УГФ-Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу за прізвищем, за місцем проживання, пошук в архівах, та багато іншого. Приєднуйтесь

Сопілка, Сопілко

Це прізвище

Отримав при народженні
1
50%
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
1
50%

Всього голосів : 2

Подякував (-ла): 32 раз.
Подякували: 15 раз.
Стать: Жінка

Сопілка, Сопілко

Повідомлення Тамара Сопілка » 13 серпня 2019, 13:57

Шукаю носіїв такого милозвучного прізвища. Особливо сподіваюсь на відгуки з села Хмельового Кіровоградської області, де це прізвище особливо поширене. Сопілки, ми всі родичі, тож давайте досліджувати своє коріння разом.
Тамара Сопілка
цікавлюсь прізвищами Сопілка (ко), Бойко, Матушевич (Матусевич), Омельченко, Дідковський, Вітвіцький, Заіончковський, Поліковський, Пуліковський

Re: Сопілка, Сопілко

Повідомлення Тамара Сопілка » 25 травня 2020, 14:13

Починаючи свої пошуки, в уяві склался історія, що предки мої козацького роду (бо хіба ж може бути Сопілка - не козак), оселилися в селі Хмельовому Єлисаветградського повіту після розгону Запорізької січі генералом Текелія, тим більше, що Хмельове - власність Текелія і те, що він дозволяв селитися козакам, відомий факт. Але. як часто буває, щось піщло не так... Вперше Сопілки згадуються аж в 1802 році, хоча метричні книги по селу є з 1780-х. Склад сім"ї цікавий - Іван Сопілка, 33, Меланія, 30 та їх діти - Феодор, 21, Михайло, 18, Савка 14. За віком це швидше брати, ніж сини. Тим більше Михайло (мій прямий предок) в пізніших записах зустрічається як Михайло Мокієв, Аникеев, Макеев і ніколи Іванів. Саме Михайло Сопілка, одружившись на Євдокії Червяк, оселився в Хмельовому і став родоначальником великої гілки Сопілок, яка живе і розвивається до сьогодні. На цьому можна було б і зупинитися. Але ж точить Червяк (я ж тепер знаю, що і це прізвище моє родинне)) звідки прийшли мої Сопілки і куди поділися інші брати. Подумала, що досить рідкісне ім"я Мокій мені допоможе. Передивилася навколишні села, тому що у 1822 році знайшла запис, про те, що" деревни Дабичевки подданий молодик Евсей Сопілка первим браком..." може це наш Савка. І все. Більше про нього ніяких згадок. І про Федора є один запис про народження сина і теж все. Про Івана взагалі нічого. Меланія згадується кілька раз у воспреємніках. Ну і Мокій , само собою, цікаво хто ж він і звідки?
Тамара Сопілка
цікавлюсь прізвищами Сопілка (ко), Бойко, Матушевич (Матусевич), Омельченко, Дідковський, Вітвіцький, Заіончковський, Поліковський, Пуліковський

Повідомлення Тамара Сопілка » 25 травня 2020, 14:20

Проаналізувала учасників другої світової за місцем народження. Знайшла Сопілок на Черкащині, але "пізніх", туди вже й хтось із хмелівських міг одружитися. На Хмельниччині знайшла Сапілок велику родину, а на Слобожанщині - Чопілок, але серед них жодного Мокія((
Тамара Сопілка

Онлайн

Подякував (-ла): 5022 раз.
Подякували: 2382 раз.

Повідомлення D_i_V_a » 25 травня 2020, 22:31

Тамара Сопілка написав:... Ну і Мокій , само собою, цікаво хто ж він і звідки?
То шукаємо Мокія Сопілку що жив накінці 18 століття. Агов! Може хтось бачив?!
Родинні прізвища: Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Барлинський
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повернутись до С

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: al_mol, АннА, Bing [Bot], Сандрак, D_i_V_a, Google [Bot], Google Adsense [Bot], SNIGURIVNA