Трасіух

Це прізвище

Отримав при народженні
0
Немає голосів
Отримав через шлюб
0
Немає голосів
Знав, що воно є родинним
0
Немає голосів
Віднайшлось під час дослідження родоводу
0
Немає голосів
Досліджую
0
Немає голосів
Цікавлюсь
0
Немає голосів
 
Всього голосів: 0

Аватар користувача
ТрасСер
Повідомлень: 6
З нами з: 08 серпня 2017, 23:10
Стать: Чоловік
Подякували: 10 разів

Трасіух

Повідомлення ТрасСер »

Мій дід Трасіух Василь Пилипович народився у 1925 (1926) році в с. Глядки, зараз Волочиський район Хмельницької області. Все життя прожив у с Кущівка (с. Крачки) того ж району. Села Глядки, Кущівка і Чернява входили до однієї сільської ради з центром в с. Чернява.
Аватар користувача
al_mol
Супермодератор
Повідомлень: 2719
З нами з: 05 червня 2016, 19:36
Стать: Чоловік
Звідки: Вінниця
Дякував (ла): 948 разів
Подякували: 2910 разів

Re: Трасіух

Повідомлення al_mol »

ТрасСер писав:Мій дід Трасіух Василь Пилипович народився у 1925 (1926) році в с. Глядки, зараз Волочиський район Хмельницької області. Все життя прожив у с Кущівка (с. Крачки) того ж району. Села Глядки, Кущівка і Чернява входили до однієї сільської ради з центром в с. Чернява.
А вот такие данные о Вашем предке, сохранились в архиве МО России
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.
Мои предки: Молчановские, Вишневские, Пророк, Олейничук, Пеньковские, Дегусары Тимуш, Лабудзинские Шафранские , Юркевич, Зборовский
Аватар користувача
АннА
Супермодератор
Повідомлень: 8878
З нами з: 15 лютого 2016, 15:51
Стать: Жінка
Дякував (ла): 3563 рази
Подякували: 2154 рази

Re: Трасіух

Повідомлення АннА »

ТрасСер писав:Мій дід Трасіух ...
А що у Вас в родині говорять про походження прізвища?
Не звичне, але дуже цікаве.
Те, що на кінці -ух- це пов'язано з вухами? Тоді до чого -трасі-? Було б дуже цікаво, якби було пояснення :D
Ази генеалогії ПОЧАТОК. Із повагою, Ганна
Аватар користувача
в36 Ольга
Повідомлень: 1090
З нами з: 21 лютого 2016, 16:46
Стать: Жінка
Дякував (ла): 1374 рази
Подякували: 1063 рази

Re: Трасіух

Повідомлення в36 Ольга »

А меня, кроме чУдной фамилии, заинтересовало еще и с. Глядки. Ведь там мой предок более полувека служил священником. Сейчас это большое село?
Аватар користувача
ТрасСер
Повідомлень: 6
З нами з: 08 серпня 2017, 23:10
Стать: Чоловік
Подякували: 10 разів

Re: Трасіух

Повідомлення ТрасСер »

Скоріш за все прізвища давали після скасування кріпацтва в Російській імперії. Зараз в селах про які я писав дуже багато людей носить прізвище Трачук. Мій прадіт Пилип мав ще брата але у того було прізвище Трасеух. І у нас в роду рідний брат мого батька теж Трасеух. Це пов'язано з неуважністю писарів які видавали метрики та паспорти. До речі всі хто носить прізвище Трасіух (Трасеух), з тих кого я знайшов в інтернеті - родичі і мають коріння від двох братів - Пилипа і його брата.
Існує фантастична версія виникнення прізвища. Ніби то мій прапрадід отримав сільське прізвисько Трасивух за те, що був картярським шулером і в борг ніколи не давав, а коли опонент у грі програвав йому і не мав чим заплатити мусив, за його спонуканням, відрізати собі вухо і віддати у заставу. Набожні люди мусили потрапити на суд божий з цілим тілом тому викуповлювали засушені вуха, сплативши борг і ще якусь пеню. При зустріші з боржником прапрадід труси торбинкою з вухом - нагадуючи про борг. Звідси і пішло прізвище Трасивух, яке згодом трансформувалось і зрусичене Трасіух або Трасеух.
Чоловіча форма прізвища змінюється, а жіноча - ні.
Аватар користувача
ТрасСер
Повідомлень: 6
З нами з: 08 серпня 2017, 23:10
Стать: Чоловік
Подякували: 10 разів

Re: Трасіух

Повідомлення ТрасСер »

На сьогоднішній день у селі проживає 380 жителів. До речі в цьому селі говірка жителів суттєво відрізнялась від навколишніх. Наприклад: з того що запам'ятав. Раніше там говорили не буряки, а бараки. Наголос на останній склад. Не баба Ярина, а Зярина. Не баба Яга, а баба Зяга. І таке подібне. Зараз такої відмінності у говірках немає.
Аватар користувача
D_i_V_a
Повідомлень: 9525
З нами з: 01 березня 2016, 10:52
Стать: Жінка
Звідки: Київ
Дякував (ла): 6280 разів
Подякували: 3675 разів
Контактна інформація:

Re: Трасіух

Повідомлення D_i_V_a »

ТрасСер писав:... Набожні люди мусили потрапити на суд божий з цілим тілом тому викуповлювали засушені вуха, сплативши борг і ще якусь пеню. При зустріші з боржником прапрадід труси торбинкою з вухом - нагадуючи про борг...
Трохи дикувато для нас сьогоднішніх... але яка історія...
Це виглядає так, що людина з відрізаним вухом не була тоді ні яким дивом?... Можна було отак запросто, по дурості позбавитися вуха?...
Дідкі(о)вський, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Бе(а)рлинський,
Пустовіт, Павленко, Бургала, Борсук, Слабошевський
Онацький
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?
Аватар користувача
ТрасСер
Повідомлень: 6
З нами з: 08 серпня 2017, 23:10
Стать: Чоловік
Подякували: 10 разів

Re: Трасіух

Повідомлення ТрасСер »

Я зазначив, що дана версія фантастична. Скоріш за все, коли масово давались прізвища після скасування кріпацтва писарі якимось чином розрізняли численних Трачуків, а можливо вони були й не дуже вже грамотними і робили чисельні помилки. А стосовно віри..... Нам зараз і не потрібно собі уявляти, як то було. Достатньо поспілкуватись з жителями рассєюшки або вірянами православної церкви.
Аватар користувача
ТрасСер
Повідомлень: 6
З нами з: 08 серпня 2017, 23:10
Стать: Чоловік
Подякували: 10 разів

Re: Трасіух

Повідомлення ТрасСер »

Мене дуже цікавить саме якісь відомості про Пилипа Трасіуха і його брата (можливих братів). Дізнатись щось самостійно мені не вдалось.
Аватар користувача
Aushanbibi
Супермодератор
Повідомлень: 586
З нами з: 08 березня 2016, 09:54
Стать: Чоловік
Дякував (ла): 986 разів
Подякували: 745 разів

Re: Трасіух

Повідомлення Aushanbibi »

Ваші предки були дворянами, про це говорить закінчення -ух-. -вух- такі присвоювали лише в певній частині РІ. Є прізвище Вислоух, Каплоух і т.д. префікс -трасе- -трасі- також може щось означати...треба шукати!
Зображення
Відповісти

Повернутись до “Т”

Хто зараз онлайн

Зараз переглядають цей форум: Немає зареєстрованих користувачів і 17 гостей