УГФ-Український Генеалогічний Форум

Залишайтесь вдома і досліджуйте власний родовід :)

Мокштадт

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів

Всього голосів : 0

Подякував (-ла): 366 раз.
Подякували: 528 раз.
Стать: Жінка

Мокштадт

Повідомлення SNIGURIVNA » 12 лютого 2018, 15:04

Приймаються усі версії походження.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Черкаський повіт: Баюк, Боговик, Вовк, Волошенко, Гай, Данилець, Демиденко,Дудник,Дяченко, Забожан, Калюжка, Лисенко, Личак, Максюк, Мигит, Озюменко, Осінній, Пахолок, Педоренко, Пелюхно, Петренко, Плигач, Пустовіт, Руденко, Савченко, Сіренко, Скринник, Снігур, Сугак,Товстопят, Цебренко, Чередніченко та інші.
Мій щоденник Зображення

Подякував (-ла): 4978 раз.
Подякували: 2314 раз.

Re: Мокштадт

Повідомлення D_i_V_a » 13 лютого 2018, 20:32

SNIGURIVNA написав:Приймаються усі версії походження.
У прізвищі є два склади МОК+ШТАДТ.
Написання останього - це німецьке слово Stadt яке означає місто. Навіть 2 останні букви на місці, ні чого не викинулось.
Якщо спробувати написати прізвище латиницею, то можна отримати ось такі варіанти - Mokstadt Mogstadt Magstadt
Якщо по ним погуглити, то два перші приводять кудись до прізвищних тем на якихось сайтах.
А Магштад - це місто десь біля Штутгарта.

Нещодавно в темах говорилось, що хтось взяв за прізвище назву НП. Може і в цьому випадку було так? Тільки перші букви зазнали змін...

Ось Вам перша версія ;)
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повідомлення SNIGURIVNA » 14 лютого 2018, 13:55

D_i_V_a написав:
SNIGURIVNA написав:Ось Вам перша версія ;)

Дякую, пані Тетяно! це цікава версія.

А мені от що розповіли: назва цього прізвища походить від напою, схожого на квас.
Але я щось нічого такого нагуглили не можу Зображення
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Черкаський повіт: Баюк, Боговик, Вовк, Волошенко, Гай, Данилець, Демиденко,Дудник,Дяченко, Забожан, Калюжка, Лисенко, Личак, Максюк, Мигит, Озюменко, Осінній, Пахолок, Педоренко, Пелюхно, Петренко, Плигач, Пустовіт, Руденко, Савченко, Сіренко, Скринник, Снігур, Сугак,Товстопят, Цебренко, Чередніченко та інші.
Мій щоденник Зображення

Подякував (-ла): 4978 раз.
Подякували: 2314 раз.

Повідомлення D_i_V_a » 14 лютого 2018, 15:57

SNIGURIVNA написав:...А мені от що розповіли: назва цього прізвища походить від напою, схожого на квас.
Але я щось нічого такого нагуглили не можу Зображення
Місто - воно і є місто. Гугли не гугли - на місто вийдеш. Я вже десь колись писала, що в німецьких багатоскладних словах (складаються з декількох слів) останнє слово головне і говорить про що іде мова, а попередні слова в такому слові - прикметники, вони описують те останнє слово.

Маю припущення... що хтось з тих Мокштатів почав виробляти пиво. В ті часи назви своїм підприємствам (великим і малим) зазвичай давали свої власні прізвища. От і з'явилося місцеве пиво "Мокштадт". А наступні покоління щось поплутали, бо соціалістична реальність "одна марка на всю країну" видушила навіть припущення капіталістичної особистості і індивідуальності.
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повідомлення SNIGURIVNA » 14 лютого 2018, 18:14

D_i_V_a написав:
SNIGURIVNA написав:...Маю припущення... що хтось з тих Мокштатів почав виробляти пиво. В ті часи назви своїм підприємствам (великим і малим) зазвичай давали свої власні прізвища. От і з'явилося місцеве пиво "Мокштадт". А наступні покоління щось поплутали, бо соціалістична реальність "одна марка на всю країну" видушила навіть припущення капіталістичної особистості і індивідуальності.

Що точно відомо, то це те, що родина переїхала у РІ наприкінці 1780х років вже з прізвищем Mokstadt.
(Отут би не завадила консультація спеців по пошуку поволзських німців.)

В Україні відомі мені нащадки їх оселилися значно пізніше.

Крім них і "Вся Україна" і "Рідні" видали ще двох Мокштадтів з колишнього Дункерту Єлесаветградського повіту Херсонської губернії.
Мій щоденник Зображення

Повідомлення SNIGURIVNA » 14 лютого 2018, 18:16

І ще одна версія з просторів інету:

Фамилия Мокштадт проистекает из Тотьма (Вологодская область). В реестре поселения Ладога - ремесленник Тит Мокштадт (1584). Написание - Mokshtadt или кличка Мокштадт, а национальность Гуцул в 40% случаях..

Джерело цього геніального витвору тут.
Мій щоденник Зображення

Повернутись до М

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], Google [Bot], ГіП