Похилевич

Відповісти

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
Aushanbibi
Супермодератор
Повідомлень: 586
З нами з: 08 березня 2016, 09:54
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 986 разів
Подякували: 745 разів

Похилевич

Повідомлення Aushanbibi »

В МК с. Ріпок бувшого Звенигородського повіту за 1776 р., зустрівся священник Лук'ян Похилевич.
Чи був він родичем відомому всім Лаврентію Івановичу - покаже час.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Зображення
Аватар користувача
SNIGURIVNA
Повідомлень: 1148
З нами з: 02 липня 2017, 11:49
Стать: Жінка
Дякував (ла): 398 разів
Подякували: 626 разів

Re: Похилевич

Повідомлення SNIGURIVNA »

Лаврентій ПОХИЛЕВИЧ, автор неперевершеної праці
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Цього року виповнюється 30 років від дня, коли я намалювала перше дерево свого роду.
Тут мій Орловець
Тут Мій щоденник
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Похилевич

Повідомлення D_i_V_a »

Aushanbibi писав:В МК с. Ріпок бувшого Звенигородського повіту за 1776 р., зустрівся священник Лук'ян Похилевич.
Чи був він родичем відомому всім Лаврентію Івановичу - покаже час.
У виданому видавництвом пана Пшонківського накладу 2013 року, у передмові до старого видання пани Олексій Стародуб і Євген Чернецький пишуть таке - "По мечу та кужелі Лаврентій Похилевич походив зі старого родового духівництва. Похилевичі ще з початку XVIII ст. були спадковими настоятелями церкви св. Михайла с. Богатирка (у складі суч. Ставищенського р-ну Київської області)2. Завдяки їхнім турботам були зведені декілька храмів, зокрема церква св. Івана Богослова в с. Любча (2-га чверть XVIII ст., суч. Ставищенський р-н)3 та церква Покрова Пресвятої Богородиці с. Збаражівка (1742 р., суч. Погребищенський р-н Вінницької обл.)4. Уже на прикінці XVIII - на початку ХІХст. рід був доволі розгалуженим, а його представники служили в різних повітах Київської губернії.

То треба думать, що Ріпківський священник є родичем Лаврентію Похилевичу, але от в якому коліні? Мені так здається, що у нас в спільноті є дослідники цього роду... чи я помиляюсь? :)
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
snl53
Повідомлень: 81
З нами з: 22 березня 2016, 21:25
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 244 рази
Подякували: 114 разів

Re: Похилевич

Повідомлення snl53 »

D_i_V_a писав: То треба думать, що Ріпківський священник є родичем Лаврентію Похилевичу, але от в якому коліні? Мені так здається, що у нас в спільноті є дослідники цього роду... чи я помиляюсь? :)
Взагалі-то Похилевич Лаврентій Іванович виходить мені троюрідним прапрадідом, рідний онука мого пра(4)діда Панасевича Іоанна Андрійовича.
Вважаю, що родовід Похилевичів непогано висвітлений на сайті "Наши корни" - http://www.nashi-korni.com/homepage
Врешті, Лаврентій Похилевич, досить знакова фігура, особливо серед генеалогів, про нього стільки написано (треба тільки загуглити) то чи варто й тут город городити?

Розумію спірність мого твердження, та все ж ...
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Похилевич

Повідомлення D_i_V_a »

snl53 писав:...Врешті, Лаврентій Похилевич, досить знакова фігура, особливо серед генеалогів, про нього стільки написано (треба тільки загуглити) то чи варто й тут город городити?

Розумію спірність мого твердження, та все ж ...
Так давайте про не знакових поговоримо? Знакові вони завжди своїми промінями усіх затуляють, то нехай буде тема про незнакових Похилевичів...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Онлайн
Аватар користувача
nekrashevych
Повідомлень: 311
З нами з: 01 грудня 2020, 20:06
Стать: Чоловік
Звідки: College Station, TX, USA
Дякував (ла): 164 рази
Подякували: 384 рази
Контактна інформація:

Re: Похилевич

Повідомлення nekrashevych »

Історія про те, як у 1780 році Ян Похилевич, парох Таращанський, взяв у брата, Стефана Похилевича, пароха Володарського вишні, але по дорозі з Володарки в Таращу, в нього незаконно вимагали мито, а потім на дорозі напали, і забрали коня.

https://sadowe.genealodzy.pl/index.php? ... 4277456649
Онлайн
Аватар користувача
nekrashevych
Повідомлень: 311
З нами з: 01 грудня 2020, 20:06
Стать: Чоловік
Звідки: College Station, TX, USA
Дякував (ла): 164 рази
Подякували: 384 рази
Контактна інформація:

Re: Похилевич

Повідомлення nekrashevych »

Атестат Лаврентія Похилевича ЦДІАК 127-702-745, DGS 111740608

Зображення
Відповісти

Повернутись до “П”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 26 гостей