УГФ-Український Генеалогічний Форум

Залишайтесь вдома і досліджуйте власний родовід :)

Сапіжак

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
1
100%
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів : 1

Аватар користувача
 
Повідомлень: 995
З нами з: 17 лютого 2016, 00:42
Звідки: Drogobych
Подякував (-ла): 17 раз.
Подякували: 100 раз.

Сапіжак

Повідомлення Vitaly Savitar » 12 квітня 2017, 01:46

Існує щонайменше декілька версій походження даного прізвища.

1) від однойменного прізвиська Сапіжак, яке утворено шляхом сполучення двох слів «сапа» - риба сімейства коропових (також білоглазка, глазач, клепець, кляпец, лупарь, сопа) і «жак» - рибальський снаряд, довгий в'язаний гаманець, мішок на обручах. Отже, прізвисько Сапіжак міг отримати рибалка, який проживав в місцях, де водиться сапа. Згодом отримав прізвище Сапіжак.

2) Сапіжак - згрубіла форма наймення Сапіга. У давнину Сапігою могли прозвати людину, яка мала проблеми з дихальними шляхами і важко дихала, сопіла. Така версія може мати право на існування адже за фізичною ознакою людині часто давали прізвиська. Так з'явилися різні варіації з корінням слів: сліпий, кривий, глухий і т.д.

2) топонімічне походження. так могли назвати вихідця з села Сапіжанка, Шаргородського р-ну, Вінницької обл.

3) від назви сорту груші - "Сапіжанка". Таким чином, можливо, Сапіжак - той хто займався вирощення плодових дерев, груш, власника садів. В цьому випадку прізвисько може належать до так званих «професійних» іменувань, що містить вказівку на рід занять людини.

4) тюрське походження. Чимало українських прізвищ внаслідок козацько-тюркських мовних зв'язків має тюркське походження. Не виключно, що в основі прізвища Сапіжак лежить татарський корінь "сап", що означає - рукоять, держак, топорище. Це слово, зазвичай, було основою етнонімів ряду давніх племен, у яких основною зброєю були бойові сокири. Так могли назвати людину війського стану, який добре володів топорищем, зброєю.
Створення зручних адаптивних сайтів на WordPress/Joomla -> https://krashlab.com.ua
Етимологічні, генеалогічні, культурологічні та історичні дослідження, студії -> https://spadok.org.ua

Повернутись до С

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: al_mol, АннА, Bing [Bot], cronoster, DVK_Dmitriy, Google [Bot], Google Adsense [Bot], ГіП, ubyyko