожній сім'ї є Безкоровайні спробуй знайти хто кому, яка рідня.
А історія така - закінчувалася ІІ світова війна і німці забрали з собою чоловіків з села на яких натрапили, був серед них і батько Стефана Безкоровайного. Стала я випитувати в родини може хто, що чув, бо родина не близька 4-6 кузен, хоч прізвище однакове. В моєму дереві така людина відсутня. Пройшов майже рік і от зовсім недавно пише до мене подруга двоюрідної сестри. "Я розшукую діда, його забрали німці в 1944 році!" І полетіла вісточка за океан. Ми з'ясували, що вони близька рідня. Вже гарно спілкуються через інтернет.
Але ж мене мучило як то ми рідня, хто спільний предок. Метрики на жаль по потрібних мені роках відсутні. Та ще й Безкоровайні одружені на Безкоровайних. Не впевнена, що серед них є мої, бо Теодорів було кілька і з котрої родини мій, так і не знайшла. Ще є і в мене, і у них Михайлишини, але якщо і є спільний предок, то дуже далекий.
Але все ж таки після довгих годин пошуків один зв'язок мені таки пощастило підтвердити! І він виявився не по Безкоровайних, а по Ціцюрах (бабця). Спільний предок 4-прадід Максим Ціцьора (Maximus Ciciora), не впевнена, що 4-прабабця була одна і та ж, бо мало які подружжя доживали до старості. Маю ще підозри, що і по Безкоровайних ми теж якась родина. Бо дуже рідко хто приходив з інших сіл у зяті чи невістки, в основному одружувалися жителі сіл Потік і Бишки. Але то вже лірика, найголовніше, що родина через багато років возз'єдналася!
ПС. І ще одне розвіявся сумнів мого брата про правдивість даних ДНК. Це працює і досить добре. І ніхто навіть уявити собі не може, що це йому дасть у підсумку. Хоч це і бокова гілка, але я може б і ніколи її не знайшла серед стількох Безкоровайних.
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: ДНК-тест допоміг! / ДНК-тест помог! / Success with DNA test

Повідомлення kbg_dnepr »

Це не дуже радісна історія про пошуки біологічних батьків всиновленим чоловіком.
Він зміг знайти мати, вона дуже довговідмовлялася розповідати про батька, і врешті решт він виявився католицьким священником, набагато старшим за неї. Допоміг в цьому саме тест ДНК.

Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Аватар користувача
MiyRodovid
Повідомлень: 2059
З нами з: 05 березня 2023, 19:34
Стать: Жінка
Звідки: Харків
Дякував (ла): 599 разів
Подякували: 442 рази
Контактна інформація:

Re: ДНК-тест допоміг! / ДНК-тест помог! / Success with DNA test

Повідомлення MiyRodovid »

Я не сильно розуміюся на ДНК, але хочу запитати знавців, чи можливе таке?

Сьогодні зустріла однокласницю, нашу сусідку. Чоловік її Василь пішов добровольцем на фронт і 4 місяці тому моя обнокласниця отримала звістку про його загибель.

Чотири місяці проходить ідентифікація останків (частково збережених). Його дочка здала тест ДНК і результат показав 0, 0 ... з чим то %. Тоді попросили скласти тест днк його дружину. І через тест дружини якимось чином показало 99%, що ДНК дочки відповідає з ДНК біоматеріалом загиблого солдата. Як таке взагалі можливе?
Вони мають сумніви. Чи можлива така ситуація с ДНК?

Чи мають однокласниця с донькою право получити на руки результат ДНК чи це заборонено? А якщо це едина можливіть доказати рідство?
Скорбач, Лобойко, Вакуленко, Свечкарь, Федоренко, Чепеленко, Филатов, Серой, Ломака (Козача Лопань, Цупівка, Татарка, Дементіївка, сл. Борисовка, хутор Красный, Наумовка).
Узких, Фёдоровы, Зыряновы, Долидёнок (Забоевка, Новосибирская обл. д. Пьянкова, Екатеринбургский уезд)
Дайлидёнок, Розвадовские, Роговские, Демьянчик (д.Хотиловцы, Дисненский уезд, Виленская губерния)
Аватар користувача
Т.В.
Повідомлень: 750
З нами з: 13 лютого 2021, 17:40
Стать: Жінка
Дякував (ла): 596 разів
Подякували: 928 разів

Re: ДНК-тест допоміг! / ДНК-тест помог! / Success with DNA test

Повідомлення Т.В. »

MiyRodovid писав: 01 жовтня 2023, 21:49 Чотири місяці проходить ідентифікація останків (частково збережених). Його дочка здала тест ДНК і результат показав 0, 0 ... з чим то %. Тоді попросили скласти тест днк його дружину. І через тест дружини якимось чином показало 99%, що ДНК дочки відповідає з ДНК біоматеріалом загиблого солдата. Як таке взагалі можливе?
Вони мають сумніви. Чи можлива така ситуація с ДНК?
Дуже шкода Василя, сумно, що його родині довелося пройти такі випробування.
Перекажите наши співчуття.
Що ж стоюється самого питання, то по цьому переказу ніхто нічого сказати не може, це як "зіпсований телефон". Щось дружина не зрозуміла, щось їй не доказали, щось вона приховала...
Дай боже, щоб знайшли останки самого того загиблого і хай упокоїться з миром.
Аватар користувача
kbg_dnepr
Повідомлень: 7459
З нами з: 14 січня 2021, 15:44
Стать: Жінка
Звідки: Дніпро
Дякував (ла): 5284 рази
Подякували: 945 разів

Re: ДНК-тест допоміг! / ДНК-тест помог! / Success with DNA test

Повідомлення kbg_dnepr »

Приєднуюсь до слів співчуття Тетяни Валентинівни.

Що ж до ситуації, то я не уявляю собі, як можна встановити батьківство пос тесту дружини. :unknown:
ЯКЩО з дитиною немає співпадіння, то це не її батько (хіба що дружина це знає і сказала про це в службі ідентифікації загиблих).
Я б скоріше порівнювала не з дитиною (mother's baby, father's maybe), а з батьками загиблого.
Катерина
Глушак (Брянськ.) Ковальов Федосенко mt H5a (Могилевськ.)
Оглотков I2a2b (Горбат. п. НГГ) Алькін Душин Жарков Кульдішов mt U5a1 Баландін (Симб. губ.)
Клишкін R1a1a Власенко Сакунов Кучерявенко (Глухів)
Кириченко Бондаренко Білоус Страшний mt T2a1 (Новомоск. Дніпроп.)
#генеалогия #генеалогія #пошукпредків #поискпредков #ahnenforschung #ukrainianancestry #родовід #родословная
Відповісти

Повернутись до “ГЕНЕТИЧНА генеалогія / ДНК”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 9 гостей