Мій "Нотр-Дам де Парі"

Відповісти

Чи відвідували ви собор

Так
1
50%
Ні
0
Немає голосів
Планую
1
50%
 
Всього голосів: 2

Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Мій "Нотр-Дам де Парі"

Повідомлення D_i_V_a »

Незважаючи на те, що французи говорять, що собор Паризької Богоматері є серцем Европи, два дні тому звістка що він горить сколихнула весь світ... Як виявилось - цей собор належить всьому світу, він належить до ЮНЕСКО пам'яток, до пам'яток що належать світовій культурі. Майже немає людини яка приїжджаючи до Парижу не відвідує цей собор. За статистикою 13 мільонів відвудувачів на рік. Якась частинка відвідувачів має буть з України.

Тему створено для розповідей про ваш Нотр-Дам. Про вашу з ним зустріч. Про згадки як то воно було і чи взагалі запам'яталось.

До пожежі

Зображення
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Мій "Нотр-Дам де Парі"

Повідомлення D_i_V_a »

Хоча, якщо тема розміщена в архівах, то має рацію почати з так званих метрик. Можливо це комусь і згодиться.

Чи знає хто, де знаходяться записи від 18-19 століть про хрещення, вінчання і смерті в цьому соборі?
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Мій "Нотр-Дам де Парі"

Повідомлення D_i_V_a »

D_i_V_a писав:Тему створено для розповідей про ваш Нотр-Дам. Про вашу з ним зустріч. Про згадки як то воно було і чи взагалі запам'яталось.
Запам'яталось.
Зустріч була давно, але вона дійсно запам'яталась. І запам'ятався вигляд собору. Він мене тоді засмутив, бо гарним я його не побачила... Ці квадратні башти справили відчуття розчарування. В середині собор не запам'ятався, мабуть він був такий як і більшість церков - розкішний і помпезний. А от одна подія врізалась в пам'ять - я купила в соборі монету з виглядом собору. Так звану ювілейну. Купила її в автоматі. Я вкинула в автомат 2 євро і отримала ювілейну монету. Дуже пам'ятаю те відчуття, коли тримала її в руці, думала про її неміряну для мене цінність і таку легкість і спрощену процедуру її отримання... Це було приємно.
Після того була водна екскурсія човном для туристів. І побачилась тильна сторона собору зі шпилем і граціозним виглядом, що справило дійсно гарне враження.
Нотр-Дам де Парі.JPG
Тоді історія мене не дуже цікавила, можливо і чула розповідь про собор, але вона не запам'яталась. Але сьогодні вже можу припустити, що собор не добудували, бо є розкидані по всій європі такого ж типу собори, і у деяких недобудовані величезні шпилі. Наприклад як у Нотр-Дам де Стразбург.
Такі собори будувались напротязі багатьох століть і через нестачу коштів, а також через спрощення архітектурних форм, приймалися рішення залишать так як є.
У Старзбурзького собору є тільки один шпиль, а другий вирішили не добудовувать.
Нотр-Дам де Старзбург.JPG
Більше повезло Кьольнському собору. Башти також не добудували, грошей не було і загубились креслення. Але їх випадково через 200 років віднайшли і прийняли рішення його добудувать.

Київський костел дуже схожий на ті собори і за величчю і за духом, і має обидва шпиля, але його так заставили іншими будовами, що неможливо роздивитись... а яка чудова споруда...
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
Barcha
Супермодератор
Повідомлень: 131
З нами з: 31 січня 2018, 13:44
Стать: Чоловік
Звідки: La Rochelle, France
Дякував (ла): 68 разів
Подякували: 112 разів

Re: Мій "Нотр-Дам де Парі"

Повідомлення Barcha »

D_i_V_a писав:Хоча, якщо тема розміщена в архівах, то має рацію почати з так званих метрик. Можливо це комусь і згодиться.

Чи знає хто, де знаходяться записи від 18-19 століть про хрещення, вінчання і смерті в цьому соборі?
In the archives of Paris

The civil status of Paris and more generally all the Archives of Paris were deeply marked by the almost total destruction, during the fires of May 1871 during the Commune of Paris, by the Communards, parish registers from the 16th century to 1792 and civil status registers from 1793 to 1859
Із повагою, Barcha

France, Spain, Italy, Canada, United States, Poland, Ukraine and maybe more...
Франція, Іспанія, Італія, Канада, Сполучені Штати, Польща, Україна і можливо більше
Відповісти

Повернутись до “Франція - архіви”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 6 гостей