Мушинський

Це прізвище

Отримав при народженні
1
33%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
1
33%
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
1
33%
 
Всього голосів: 3

Аватар користувача
Vitaly Savitar
Повідомлень: 988
З нами з: 16 лютого 2016, 23:42
Дякував (ла): 17 разів
Подякували: 217 разів
Контактна інформація:

Мушинський

Повідомлення Vitaly Savitar »

Прізвище походить від антропоніма Мушак — Вб. 1787: п-ща Мuszak, Muszakow — Підгірне, Поляниця, Сукіль на Бойк (ЙМ).
П-ще Muszak поширене і в Польщі. Як і інші п-ща на Муш-, на думку К.Римута, походить або від основи муха, або від основи
мусити (Rymut ll 126). Існує якнайменше три інших прийнятих версій походження цього прізвища:

1) Від антр. муха. 2) Від жін. імені Муша, співвідносного з повним іменем Марія. Таке ім'я було поширене на Закарпатті і у болгар (МикЧу 68, Илчев 348), a також у Молдові (u ссстрь моих и Моушоу и Стаиу - Королево (ССУМ l 621); 1495: Ивапко сын Моушии... Сучава (ССУМ 1621)). 3). Від чол. антр. Муша або Муш. П-ще могло утворитися від болг. чол. імені Мушо, яке походить від рум. прикм. musu “гарний” (Ковачев 366).

Джерело: П.Чучка. Прізвища закарпатських українців.
Український хостинг для веб-сайтів на потужних VPS/VDS серверах в Європі --> https://kr-labs.com.ua/service/web-hosting/
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Мушинський

Повідомлення D_i_V_a »

Потрапили на очі Мошинські, так звана відмінність...
D_i_V_a писав:З дворянської родовідної книги 1804
Мошинскі герба Наленч
На щите белая лента или платок в круг завернутый и связанный, в красном поле, на шлеме девица между оленьими рогами, руками оных держащаясь, голова у нея связана и концы платка с зади голова высящие видны, иные к гербу сему три звезды прибавляют, иные оный превращают в гору, и в средине платка звезду, между концами крест кладут. Дыбовские имеют три зарубы к нему приданные, иные платок в узол связывают, а иные только завернутый представляют. Новосилецкие на оным имеют стрелу, острием в гору; в шлеме у некоторых перья строусовые. З Польше он давно употребляемый.
Зображення
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Мушинський

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:Потрапили на очі Мошинські, так звана відмінність...
D_i_V_a писав:З дворянської родовідної книги 1804
Мошинскі герба Наленч
І у них є своя окрема тема viewtopic.php?f=33&t=5305, чи це один рід, чи різні - колись з'ясується
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Мушинський

Повідомлення D_i_V_a »

А тут буде про Мушинських, бо в цієї гілки і герб інший
D_i_V_a писав:
D_i_V_a писав:З дворянської родовідної книги 1804
Мушинські герба Лодзя
Золотая лодка из четырех досек гвоздями збитых в красном поле; на шлеме павлины перья и такаяж лодка, с Чех в Польшу сей герб принесен 1179 года.
Зображення
Мушинские:
Иван 37, Шимон 32, Иван 22 Никиты сыновья, холостые
Жительствуют - Уманского повета в деревне Помыйниках

Матвей--->Никита--->Иван+Шимон+Иван

1. Метрика о крещении 1767. года октября 13. дня Ивана рожденного от законных родителей Дворян Никиты и Агафии урожденной от Греневичов Мушинских, из метрических книг приходской Голяковской церкви, 1802 года сентября 1го выданная, и тогож года октября 18 числ, в Звенигородском и Уманском поветовом суде явленная.

2. Таковаяж метрика о крещении 1772. года марта 16 дня Шимона Мушинского, рожденного от вышепомянутых законных родителей, из метрических книг тойже церкви выданная, а 1802 года октября 18 дня в сказанном Звенигородском и Уманском поветовом суде явленная.

3. Таковаяж метрика о крещении 1782 года генваря 7 дня Ивана рожденного от тех же родителей из метрических книг тойже церкви 1802...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Миро
Повідомлень: 21
З нами з: 21 грудня 2020, 04:19
Стать: Жінка
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 20 разів

Re: Мушинський

Повідомлення Миро »

Як же цікаво! Нещодавно почала шукати своїх предків по батьковій лінії. Дуже мало відомо про діда і прадіда Мушинських.
Дякую Вам за цінну інформацію!
А з якої книги зроблено скрін Герба Мушинських?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Мушинський

Повідомлення D_i_V_a »

Миро писав:Як же цікаво! Нещодавно почала шукати своїх предків по батьковій лінії. Дуже мало відомо про діда і прадіда Мушинських.
Дякую Вам за цінну інформацію!
А з якої книги зроблено скрін Герба Мушинських?
Бажаю успіхів у пошуках! Вам треба пройти крізь 19 століття і, можливо, вже ви нам розповісте про знахідки.
Ось тут вже написала, що це за справа і де її знайти :)
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5313
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Мушинський

Повідомлення DVK_Dmitriy »

Миро писав:Як же цікаво! Нещодавно почала шукати своїх предків по батьковій лінії. Дуже мало відомо про діда і прадіда Мушинських.
Напишите всё, что Вам известно о предках.
Тогда сможем помочь с поисками.
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
Миро
Повідомлень: 21
З нами з: 21 грудня 2020, 04:19
Стать: Жінка
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 20 разів

Re: Мушинський

Повідомлення Миро »

Що мені відомо про прадіда : Костянтин Мушинський, був власником вітряка в селі Потіївка, Білоцерківський район, Київської області. Прабабуся Текля ( не знаю чи був шлюб, і чи носила вона прізвище Мушинська) народила мого діда - Мушинського Петра Костянтиновича, 1932 р.н, він був одружений з моєю бабусею, але було розлучення, служив в армії в Дрездені, дід рано помер, як і тато в 48 років. Тому, з труднощами зараз в усвідомленому віці розшукую предків Мушинських ( по словах прадіда по бабусі з -під Кракова).
Думаю, що звернувшись до архіву, знайду в метриках чи сповідальному книгах хоч якусь інфу про прадіда, дату його народження, батьків?
Буду вдячна за будь яку інформацію!
Аватар користувача
DVK_Dmitriy
Супермодератор
Повідомлень: 5313
З нами з: 25 березня 2016, 19:59
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 988 разів
Подякували: 3907 разів

Re: Мушинський

Повідомлення DVK_Dmitriy »

Миро писав:Що мені відомо про прадіда : Костянтин Мушинський, був власником вітряка в селі Потіївка, Білоцерківський район, Київської області. Прабабуся Текля ( не знаю чи був шлюб, і чи носила вона прізвище Мушинська) народила мого діда - Мушинського Петра Костянтиновича, 1932 р.н, він був одружений з моєю бабусею, але було розлучення, служив в армії в Дрездені, дід рано помер, як і тато в 48 років. Тому, з труднощами зараз в усвідомленому віці розшукую предків Мушинських ( по словах прадіда по бабусі з -під Кракова).
Думаю, що звернувшись до архіву, знайду в метриках чи сповідальному книгах хоч якусь інфу про прадіда, дату його народження, батьків?
Буду вдячна за будь яку інформацію!
Вечер добрый, Мирослава!
Исследование Вашего рода Мушинских похоже в начале будет не очень простым, но так даже интереснее.
Поэтому хочу посоветовать следующее.
Изучите пока азы генеалогии на генеалогических форумах (их не так и много).
Лучше читайте именно форумы.
Изучите свои семейные архивы (документы, фото, письма, записные книжки).
Поговорите с родственниками (ответ "спросить не у кого" - не принимается).
Ну, а мы будем потихоньку помогать.
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.
Аватар користувача
Миро
Повідомлень: 21
З нами з: 21 грудня 2020, 04:19
Стать: Жінка
Дякував (ла): 22 рази
Подякували: 20 разів

Re: Мушинський

Повідомлення Миро »

Дякую вам за настанови і підтримку!
Це дуже надихає на пошуки і вивчення історії!
Через знайомих отримала контакт жінки -бібліотекаря в селі, де жили предки. Вона вивчала історію того краю і написала про це книгу.
Поспілкуюсь і про результати напишу. Може стане в пригоді таким як я шукачам)
З прийдешніми святами усіх! Всім здоров‘я!
Відповісти

Повернутись до “М”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 30 гостей