УГФ-Український Генеалогічний Форум

Залишайтесь вдома і досліджуйте власний родовід, та не забувайте час від часу мити руки :)

СМИШ. Походження прізвища.

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів

Всього голосів : 0

Подякував (-ла): 0 раз.
Подякували: 4 раз.
Стать: Жінка

СМИШ. Походження прізвища.

Повідомлення Норика » 07 квітня 2016, 13:26

Сім'я мого батька Смиш Івана Дем'яновича походить з села ЛастівкИ( тепер чомусь називається по-іншому- ЛастівкА) Турківського району Львівської області. У історичному архіві знайшла перепис земель цього села при Австрії( 19 століття) і там є наше прізвище в списку землевласників. Тоді Смиш Михайло був одним з 5-ти найбагатших у цьому селі. Інших власників з таким прізвищем не було.
З цього зробила висновок, що той мій предок був у цьому селі "зайдою", тобто жив там не так вже й давно. З яких країв прибув? Одна версія( батькових братів), що прізвище угорського походження і предок прийшов по горам Карпатам з Закарпаття. Друга версія( моя), що прізвище- польського походження. Зробила такий висновок, відвідавши польський генеалогічний форум. Там мені на запит привели цитату з польського довідника, що прізвище польського походження, зустрічається у Польщі і означає просто ХМИЗ! На польській це- smyś( можна кирилицею написати як смись, а можна і як смиш.
Це прізвище на планеті не є рідкісним: зустрічала і у старовинних англійських списках емігрантів до Америки, і на російському Далекому сході.
Шукаю, яке ж насправді походження прізвища, де воно взагалі зародилося і що означає насправді.

Подякував (-ла): 2543 раз.
Подякували: 891 раз.
Стать: Жінка

Re: СМИШ. Походження прізвища.

Повідомлення АннА » 21 січня 2019, 12:45

Норика написав:Одна версія( батькових братів), що прізвище угорського походження і предок прийшов по горам Карпатам з Закарпаття. Друга версія( моя), що прізвище- польського походження. Зробила такий висновок, відвідавши польський генеалогічний форум. Там мені на запит привели цитату з польського довідника, що прізвище польського походження, зустрічається у Польщі і означає просто ХМИЗ! На польській це- smyś( можна кирилицею написати як смись, а можна і як смиш.
Це прізвище на планеті не є рідкісним: зустрічала і у старовинних англійських списках емігрантів до Америки, і на російському Далекому сході.
Шукаю, яке ж насправді походження прізвища, де воно взагалі зародилося і що означає насправді.
На сайті рідні говорить що:
Налічує 54 носіїв - Дрогобич (14) Ластівка (9) Борислав (5)
Найчастіше - на Галичині (1 з 73495)
Найпопулярніші імена: Василь, Оксана
Транслітерація латиницею: Smysh
Російський відповідник: Смыш

Схожі прізвища: Смирнова, Смирнов, Смик, Смирна, Смичок
Із повагою, Ганна

Повернутись до С

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: Balymba, Bing [Bot], D_i_V_a, Google [Bot], Google Adsense [Bot], ukrgenealogy, Ярина