УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Снігур, Снігуренко

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів

Всього голосів : 0

Подякував (-ла): 374 раз.
Подякували: 544 раз.
Стать: Жінка

Снігур, Снігуренко

Повідомлення SNIGURIVNA » 27 січня 2018, 14:04

В основі прізвища лежить назва красногрудої пташки.

Я зустрічала думку, що в часи протокозаччини, коли ще були так звані "уходники", то вони поверталися додому з промислів своїх ближче до зими, наче снігурі.
Почалося з «уходів». Мешканцям пограничних замків і їхніх околиць, що то по словам люстратора з XVI ст. «рушниці мали й стріляти добре вміли», не сиділося поза окопами й частоколами городів. Призвичаївшися до безупинної татарської небезпеки, загартувавшись в оборонній боротьбі з татарами, вони перейшли з оборони до наступу. Більшими й меншими, але заєдно озброєними й готовими на все гуртами, вони запускаються в степи. Ідуть туди по рибу, ловлять звіря, вибирають мід, виправляються по сіль, коли треба відбороняються від татар, а коли можна, то нападають на них. Тількиж вертаючи з «уходів», мусять оплачуватися старостам, що хоч не зважувалися йти в степ, але вважали себе його «управителями».
Велика історія України. Козаччина
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Черкаський повіт: Баюк, Боговик, Вовк, Волошенко, Гай, Данилець, Демиденко,Дудник,Дяченко, Забожан, Калюжка, Лисенко, Личак, Максюк, Мигит, Озюменко, Осінній, Пахолок, Педоренко, Пелюхно, Петренко, Плигач, Пустовіт, Руденко, Савченко, Сіренко, Скринник, Снігур, Сугак,Товстопят, Цебренко, Чередніченко та інші.
Мій щоденник

Re: Снігур, Снігуренко

Повідомлення SNIGURIVNA » 27 січня 2018, 14:17

Шукаю відомості про Снігура Федора Максимовича.
Народився у Черкаському повіті Київської губернії близько 1879 року (рік народження взято із запису про шлюб).
Відомо, що у 1930-ті рр. з дружиною та дітьми виїзджав на Донбас, де імовірно перебув час голодомору. Подальша доля його і його родини і є предметом моїх пошуків.

Буду вдячна за будь-яку інформацію.
"В кінці наших пошуків ми знову будемо стояти там, звідки почали, і знову побачимо це місце вперше." Х. Банцхаф
Черкаський повіт: Баюк, Боговик, Вовк, Волошенко, Гай, Данилець, Демиденко,Дудник,Дяченко, Забожан, Калюжка, Лисенко, Личак, Максюк, Мигит, Озюменко, Осінній, Пахолок, Педоренко, Пелюхно, Петренко, Плигач, Пустовіт, Руденко, Савченко, Сіренко, Скринник, Снігур, Сугак,Товстопят, Цебренко, Чередніченко та інші.
Мій щоденник

Подякував (-ла): 836 раз.
Подякували: 571 раз.
Стать: Чоловік

Повідомлення Aushanbibi » 27 січня 2018, 16:05

У нас на Фастівщині і досі живуть Снігурі..нащадки трьох братів-шляхтичів, що заснували село Снігурурівку яка нині є нині складовою м. Фастова.
Шукаю предків: Даценко, Ходаківський, Домарацький, Жицький, Скварчинський, Куцопал, Світельський, Мончаківський, Бербен, Майстренко, Галецький, Ровінський, Швець

Повідомлення SNIGURIVNA » 29 січня 2018, 18:52

Снігури в Україні (з вдячністю "Рідні"):
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мій щоденник

Подякував (-ла): 5013 раз.
Подякували: 2383 раз.

Повідомлення D_i_V_a » 29 січня 2018, 19:57

SNIGURIVNA написав:Снігури в Україні (з вдячністю "Рідні"):
Мені нещодавно сказали, що "Рідні" не відображає дійсної ситуації, база не повна, хоча візуальна картинка виходить добре.
База "Вся Україна" повніша - Снігур і Компанія :D
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повідомлення SNIGURIVNA » 29 січня 2018, 20:06

D_i_V_a написав:Мені нещодавно сказали, що "Рідні" не відображає дійсної ситуації, база не повна, хоча візуальна картинка виходить добре.
База "Вся Україна" повніша - Снігур і Компанія :D
Дякую! Я нею теж постійно користуюся.

І мрію, щоб колись зробили сервіс, де б на мапі висвічувалося розселення носіїв того чи іншого прізвища але років 100 чи 200 тому. Чи навіть хочеш 100, а хочеш 200 Зображення
Ото було б добре!!! Зображення
Мій щоденник

Повідомлення SNIGURIVNA » 09 лютого 2018, 20:33

Aushanbibi написав:У нас на Фастівщині і досі живуть Снігурі..нащадки трьох братів-шляхтичів, що заснували село Снігурурівку яка нині є нині складовою м. Фастова.

Про те, що були Снігури-шляхтичі і навіть перейшли у дворяни, я дізналася, коли почала шукати по іншому цікавому мені прізвищу Сугак: знайшла рід Снігур-Сугак-Волковінських, але це вже подоляни.
Мій щоденник

Повернутись до С

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: alex1952, Bing [Bot], cronoster, Falcon, Google [Bot], Google Adsense [Bot], Тамара Сопілка