cronoster написав:Шановний Радко Сохан, хіба я щось говорив про 17 століття? Спираючись на сімейну легенду висловив гіпотезу, щодо можливості перебування балканців на території хутору. Зрештою наявність Синенків у 17 столітті, не може заперечувати появу балканського етносу в середині 18 століття.
Я б з Вами можливо погодився, якби не 95% вірогідність того, що дідусь шановної дописувачки - нащадок козацької старшини Сененків
Ось думка авторитетного історика Володимира Кривошеї в контексті Решетилівської сотні:
Сененки
Сотницькі роди
… Сененко Микита Кіндратович – син козака Буківської сотні Уманського полку, з уманської козацької родини. Мабуть, сотник буківський. Полковник уманський (1675). 1676 року вийшов з 260 чоловік до новозбудованого міста Мерефа Охтирського полку…
Іван Сененко – сотник (1682), отаман городовий решетилівський (1690). У полковому товаристві уманському (1649) був Іван Синенко.
Матвій Опанасович [Сененков зять] – наказний сотник (1724)…
Володів хутором [Сені] нижче г. Решетилівки біля р. Говтви (1732)…
Петро Сененко – хоружий сотенний (1738)…Решетилівська сотня створена І. Самойловичем у 1683 році з вихідців із Правобережної України, яких переселили у 1672-1682 pp. з правобережних полків (зокрема міста Мурафи), згідно з мирними угодами з Польщею та Туреччиною. Розселені в селах навколо Решетилівки, вони і склали територію новоствореної сотні.Я не виключаю балканського походження прямої чоловічої лінії Сенів, тому і порадив протестувати Y-DNA представника роду чоловічої статі з Решетилівського району (краще з села Сені), результат тесту і дасть відповідь
То до чого тут Слов'яносербія ? (питання риторичне)
