УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Павличенко, Павліченко

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів : 0

Аватар користувача
 
Повідомлень: 136
З нами з: 06 грудня 2017, 21:38
Звідки: Вінниця
Подякував (-ла): 117 раз.
Подякували: 117 раз.
Стать: Жінка

Павличенко, Павліченко

Повідомлення Kasia » 07 липня 2019, 15:56

Тиміш (Тома, Тимофій Карпович) Павличенко (англ. Thomas Karp Pavlychenko)
народився 7 березня 1892 р. у с. Бугаків на Поділлі в теперішній Вінницькій області. У родині Павличенків було шестеро дітей – четверо хлопців (Іван, Степан, Антип і Тиміш) і дві дівчини (Улина і Марія).
Отримав початкову шкільну освіту в своєму рідному селі. Тиміш Павличенко продовжив навчання в учительській семі-нарії м. Чуків. Після її закінчення протягом 1912-1918 рр. працював в учительській семінарії м. Забуже.
Член Центральної Ради 3-го складу(1917–1918).
Він продовжив свої студії у Вінницькому педагогічному інституті в 1918 р., а потім перейшов у Кам’янець–Подільський державний університет, де навчався на природничому, а пізніше – на сільськогосподарському факультеті
В 1920 р., на знак протесту проти радянської окупації України, Тиміш Павличенко виїхав на еміграцію до тодішньої Польщі.
У 1927 р. Тиміш Павличенко виїхав до Канади. З 1927 р. - навчається у Саскачеванському університеті. У1932 р. закінчив університет із ступенем магістра. У 1930 р. Тиміш Павличенко розпочав дослідження бур’янів, працюючи науковим співробітником лабораторії екології рослин.
У 1941 р. в університеті штату Небраска в м. Лінкольн Тиміш Павличенко захистив докторську дисертацію.
У 1938 р. Тиміш Павличенко перейшов працювати у Саскачеванський університет, де створив лабораторію екології рослин – перший науково-дослідний підрозділ подібного типу в Канаді. Протягом 1938-1948 рр. він обіймав посади професора та завідувача лабораторії.
Доречно згадати, що Тиміш Павличенко був одним із перших професорів українського походження в Канаді.

У 1941 р. він став співзасновником першої в Канаді кафедри слов’янських студій у Саскачеванському університеті, на якій протягом певного часу викладав українську мову.
Відомий Тиміш Павличенко і як письменник. Зокрема, в його творчому є доробку поезія та публіцистика, серед яких такі твори як «Дух нації», «Крути», «Рух національної єдності».
Він стояв біля витоків кількох провідних українських громадських органі-зацій, серед яких особливе місце посідає Українське національне об’єднання Канади (Ukrainian National Federation of Canada, UNF), якому він віддав багато років жертовної праці. Був членом Крайової екзекутиви УНО з часу її заснування.за проектом Тимоша Павличенка був збудований Український національний дім у Саскатуні. Співзасновників Конгресу українців Канади (Ukrainian Canadian Congress, UCC).
За вагомий внесок у науку Тиміш Павличенко був обраний дійсним членом Української вільної академії наук у Канаді та Наукового товариства ім. Шевченка (НТШ) в Канаді. За виняткові заслуги в розвитку аграрної науки і практики Тиміш Павличенко в 1976 р. був номінований до Сільсько-господарської зали пошани провінції Саскачеван (The Saskatchewan Agricultural Hall of Fame). Його іменем також названа одна з вулиць міста Саскатун (Pawlychenko Lane).

Інформацію взято з статті:
В. В. Кричфалушій, М. В. Шевера. ПРОФЕСОР ТИМІШ ПАВЛИЧЕНКО: ВИЗНАЧНИЙ УЧЕНИЙ, ГРОМАДСЬКИЙ І КУЛЬТУРНИЙ ДІЯЧ. - Західньоканадський збірник, 2014.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Бердичівський повіт: Барановський, Марковський, Кузьмінський, Величко, Покотилюк, Сливка, Білик
Брацлавський повіт: Дудник, Цурман, Маняк, Лановий

Повернутись до П

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Balymba, Bing [Bot], Bogdan Mishchenko, Google [Bot], Google Adsense [Bot], tarvik77, Тамара Сопілка