Український Генеалогічний Форум

Пошук родоводу, походження українських прізвищ, ономастика

Кирило Маяковський --прапрадід відомого поета

Подякував (-ла): 44 раз.
Подякували: 159 раз.
Стать: Чоловік

Кирило Маяковський --прапрадід відомого поета

Повідомлення Vic-tor » 05 січня 2019, 07:02

Років сім тому, досліджуючи свій родовід, в Херсонському держархіві, зустрів таку запис: 16 апреля 1828 г.-- умер Бериславский дворянин полковой есаул Кирило Маяковский, 80 лет от натуральной.
Згодом знайшов відповідну тему на відомому російському генеалогічному форумі, де я на той час перебував, (і де, по правді сказати, дуже багато чому навчився), але все, що було пов'язане з Україною, її кОзацтвом, там викликало якесь зверхнє ставлення. Автор теми, якось через губу "поблагодарил", но пояснив, що він не ставив за мету досліджувати рід Маяковських ( Це в темі Маяковські!), а лише рід
Данилевських та Первенцевих. Власне цитата: "А я собственно и не задавался целью найти всех дедов и прадедов Маяковского. Я строил древо по просьбе дальних родственников Маяковского, Данилевских и Первенцевых, которые сейчас живут и здравствуют. Так что, древо намного обширнее на данный момент - всего 397 человек. Но за информацию спасибо, внёс и эти данные."
А в 2014 році, як ви розумієте, деякі учасники не витримали москальського гніту і попросту звідти пішли , але як потім виявилось, деякі не назавжди. Власне, далі тему лораків- повалій розвивати не буду, Бог їм суддя.
Про Маяковських: Заглиблюючись далі в свої рідні прізвища, як кажуть в "прилові" я дедалі частіше став зустрічати дідів-прадідів поета футуриста. Загалом склалось невеличке деревце, але і до тепер зустрічаються цікаві речі. Звичайно, я не ставлю собі за мету досліджувати цей родовід грунтовно, і не претендую на роль першопрохідця-"археолога", але спробую тут поділитись тим, що маю, можливо хтось, щось доповнить, або пояснить невідомі моменти.( наступають святаі я хочу трохи відпочити за містом, писати не буде можливості).

Re: Кирило Маяковський --прапрадід відомого поета

Повідомлення Vic-tor » 11 січня 2019, 09:05

Balymba написав:Це той же рід? https://uk.rodovid.org/wk/%D0%97%D0%B0% ... %81:599456

Цікаво, цікаво. Рід той, а хто автор? Не розумію тільки звілки у Кирила за жінок і Агафія і Мотря? Мотрона це дружина його сина Костянтина!

Подякував (-ла): 465 раз.
Подякували: 547 раз.

Повідомлення Balymba » 11 січня 2019, 10:24

Vic-tor написав:
Balymba написав:Це той же рід? https://uk.rodovid.org/wk/%D0%97%D0%B0% ... %81:599456

Цікаво, цікаво. Рід той, а хто автор? Не розумію тільки звілки у Кирила за жінок і Агафія і Мотря? Мотрона це дружина його сина Костянтина!

Хто автор не знаю. Побачив Вашу тему і згадав, що колись зустрічав в документах початку 18 століття Маяковських - греко-католицьких священників, і само-собою шляхтичів.
Турецький (придомок Попович), Левкун, Юращук, Стефурак, Кріпчук, Козьмин, Шовгенюк, Зеленевич, Ревтюк, Ґрещук, Вертипорох, Ківнюк, Чуревич, Панько, Данилюк, Жолоб, Мельничук, Ванджура, Козловський, Лесюк, Горішний, Попик, Ісайчук, Абрамюк, Дмитрук, Дудка, Микитишин, Gut
І-Р37/ Н

Подякував (-ла): 4301 раз.
Подякували: 1976 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення D_i_V_a » 11 січня 2019, 21:33

Vic-tor написав: ..., тут скоріше цікаво, навіть не коли і за що Маяковські отримали дворянство, а ЯКЕ? Бо жінка Кирила --дворнка, син його Костянтин Кирилович--дворянин, як і його дружина Мотрона! Попахує не особовим, а потомственим!?...
Є припущення, що можливо уже батько Кирила --Дем'ян писарь якогось кирасирского полку став дворянином? ...
У мене просто зовсім інший алгоритм думок. Я відштовхуюсь від шляхетства, а не від дворянства.
Для мене в записах
...от родителей его благочестивых...
.... дочь бериславского поселянина...
...жительствующаго в бериславе дворянина...
як раз і присутня німецька пунктуальність про шляхетне походження батьків яке російською перекладалось - дворянство.
от родителей его благочестивых - шляхетнонародженних/щляхетноурожоних

В той час (поч. 19 ст) шляхетство давали загалом всьому роду. В справах того часу немає окремих родин, такі з'являються у пізніші часи коли люд почав "битися" за те дворянство.

Всього одна родина, може повезе і хтось подивиться справу Маяковських :wink:
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повідомлення Vic-tor » 12 січня 2019, 04:50

D_i_V_a
Код: Виділити все
У мене просто зовсім інший алгоритм думок. Я відштовхуюсь від шляхетства, а не від дворянства.
Для мене в записах
...от родителей его благочестивых...
.... дочь бериславского поселянина...
...жительствующаго в бериславе дворянина...
як раз і присутня німецька пунктуальність про шляхетне походження батьків яке російською перекладалось - дворянство.
от родителей его благочестивых - шляхетнонародженних/щляхетноурожоних

Змушений Вас поправити.
Вибачте, але Ваш алгоритм доведе Вас до.....цугундера :D ! ще раз вибачте.
запись "О родителях благочестивых" даже не намекает о каком "шляхетстве" ( як я не люблю цих високопарностей) Колись поясню чому!
Так писали обо всех и даже о крепостных приблизительно до 1804 года. Речь идет о христианской смиренности. Те родители правильные. Набожные. А после 1805 текстовка уже была другая (по видимому был какой то указ Консистории -- не интересовался)
Сейчас найду сканы и добавлю.
А взагалі, це для мене зараз менш важливо, чим відтворити родовід з документальним підтвердженням. В інеті, як бачите багато чого є, пан Balymba скинув цікаві речі, але хто автор, де документи? я теж зустрічав, що батька Кирила Маяковського звали Дем'ян і призвіщ у нього було два ( ніби писар якогось (якого?) пікинерського полку) Оце цікавіше набагато, чим "терти" про шляхетність, він це чи не він. Я технарь і вірю виключно формулам, цифрам. Тобто ДОКУМЕНТАМ. Вибачте, але якщо щось маєте--прошу давайте по суті. Доповнюйте, висловлюйтесь, але хочеться більше фактів.
З повагою, Віктор. :)
Востаннє редагувалось Vic-tor в 12 січня 2019, 05:23, всього редагувалось 2 разів.

Повідомлення Vic-tor » 12 січня 2019, 05:07

Вот 1804 год крепостные Благочестивые
а в 1805 той же генеральши крепостные ( подданые, что одно и тоже) уже как бы не благочестивые
У вас недостатньо прав для перегляду приєднаних до цього повідомлення файлів.

Повідомлення Vic-tor » 12 січня 2019, 05:49

І ще трохи добавлю, пані D_i_V_a, не знаю як до Вас звертатись :)
Я згоден з Вами, що у Маяковських скоріше за все було "потомственное", ( жінка , діти дворяни). Кирило мав чин осавула ( Можливо, який обер офіцерський чин мав ще його батько?!), але ,як бачите про це звання у приведених мною сканах, нічого не записано записано, що він есаул уже в даті його смерті 1828р ( 80 років). Але я не люблю гадати, хочеться, в першу чергу, документів. І по неперевіреним даним, Маяковські вихідці з Подолії, а вже потім ніби з'явились в січі. Не хочу випереджувати події, але я чекаю відповіді від одного історика з Запоріжжя, можливо він щось знає.
А тим часом підемо далі.
З'явилась ще одна загадка:
3/4 октября 1815
у бериславского купца николая
бугримова у крепостной Девицы
Ефыміи Логвыновой родился
Сын незаконно рожденный андрей
Которого Молитвовал И крестил
протоиірей Иоанн Стринский

восприемник был жительствующиго
в городе бериславе Дворянин
сын петр маяковский Куди віднести цього Петра????

Повідомлення Vic-tor » 14 січня 2019, 05:36

Знайшов ще декілька дописів, де згадуються особи роду Маяковських у ролі восприємників.
Як видно з записів, до 1809 року, слова Дворянин немає! Тобто, або його ще не було, або тоді титули не дуже торкали священиків.

2 января 1800г.
млад анну от григория лебедева
и жены его настасии

восприемница была агафия жена кирила маяковского

4\5 октября 1819
у бериславского купца николая бугримова
у крепостного петра тубриенка от жены
его агафіи родилась дочь Марія которую
молитвовал и крестил протоіерей
иоанн Стринский

восприемница была бериславская дворянка
Матрона Маяковска

Повідомлення Vic-tor » 14 січня 2019, 06:00

Vic-tor написав:Знайшов ще декілька дописів, де згадуються особи роду Маяковських у ролі восприємників.
Як видно з записів, до 1809 року, слова Дворянин немає! Тобто, або його ще не було, або тоді титули не дуже торкали священиків.

Хоча я все ж таки схиляюсь до другого варіанту ( про деяку "вільність" у записах) як би сучасною мовою Державних Актів.
Така "вільність" не раз зустрічав і по відношенню до інших особ, навіть набагато вищих по статусу за Маяковських.
Два скани:
перший за 1819 ( Воскресенська церква) 23/24 ноября
і другий за 1824 ( Успенська церква) 1/2 января

Подякував (-ла): 4301 раз.
Подякували: 1976 раз.
Стать: Жінка

Повідомлення D_i_V_a » 14 січня 2019, 17:54

Наче цієї інформації ще у Вас не було...
Кривошея В. В., Кривошея І. І., Кривошея О. В. - "Неурядова старшина Гетьманщини"
Пошук предків: Дідкі(о)вський, Онацький, Тишкевич, Садовський, Лукашевич, Домарацький, Денбицький, Білінський, Стефанський, Дименський, Пустовіт, Павленко, Бургала, Барлинський
г. Муром - Гостев, Зворыкин, Шелудяков, Пешков?

Повідомлення Vic-tor » 15 січня 2019, 08:38

Дякую, D_i_V_a, на жаль всі ці інтернетовські штучки, легкодоступні, або загальновідомі, на жаль, посилання на Наталю Полонську, Володимира Дядичева, Володимира Кривошею і таке інше, не дають відповіді, а лише добавляють питань....Як вони поєднуються? Роки ніби відповідні, військові звання, Родичі? --Певно так, але....? Поки що, все це десь збоку. Пряма лінія --Кирило (Дем'янов???) Ніяких фактів, лише художні описи.

Поперед.Далі

Повернутись до БЕРИСЛАВ

Хто зараз онлайн

Зареєстровані учасники: al_mol, alex1952, Bing [Bot], Google [Bot], Google Adsense [Bot], Вернер, Яків