УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Ласка

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів : 0

Аватар користувача
 
Повідомлень: 1003
З нами з: 17 лютого 2016, 00:42
Звідки: Drogobych
Подякував (-ла): 17 раз.
Подякували: 104 раз.

Ласка

Повідомлення Vitaly Savitar » 18 лютого 2016, 23:35

Прізвище Ласка поширене переважно на Західній Україні та в західнослов'янських країнах - Польщі, Чехії та Словаччині, а також в Угорщині. Існує декілька версій походження прізвища Ласка:

1.В основі даного прізвища лежить назва хижого лісового звірка - ласки. До введення на Русі християнства наречення дитини ім'ям, що представляє собою назву тварини або рослини, було дуже поширеною традицією. Це відповідало язичницьким уявленням людини на світ. Давньоруська людина, що жила за законами природи, уявляла себе частинкою природи. Даючи немовляті таке ім'я, як Ласка чи Куниця, батьки хотіли, щоб природа сприймала дитину як свою, щоб до нього перейшли ті корисні якості, якими наділений той чи інший тотем - представник тваринного світу.

2.Прізвисько походить від омонімічності слова «ласка», тобто в значенні - «горностай», хутро. У такому випадку можна припустити, що Ласкою назвали мисливця, який відловлював і торгував хутрами цієї тварини.

3.В основу даного прізвища лягло слов'янське слово «ласка», яке має значення «важливий, чемний». Цілком ймовірно, що це прізвисько належало ввічливій, добре вихованій людині.

4.Угорське походження. Слово "laska" в угорській мові має декілька значень - «випічка, тісто», окрім того, існує омонім laska, яким угорці позначають вид "грибів". Виходячи з цього, можна припустити, що прізвисько Ласка відносилося до так званих «професійних» іменувань, що містить вказівку на рід діяльності людини (наприклад, приготування або продаж випічки; збір грибів). Нарешті, не виключено, що прізвище Ласка сталася від особистого імені Ласло, угорського варіанту слов'янського чоловічого імені Ладислав. Останнє, у свою чергу, або має значення «красива слава» (від слів «ладо» - «милий, красивий» і «слава», або є формою імені Владислав («той, що володіє славою»).
IT-послуги нового покоління: WEB/SEO/TECH -> https://krashlab.com.ua
Культурно-історична спадщина України -> https://spadok.org.ua
Науково-пізнавальний портал Narodne™ -> https://narodne.pp.ua
Досліджую Рід Крашенініних

Аватар користувача
 
Повідомлень: 775
З нами з: 18 липня 2016, 23:24
Подякував (-ла): 191 раз.
Подякували: 196 раз.

Re: Ласка

Повідомлення surnameindex » 25 жовтня 2016, 19:11Повернутись до Л

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: АннА, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot]