УГФ-Український Генеалогічний Форум

Залишайтесь вдома і досліджуйте власний родовід :)

Скуз, Скузик, Скузенко

Це прізвище

Отримав при народженні
1
50%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
1
50%

Всього голосів : 2

Подякував (-ла): 155 раз.
Подякували: 26 раз.
Стать: Чоловік

Re: Скуз, Скузик, Скузенко

Повідомлення Яків » 28 березня 2019, 08:03

Дякую, я читав цей Рапорт.
Думаю, мова йде про Стефана Павлова Скуза (1790 р.н.). Його дружина - Агафія Трофимова (1789-1851). Мав синів - Михаіла , Даниіла (1823 р.н.), Петра (1822 р.н.) та дочку Ксенію (1818 р.н.), яка вийшла заміж за Демяненка І.В. в Кожанки.
Батьки Стефана - Павел Лавренов Скуз (1759 р.н.) та Агрипина Васильева (1762 р.н.), мав двох сестер - Евдокію Павлову - 1792 р.н. та Александру Павлову - 1804 р.н.
Одночасно хочу сказати, що це лише моє незакінчене дослідження і, звичайно я можу помилятися.
Не знаю про що йдеться, коли Стефана називають "атаманом". Може Ви знаєте? Розкажіть, буду вдячний.

Ось в МК 1840, у тому числі, про його дочку Ксенію запис:
О рожденных

24 февраля 1840
Матрона. Родители – села Пивень крестьянин Борис Саввин Скузик и законная его жена Екатерина Васильева – оба православного исповедания.

13 августа 1840
Максим. Родители - села Пивень крестьянин Михаил Петров Скуз и законная его жена Софія Андреева - оба православного исповедания.

11 октября 1840
Иван. Родители - села Пивень крестьянин Мартиніан Саввов Скуз и законная его жена Варвара Игнатова - оба православного исповедания.

О бракосочетающихся
5 мая 1840
Жених – села Кожанок крестьянина Максима Зченка сын Ілія Максимов первым браком православного исповедания. 20 лет.
Невеста – дивица Мелания Саввина дочь села Пивень умершего крестьянина Саввы Скузика первым браком православна. 18 лет.
Поручители: по невесте – Тарас Саввин Скуз, Семен Саввин Скуз.

27 октября 1840
Жених - села Кожанок крестьянин Иван Василіев Демяненко. Первым браком православного исповедания. 25 лет.
Невеста – дивица Ксенія Стефанова Скузыка дочь первым браком православная. 22 года.

Подякував (-ла): 4958 раз.
Подякували: 2305 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення D_i_V_a » 28 березня 2019, 20:47

Яків написав:...Не знаю про що йдеться, коли Стефана називають "атаманом". Може Ви знаєте? Розкажіть, буду вдячний...
Я не знаю точно, роблю тільки припущення з написаного і з загальної інформації...

4. Священник Данькевич на 3-м Курене, именуемом на Лисой Горе, сторожу Мартину Лабзюку голову разбил и совсем раскровавил. О чем в выше прописанных 3-х пунктах атаман Куреней Стефан Скуз житель Пивнянский мне лично в доме представил.
Що ми маємо як вихідні дані? Маєток Браницьких який зветься Білоцерківське графство. Поряд маєток католицького біскупа який зветься Фастівський ключ. Про те як воно було у католиків ще ні де не читала, бо хтож досліджує католиків? А от про графство відомо, що ще Ксаверій Браницький завів там свої порядки. Що була економія , що у нього за порядком слідкували шляхтичі яких в маєтку було досталь.
Враховуючи що ми натрапили на слова отаман і курінь, то можна зробити висновок, що в ті часи самоврядування було налагоджено за козацькими принципами - курінь, сотня, полк
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Подякував (-ла): 821 раз.
Подякували: 568 раз.

Повідомлення Aushanbibi » 28 березня 2019, 20:53

Яків написав:Не знаю про що йдеться, коли Стефана називають "атаманом". Може Ви знаєте? Розкажіть, буду вдячний.[/b]

В ті часи, козацтво "запорізьке" було ліквідоване. Правобережні полки були розформовані ще раніше, однак структура і назви формувань, статусів, "звань" ще зберігалася до середини 19 століття. На місцях розмежування, повітових дорогах, поштових і т.д. стояли стодоли-сторожки-шинки. Де продавали випивку, приймали на ніч та стояла сторожа. Сторожа ділилася на курені. По володіннях поміщика такі сторожі були повсюдно, за головного був той самий "атаман". тобто начальник караула, сьогоднішньою мовою :D
Шукаю предків: Даценко, Ходаківський, Домарацький, Жицький, Скварчинський, Куцопал, Світельський, Мончаківський, Бербен, Майстренко, Галецький, Ровінський, Швець

Повідомлення D_i_V_a » 28 березня 2019, 21:25

Десь в якомусь документі того часу про Данькевича пишеться "...бранил Соцкого Ивана Пустовойта и других многих". Забула додать - соцькі також були. Думаю, що не тільки сторожували... Це були організовані загони.
Востаннє редагувалось D_i_V_a в 28 березня 2019, 21:44, всього редагувалось 2 разів.
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський

Повідомлення D_i_V_a » 28 березня 2019, 21:35

D_i_V_a написав:...то можна зробити висновок, що в ті часи самоврядування було налагоджено за козацькими принципами - курінь, сотня, полк
Але замість полку був граф-господар і його нащадки

Повідомлення Яків » 29 березня 2019, 09:32

D_i_V_a : " ..........Ксаверій Браницький завів там свої порядки. Що була економія , що у нього за порядком слідкували шляхтичі яких в маєтку було досталь."
Виникає питання - чи міг селянин (відповідно до метричних книг) Стефан Скуз бути призначеним курінним атаманом?

Повідомлення D_i_V_a » 29 березня 2019, 11:40

Яків написав:Виникає питання - чи міг селянин (відповідно до метричних книг) Стефан Скуз бути призначеним курінним атаманом?
Треба подивиться ревізькі казки що там про пана Стефана кажуть.

Якщо був курінь, то мав бути і його атаман... і запис в історичному документі є тому доказом.
А от відповідь на питання "як воно відбувалось" треба шукать в фаховій літературі, в метриках про це навряд чи буде прописано.

Подякував (-ла): 305 раз.
Подякували: 1545 раз.

Повідомлення DVK_Dmitriy » 29 березня 2019, 15:24

D_i_V_a написав:Десь в якомусь документі того часу про Данькевича пишеться "...бранил Соцкого Ивана Пустовойта и других многих". Забула додать - соцькі також були. Думаю, що не тільки сторожували... Це були організовані загони.

Есть даже в архиве дела "Об утверждении сотских по Васильковскому уезду".
Кременецкие, Лазаренко, Бабенко, Чаплины, Абакумовы, Орловы, Белоконь, Тхор, Богомоловы, Шараевские, Бартковские.
Интересуюсь родом Кременецких от Аслана-Мурзы-Челебея.
Генеалогические исследования. Поиск в архивах Киева. Составление родословной.

Повідомлення Яків » 03 квітня 2019, 13:42

близнюки Скуз(50).jpg

ч.І.
4 мая 1867 близнюки.
Феодосій.
Петр.

Родители – села Пивней крестьянин собственник Діонисій Емиліанов Скуз и законная его жена Марія Трофимова, оба православные.

ч. ІІІ.
5 мая 1867
Села Пивень крестьянина собственника Діонисія Евмеліанова Скуза сын Феодосій. День. От несовременного рождения.
5 мая 1867
Села Пивень крестьянина собственника Діонисія Евмеліанова Скуза сын Петр. День. От несовременного рождения.

Прожили усього день, але померли похрещеними.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Повідомлення Яків » 03 квітня 2019, 16:27

97 Скуз + Скуз.jpg
Скуз жениться на Скуз.jpg
Іще одне переплітання двох півенських гілок у родинному дереві Скузів (1874 рік). Цікаво, що наречена покритка.
Інше переплетіння уже показував у 1919 році 3 листопада.
О бракосочетающихся
5 мая 1874
Жених - села Пивней крестьянин собственник Андрей Даниілов Скуз, православного исповедания, первым браком. 23 года.
Невеста – покрытка сего же села жителька крестьянка Іуліанія Моисеева Скузова, православная , первым браком. 22 года.
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Поперед.Далі

Повернутись до С

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Bing [Bot], eva.k@ukr.net, Google [Bot], Google Adsense [Bot], ГіП